Přejít na obsah

Jaká kola na zimu? Rozměry, plechová nebo ALU?


nuff

Doporučené příspěvky

Hravec, tak na tohle bych taky rad slysel odpoved. Jak treba na STK poznaj, ze mas kola s nizsim ET o 10cisel aniz by sundavali kolo? Jen ze by jim to prislo podezrely tak sundaj kolo, nebo na to jsou spesl meraky?

Ale abych nebyl OT - jsou na zimu vhodny 17" kola? Premyslim, ze bych si Terony nechal na zimu, nebo prodat a koupit 16"?

 

určitě to jinak než dle čísla zezadu na disku nemají šanci na STK poznat...

 

osobně mám na zimu 15" plechy z O II s úplně novými gumami - zatím... ale šestnáctkám bych se nebránil, ale je to o investici do disků a do pneu :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší je se podívat do velkého TP...

 

tam to máš uvedeno, tedy všechny alternativi disků a k tomu rozměry pneu pro Tvoje auto.... vyguglovaná tabulka na netu není směrodatná, ale TP jak to psal výše správně Maverick...

 

nicméně jak jsem psal já, na O III nekoupíš orig 15" elektrony...

 

zajímavé řešení na zimu 15" (větší ET o 4 mm) http://www.pneuok.cz/m6%7Cmt1756%7Cmo69177/alcar-hybrid-6j-x-15-5-112-et47-57-1/

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super tip... v 15" asi nebudou tak pěkné, ale je to opravdu to co tam patří a cena je také velmi milá, já ať jsem hledal jak hledal žádné rozumné ET 43 jsem nenašel, takže velmi dobrý tip, asi do nich půjdu, díky,..

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky jsem projel šíleně moc stránek, než jsem je objevil. Až půjdu objednat auto, tak se dealera zeptám, jestli mi udělá pořádnou slevu na origo zimáky O3 a pokud ne, tak pořídím tyto a bude - mě se líbí a jak říkáš cena není špatná.

Editováno: , autor: Luman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem dokupoval rezervu, protože O III byla bez rezervy, koupil jsem na doporučení prodejce 15" plech a na to stejnou pneu jako mám zimáky a po slevě chtěli za disk  1 205,80 Kč bez DPH (parchanti) na netu jsou přitom i za 800,- Kč s DPH

 

edit: nedalo mi a šel jsem se na rezervu podívat a ejhle autorizovaný servis, je to 6Jx15 ale ET 47 - co na to říct ???

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus je kontaktovat, co ti na to řeknou - já bych se jim určitě ozval. Jsou to parchanti, nechají si za to zaplatit nehorázné prachy a ani tam nedají co tam má být. Mě je jasné, že se při objednání O3 velké slevy na zimáky nedočkám, takže určitě skončím u těchto černých.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se stalo, napsal jsem do mailu:

 

Dobrý den,
 
až teď jsem si všiml, že rezervní kolo, které jste mi dodávali je s rozměrem disku 6J x 15 ET 47,  Octavia III má v TP uveden základní rozměr 6J x 15 ET 43,.
 
Mimo to, že to neodpovídá zápisu v TP, bude kolo o 4 mm zasunuto do karoserie, což se mi zdá dost.
 
Nemůže v tom být problém, např. pokud by bylo kolo od bláta či sněhu nebo s nasazenými sněhovými řetězy?
 
Děkuji za prověření a vyřešení, s pozdravem
Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

barvu mám červenou...

 

prodejce mi odepsal:

 

na Vaše přání jsme dodali rezervní kolo stejných rozměrů a dezénu, jaké máte u nás uskladněny kompletní zimní kola. Ty jsme odzkoušeli namontované na jiné Octavii III a nebyl žádný problém.

