Přejít na obsah

Klimatizace - nefunkční, problémy


Bemo

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny tady,jdu rovnou k věci.Neví někdo co by mohla znamenat chyba 00705 -Rele ventilatoru chladice stupen 1 (J279).Hledám v dílenský příručce a nějak se toho nemůžu dopídit :-).Mám problém s klimatizaci a střídaj se mi tam pořád chyby,ale tahle tam vždy zůstane .

Číslo dílu řídícího modulu: 6Y0 820 045

Komponent a/nebo - verze: Klimaanlage X0830

Kódodvání softwaru:

Kód opravny:

4 Nalezeny chyby:

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

29-00 - zkrat na kostru

01271 - Servomotor teplotni klapky (V68)

29-10 - zkrat na kostru - Sporadicky

00705 - Rele ventilatoru chladice stupen 1 (J279)

31-00 - preruseni n.zkrat na kostru

01317 - rid.jedn. v sdruzenych pristrojich (J285)

79-00 - prosim precist pamet zavad

TOHLE JE PO ODMAZANÍ CHYB

Číslo dílu řídícího modulu: 6Y0 820 045

Komponent a/nebo - verze: Klimaanlage X0830

Kódodvání softwaru:

Kód opravny:

2 Nalezeny chyby:

00705 - Rele ventilatoru chladice stupen 1 (J279)

31-00 - preruseni n.zkrat na kostru

01317 - rid.jedn. v sdruzenych pristrojich (J285)

79-00 - prosim precist pamet zavad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca. do minuty, většinou dřív.

jinak to, jestli jsou větráky 2 nebo 1 záleží na tom, do jakého klimatu je auto určeno, jestli má účinější chlazení pro tažení přívěsu, taky se to láme rokama a motorem (diesel/benzin)

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řj pro větráky máš u levého nosníku. často se tam dostane bordel a zlobí to. dokonce jednou jsem viděl i vyhořelé auto kvůli tomu. můžeš zkusit rozpojit konektory, zkontrolovat a prostříknout sprejem na kontakty, taky zkontrolovat ukostření. můžeš taky ve vagu v akčních členech vyzkoušet, zda větráky frčí a když nic, tak zřejmě výměna řj.

koukni do chyb v přístrojovce co tam bude.

a poslední ta teplotní klapka může být buď už špatná a nebo může stačit udělat znovu základní nastavení. jinak můžeš si to ve vagu v bloku hodnot zkontrolovat, zda se hýbe podle požadavku řj topení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ŘJ u nosníku?! myslíš tam jak je zapojeno vše ostatní jako tempomat,senzory dveří atd?Akční členy sem zkoušel tedy a slyším klapky(teplotní a vnitřní cirkulace) jak jedou a končí to roztočením větráku na chladiči.Co se týče teplotní klapky tam jsem ji zkoušel na ty hodnoty a zavírá i otvírá,ale stejně ji but můžu jen zavřít nebo otevřít nikdy nešla na polovinu nebo čtvrt když sem s tím kroutil,dal jsem jinou a dopadlo to stejně.Jinak na přístrojovce hazí chybu teplotního venkovního čidla to jsem kopil nové včera a dnes namontoval a nic pořád hází teplotu jakou chce.Jinak děkuji za radu zkusím to základní nastavení myslím že sem tady stáhl od někoho tu dílenskou příručku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca. do minuty, většinou dřív.

jinak to, jestli jsou větráky 2 nebo 1 záleží na tom, do jakého klimatu je auto určeno, jestli má účinější chlazení pro tažení přívěsu, taky se to láme rokama a motorem (diesel/benzin)

Máme to r.v. 05 1.2HTP 40kW s jedním velkým větrákem přez celý chladič, otec má r.v. 01 MPI 50kW a má tam dva menší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ZDravím, mám takový problém na klime na fabii I 1,4 16v klima nefachá, myslím že loni valila, jinak dofoukla se na max, ale udajně, už si to nepamatuji nějaká spojka nevalí či tak, ale myslím, že když se pustí, tak valí ventilátor, mám ten dojem, jinak se rozsvítí ale nefouká, co to může být?? Díky za odpověd

Editováno: , autor: vevca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mame mensi problem s klimatizci. Vetsinou, kdyz je auto ve stinu ci v chladu, tak mi klimatizace sepne a funguje bez obtizi. Ale kdyz ji mam treba na slunci a ona se nahreje , tak nefunguje. Kompresor vypada, ze spina, protoze se zvisi otacky u motoru. Kdyby se toto tema jiz nekde reesilo, vlozte odkaz. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus potřebuji radu mam Fabii 1,9TDI 74kw klima mi funguje přii 20 stupních a méně,ráno jí zapnu je 16C funguje odpojedne jí zapnu venku je 26 a nejde byl jsem na diagnostice zkontrolovali vše doplnili chladivo a řeknul mi že je to jednotka větrákú prý nekomunikuje. sehnal jsem origo jednotku vyměnil a zas nic je to porád stejné. neví někdo co by to mohlo dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při troše zručnosti se dá vyměnit za pár minut bez demontáže téměř čehokoliv, měnil jsem ji snad na každé Fabii první generace co jsem měl a co měla klimatizaci. :D Nejdříve tedy v servisu a pak jsem se rozhodl, že to musím zvládnout taky, člověk si trochu sedře ruku, ale ten pocit když se dílo podaří... :) Chce to ale nějaký rozkres aby člověk věděl, kde a co hledat... Jen se vytáhne stávající a dá se nová, v servisu kvůli tomu sundavají přístrojovku, jde to ale i bez toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...