Přejít na obsah

Problemy s rizenim - vibrace


runner

Doporučené příspěvky

Tak jsem pořát řešíl problem z vibracemi volantu , několikrát vyvažování kol na ruzných vyvažovačkach, tedy když jsem dal letní 16" original z fabie1 rs gumy brigestone 205/16/45  furt to bylo dokola menší nebo větší vibrace volantu , nakonec jsem byl i dvakrat v servisu škoda (ceny zlodějské za vyvážení) poprvé se nic moc nezmněnilo na vibracích volantu ale v jiné škoda servisu to vyvažily tak že vibrace nejsou skoro poznat, a na kolech je daleko mín zavaží než davaly jinde , tak to jsem asi jelen všude na jiných vyvyžovačkách byla zavaží na kolech od 25g do 65g jak na kterém kole , ale v tomposledním škoda servisu bolo na kolech máx 10g do 30g tak najk nechapu jak to dělaji :) si myslím že na vyvažování u rapida je najký figl který znají , jinak si to  vysvětlit neumím :kol-32: :kol-32:  a nebo že by jiné pneuservisy mněly vadné vyvažovačky :kol-28:  ale to se mi nezdá

 

tak nevím :kol-34:

 

pardon překlep 205/45/16"

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problem vyřešen :) letní jsem mněl z fabie1 rs (jak jsme psal UP )  ale nechal jsem je stříkat na jinou barvu , tak že gumy musely dolu , vibrace se po tom pesledním pneuservisu vratily cca po  100 km dalnice , tak jsem si pujčil jiné kola z letníma gumama a hele všechno po pořadku , tak jsem nechal zhodit gumy ze svojich kol a prohližel a prohlížel gumu co sněma muže být opticky byly ok tak jsem prohmatal a hele obě co byly puvodně na zadku fabie mněly prasklý to kde sedí guma na rávku ,(na fabii byly ty gumy ok ) takže ten krypl co mi je sundaval před střkaním a pak nasazoval , jim při nasazovaní musel narvat to kde sedí guma na ravku ,  při prohmatavání mněly obě gumy mněké místo na tem kde sedí guma na ravku  v delce cca 5 cm , tak nevím jak se to mohlo jinak stat než při zezouvaní a nazouvaní , takže dvě skoro nové gumu v haj**  :kol-129:  jsem z toho nadšený :(

 

navíc podle toho co vím když se guma nasazuje a omylem narve/praskne to kde guma sedí na rafku  tak je to slyšet :) hm aspon mohla zabučet že se mu to stalo , aspon bych nelítal po pneuservisech jako debil a nechával vyvažovat kola (mno jedno pozitivum ale bylo dal jsem vydělat pneuservisum ve svém okolí :kol-35:  )

 

oprava KORD/T je něco jiného :) nevím jak se přesně nazývá to místo kde sedí guma na ravku (patka ? ) co ja vím :kol-32:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...