 

já na to:

 

pokud si vzpomínám, o rezervě bavili po telefonu, nejsem si vědom že jsme se bavili o rozměru disku, bavili jsme se jen o rozměru a dezénu pneumatiky shodné se zimáky. Na disk jste se díval tuším že do ETKy když jsem byl osobně u Vás
 
Pokud je to tak a moje zimáky jsou ET 47 (což nejspíš ano, když byly na O II) očekával bych že mne na to upozorníte že tato kola nejsou vhodné, protože nejsou schváleného typu pro moje auto. Byť by bylo moje přání jakékoliv, Vy byste přeci měli dbát na tuto záležitost, podobně jako byste se odmítali namontovat neoriginální díly.
 
Montáž možná jak píšete není problém, ale popravdě se mi nechce riskovat s takovými koly jezdit přes Rakousko (tím spíš, že na plechu je typ disku vyražen zepředu disku narozdíl od elektronu), oba víme jací jsou rakouští policisté. Podobně může při případné nehodě dělat problémy i pojišťovna, tím spíš v zimě.
 

Budu tedy nucen řešit nákup jiných disků s ET 43. Moje otázka tedy zní, bylo by možné disk rezervy vyměnit?

 
Odpověděli: 
 
Ve výměně disku rezervy nevidím problém, jen Vás požádám o kopii TP s údaji o povolených rozměrech kol.
Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale obecně servis a prodej nekomunikuje a nebo háže jeden na druhého cokoliv špatného...

 

příklad za vše, když jsem prodával předminulé auto do protihodnoty tomuto prodejci, kdy O II byla kupována u nich, servisována a opravována u nich, mi při obhlídce prodejce říká: "to auto bylo bourané co? tady nesedí zadní lampa a kufr", já na to: "ano, však jste to opravovali vy...", prodejce: "my? my ne, my prodáváme to servis, to si vařiďte s nima..."....

 

 a tak bych mohl pokračovat... ale vzhledem k tomu že od nic mám už 6. auto chovají se jinak vstřícně a mám u nich dobré slevy na práci i na díly.... myslím si, že člověk si nevybere.... a hlavně v poslední době je škodovka vůbec neinformuje skoro o ničem....

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

prave jsem dostal ze servisu info, ze skodovka ma nedostatek disku ET 43 a posila misto nich ET 47 (patnactky) s pripisem ze kola ET 47 jsou zpusobila a ze na zaklade typoveho listu jdou dopsat do TP a udajne nova vozidla uz je jako alternativu budou v TP mit uvedena....

Trochu prdel s tou Skodovkou...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsem psal, mám od nich šesté auto a nějaká jsem i zprostředkoval takže kdyby ne tak bych už k nim nejezdil....

 

ohledně těch disků mi dokonce vedoucí servisu telefonoval....

 

zítra mi dojdou českou poštou ty černý patnáctky elektrony.... :-) http://www.pneupremium.cz/dezent-td-dark-6x15-5x112-et43

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlopi, prosím o pomoc: mám objednanou Oct III. 1,6CrD 4x4 Elegance (vč. paketu pro špatné cesty čili povinně 16"), už je prý vyrobená ale nemám k ní ještě TP - je tady někdo se čtyřkolkou, aby se mi podíval do TP, jaká šířka disku (6" nebo 6a1/2"?!?!)  je tam napsaná pro 16" kola?

Objednávám plecháče na zimu a nevím.... Kuju.

Editováno: , autor: pavproch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už měli obutá kola v servise ve skladě, tedy nebyla možnost dát alespoň jedno na auto a vyfotit, ale jsou pěkné na to že je to 15 ", foto alespoň takto nicméně prý skoro na každé kolo padlo až 250 g závaží, tedy kvalita kola nic moc, stejná pneu měla na plechu 4x míň závaží! tedy jsem dal jen za závaží 470 Kč bez DPH :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, cena asi bude odpovídat kvalitě :kol-32:  Já je pořídím taky, ale dám asi 16tky, ty 3 tisíce v ceně auta mě už asi nevytrhnou. Přemýšlím koupit do středů nový znak Škoda, to by nemuselo špatně vypadat, ale já mám ještě čas, auto plánuji objednat až začátkem Listopadu.  

 

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-yeti/disky-poklice-lapace/disky-kol/stredova-krytka-alu-kola-skoda-original-nove-logo-id:5937.eshop

Editováno: , autor: Luman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...