Přejít na obsah

Klimatizace - nefunkční, problémy


Bemo

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Ahoj,

 

mám klimu v fabce, motor 1.9tdi pd atd. Nevím, jestli je to jen můj subjektivní pocit, ale přijde mi, že pokud dám klimu na nejnižší možnou teplotu, teplota vzduchu (chlad) neodpovídá číslu stupňů. Resp. mám pocit, že mi to málo chladí, mohlo by to foukat studenější vzduch. Klimu mám vydesinfikovanou a nově naplněnou. Potřeboval bych ještě tak o dva stupně dolů, nejde s tím něco dělat? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Zdravím,

 

už je to určitě obehrané téma, ale potřeboval bych zkonzultovat svojí doměnku.

 

vag mi hláší:

00898 - Control Circuit A/C compressor 

            30-00 - Open or Short to Plus

 

když se napojím na kanál 002 a zapnu ac, tak je vidět hodnota zátěže kompresoru. V podmínkách regulace mk hodnota 16 - špatný snímač teploty výparníku/nefunkční sahara (přičemž teplotu čidla vidím, ale dám topení na plno a teplota na chvíli sleze na 16 C, při okolní teplotě 31).

 

Při testu akčních členů se sahara spustí a v závadách opět 00898.

 

Je to spíš špatné čidlo výparníku, nebo je klima ko?

 

Díky moc za odpověď.

Ondra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nízký tlak, respektive bez chladiva by VAG hlásil jako chybu. Info o tlakovém čidle je v 08- Klima - Naměřené hodnoty kanál 002. První hodnota je výkon kompresoru, pak tlak chladiva, podmínky pro regulaci výkonu kompresoru a následně teplota na čidle výparníku (tak je to alespoň na fabii).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík moc. Tak to pak netuším, proč to nechladí, výkon kompresoru byl 82%, teplota na čidle výparníku byla pořád stejná - teď se přesně nepamatuju kolik to bylo...ale neměnila se a tlak jsem tam asi přehlídnul nebo neviděl. Každopádně žádná chyba tam nebyla. Jen si ještě matně pamatuju z 08 že tam byla u něčeho hláška: coolant temperature not OK...asi to ještě jednou otestuju a zkopíruju sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ještě koukni na kanál 3 - podmínky regulace výkonu - když tam bude cokoliv jiného než 0 máš v podstatě odstavený kompresor (sice "sepnutý", ale ventil to nepustí např.) jukni co ti to tam píše. a napiš co máš za auto a výbavu juknu pak do ELSY na hodnoty.

Případně zkus test akčních členů je to 08 (klima) - pak fce 03 postup viz níže:

 

Diagnostiku akčních členů je nutno provádět při stojícím motoru, ale zapnutém zapalování a vypnuté klimatizaci. 
Tuto funkci je možno v případě potřeby opakovat i vícekrát. 
Připojit diagnostický přístroj -V.A.G 1552-. Zapnout zapalování a navolit adresu 08 pro řídicí jednotku klimatizace
       
Zobrazení na displeji: 
- Navolit funkci 03 „diagnózu akčních členů“. 
 
- potvrdit
   
- Stisknout →, ale až po aktivaci obou ventilátorů. 
 Diagnoza akcnich clenů -> Vlastni test                            
 
Zobrazení na displeji 
–   Zobrazí-li se na displeji „KONEC“, je diagnostika akčních členů skončena. 
–   Stisknout →. 
–   Na závěr přečíst paměť závad řídicí jednotky klimatizace → kapitola. 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Čau chlapi, tak se přidávám k ožehavému tématu klimatizace.

 

Mám F RS, klima doplněná, jednotka bez závada, pojistky v cajku a základní nastavení provedeno, ale klima stále nechladí.

Blok hodnot 002: 97%, 8.4 bar, 0.0, 29°C

 

máte někdo nějakej nápad co s tím?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale podle hodnot v 002 by měl kompresor jít.

Jestli není chyba ještě tady:

"Kompresor není odpojován elektromagnetickou spojkou, nýbrž běží stále. Jeho výkon se externě snižuje pomocí regulačního ventilu kompresoru klimatizace -N280-."

Citace z dílenské příručky.

Jestli ten regulační ventil neodešel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...