Přejít na obsah

Kam s navigací a jak provést napájení?


MiKy*

Doporučené příspěvky

Chlapci a chlapy, kde a jak máte umístěné v Rapidu navigace, telefony s navigací a jak je napájíte, kudy vedete kabeláž?

Já mám rád, když navigaci vidím ve svém zorném poli, ale zároveň nesmí být ve stírané ploše předního skla. Takové umístění jsem našel pouze vlevo u sloupku předního skla. Ale tam je problém s napájením. Ale to by při troše snahy elektrikáře vyřešit šlo. Zkoušel jsem i navigaci umístit do držáku na středové mřížky, ale to není ono.

Prosím, poraďte. Děkuji.

post-84623-0-56352300-1379182548_thumb.j

post-84623-0-51239700-1379182554_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to resene naprosto stejne, drzak na telefon mam u leveho sloupku.. Na minulem aute sem to mel uprostred,ale to je tady nerealne, skoro nic sem nevidel ven, diky velikosti telefonu :)

Napajeni mam resene normalne polozenym kabelem pod budiky, pres stredovy panel.. precijen mobil v aute nabijim malokdy.. Ale nijak mi tam neprekazi, asi o zvyku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to sice rapid .. 

ale po skusani roznych umiestneni som nakoniec volil tak ako je na obrazku 

je to dobre umiestnene nezavadzia a je to relativne dobre pozeratelne netreba natacat hlavu ..

 

EDIT . no brani naklapaniu clony pred spolujazdcom , ale .. ja to nosim stale odklopene takze to vlasnte nevadi ...

post-2382-0-61548900-1379275075_thumb.jp

Editováno: , autor: LUKY-007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mobil davam do drzaku jen kdyz mam navigaci (A mam radeji GMaps, iGO, nez-li amundsena), jinak mam mobil v kapse a je spojeny jen pres BT na hlasove ovladani... Navic mi je prijemnejsi mit tu mapu takhle, navic kdyz hlasove pokyny mam vypnute.. :)

Ale kazdemu vyhovuje neco jineho, clovek musi zkouset az zjisti co mu vyhovuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám držák umístěný ve středové mřížce. Nebrání výhledu a je v zorném poli. Bál jsem se že při hrbolech na silnici se bude držák třást a budou z něj špatně čitelné informace, ale není tomu tak.

post-83464-0-37943100-1379494045_thumb.jpost-83464-0-31418900-1379494261_thumb.j

K tomu mám ještě držák na 7" tablet, ale ten je přeci jenom větší a tablet má větší hmotnost, tak se při jízdě třese, ale nestalo se mi že by vypadl. A napájení zatím nebylo potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mobil davam do drzaku jen kdyz mam navigaci (A mam radeji GMaps, iGO, nez-li amundsena), jinak mam mobil v kapse a je spojeny jen pres BT na hlasove ovladani... Navic mi je prijemnejsi mit tu mapu takhle, navic kdyz hlasove pokyny mam vypnute.. :)

Ale kazdemu vyhovuje neco jineho, clovek musi zkouset az zjisti co mu vyhovuje :)

 

jasne, vsak kazdy podle sveho gusta. mne osobne extremne obtezuje cokoliv v zornem poli, takze s navi u levyho sloupku nebo na zrcatku bych proste jezdit nemohl. krom toho pri bouracce asi nebude prijemny dostat telefonem do hlavy. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja take nejak nechapal, proc to tam lidi maji (i muj kamarad co jezdi jako tago) tam ma mobil neustale.. A velice snadno si na to clovek zvykne a kdyz ma clovek telefon s 5" displejem, tak je lepsi to mit v levo, nez uprostred, kde je pres to videt vazne kulove :kol-24:

Editováno: , autor: Luďa
Necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to bych si dovolil nesouhlasit. Zadna navigace v mobilu se komfortem pouziti nikdy nemuze vyrovnat Amundsenu, byt se jedna o zcela zakladni vestavnou navigaci. Muze mit nejake funkce navic, ale tezko bude davat povely do repraku soucasne s radiem, ovladani behem jizdy je velmi problematicke, zcela jiste nema TMC, a k tomu bordel v kabelech na palubce, coz ostatne tazatel v tomto vlaknu resil, atd. Osobne bych zpet k ani kvalitni externi navigaci, natoz k nejakemu mobilu, zpet od vestavne nesel ani nahodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to máš pravdu, ten komfort má amundsen 100% lepší. ale navigování jako takový, rychlost přepočtu, tak tam už je na tom hůř. aktualizace map, taky jednoznačně plus pro externí. TMC, no to už je v dnešní době trochu OUT. v době, kdy drtivá většina smart telefonů má připojení na net a podílí se na zišťování aktuální dopraní situace, hustotě provozu a aktuálních uzavírek a nehod. nevím jaká je možnost u amundsenu změnit navigační SW, ale už za rok z toho bude jenom rádio s dotykovým displejem a navigací kolem baráku. kdyby to zvládlo přehrát aspoň nějaký video. vzhledem k tomu, jaký jsou jeho možnosti a jaká je jeho oblíbenost u zlodějů, tak je to kaft k ničemu :-) ale je to trend co největší a co nejupatlanější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mel v Rapidu Amundsen taky, ted do OIII jsem dal jen Bolero a navrat k externi navigaci je hodne hořký.

 

Amundsen neni nic super extra, nektere sikovne funkce mu chybi, ale souctem vlastnosti a komfortu ovladani trumfne kazdou externi navi.

 

A s kradezema to neni tak horky, kdyz uz nekdo krade, tak jde po Columbusech, Amundsen neni tak atraktivni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace na Amundsen vychazi samozrejme kazdy rok a pocitam, ze bude jeste mnoho let vzhledem k tomu, ze se stale nabizi do vetsiny Skodovackych aut. A napriklad pro Navigaci DX z O1/F1/S2 vychazi aktualizace dodnes. Horsi je to uz s cenou te aktualizace. :)

 

Jinak kdyz srovnam Amundsena+ s nejlepsim modelem Garminu, za ktery jsem ho vymenil, tak chybi pouze zobrazeni jizdnich pruhu pred krizovatkami a zadani cile primo na mape. A databaze POI je ponekud slabsi, byt nejaky minimalni zaklad jako benzinky a servisy to ma. A samozrejme hodne chybi zobrazeni rychlosti dle GPS, ale to jsem zatim nevidel v zadne zabudovane navigaci - nechapu proc to tam nedaj.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave tu cenu aktualizace jsem myslel, to ze budou vychazet pravidelne je mi jasny, ale kdo si to bude kupovat? ja teda navigaci nepouzivam, ale driv jsem testoval vsechny sw pro android. pokud bych mel amundsen v aute, tak bych ho pouzival treba po Brne kvuli cislum, ale pokud bych jel na dovcu do zahranici, tak si urcite beru mobil s poslednima mapama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Já mám navigaci v telefonu Sygic, plánuji si trasy do posledního detailu na PC v google mapách a pak ji přesunu do mobilu a jede se, letos do Chorvatska 12 průjezdných bodů, prostě lepší komfort v plánování. Navigací mám u levého sloupku těsně na palubkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...