Přejít na obsah

Uchytenie zadného stierača Combi


PaveloSK

Doporučené příspěvky

Keď som kupoval pred rokom svoju F1 Combi, tak namiesto klasického plastového zadného ramienka stierača tam bolo obyčajné kovové - ako keby z Feldy. Pri terajších jarných renováciach som sa rozhodol, že toto prinajlepšom nevkusné ramienko vymením originálnym plastovým, ktore som si objednal zo skoda-dily.cz (odkiaľ mi samozrejme došlo bež požadovanej krytky toho konca).

 

Avšak keď som dal dole to kovové ramienko, tak som si všimol, že ten tŕň, na ktorom bolo nasadené má naspodu také drážky, do ktorých bolo to ramienko zasadené (viď foto). Avšak to nové, plastové ramienko žiadne takéto drážky vo svojom otvore nemá, ten samotný otvor je hladký.

 

Je možné, že to uchytenie zadného stierača (ten tŕň) mám nejaký neštandardný alebo to plastové ramienko malo mať drážkovanie alebo je všetko OK a bude to fungovať? (nechcel som to ešte dávať na kompletku, kým nemám tý zadnú krytku a tak som nemal kedy otestovať funkčnosť)

 

Ďakujem

 

250420131961.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má to tak být. Jak si myslíš, že by se to pak otáčelo, když by tam ten "tisícihran" nebyl a byla by tam hladká hřídel a jen utáhlé matkou. Asi moc ne.

 

K tomu stěrači si to teď nevybavuji ale podle mě by tam měl být nalisován hliníkový kus s drážkama. To ale nevím na 100%. Tak to tam zkus nasadit a uvidíš, jestli to tam pasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zbehol som do garáže sa ešte raz na to kuknúť aj s kľúčami od auta, aby som to prípadne zapol a vyzerá to, že keď som riadne uchytil ramienko na tú hriadeľku, tak sa tie drážky "zahryzli" do toho kovu na ramienku a spravilo si to tam miesto. 

 

Držať drží, otáčať sa otáča ale bez tej krytky to ešte vyzerá smiešne a ako keby to tam ani nepatrilo...

 

Dík za odpoveď, mňa vlastne najviac zmiatlo to, že to neoriginálne felďácke ramineko malo drážky a bál som sa, či pôvodný majiteľ nerobil nejaké veľké zásahy do tohto mechanizmu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...