Přejít na obsah

Start studeného motoru 1.6 55kW


PavelZ

Doporučené příspěvky

Nejprve se omlouvám, že píšu do fora Octavia a ptám se na Felicii. Nicméně se jedná o stejný motor a vím, že stejný problém se týká i Octavií. Takže:

Pokud startuji studený motor a venkovní teplota je nad 15 stupňů, tak po nastartování po dobu cca 20 vteřin je motor krmen dosti bohatou směsí (je to vidět na PP) a motor sebou dost mele. Bohatost směsi se pomalu snižuje a po uplynutí této doby je sluchem poznatelné okamžité uklidnění chodu motoru. Startování motoru je bezproblémové a vždy naskočí na první ťkunutí startéru. Spotřeba je taky perfektní 6.2 l/100km. Při teplotách pod 15 stupňu se toto neděje a směs je paradoxně chudší než při vyšších teplotách. Zajímalo by mě čím to je, protože jsem se s tímto chování setkal u více majitelů 1.6tek. Jedná se o Felicii 1.6 r.v. 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejprve se omlouvám, že píšu do fora Octavia a ptám se na Felicii. Nicméně se jedná o stejný motor a vím, že stejný problém se týká i Octavií. Takže:

Pokud startuji studený motor a venkovní teplota je nad 15 stupňů, tak po nastartování po dobu cca 20 vteřin je motor krmen dosti bohatou směsí (je to vidět na PP) a motor sebou dost mele. Bohatost směsi se pomalu snižuje a po uplynutí této doby je sluchem poznatelné okamžité uklidnění chodu motoru. Startování motoru je bezproblémové a vždy naskočí na první ťkunutí startéru. Spotřeba je taky perfektní 6.2 l/100km. Při teplotách pod 15 stupňu se toto neděje a směs je paradoxně chudší než při vyšších teplotách. Zajímalo by mě čím to je, protože jsem se s tímto chování setkal u více majitelů 1.6tek. Jedná se o Felicii 1.6 r.v. 2000.

Myslím že to bude váhou vzduchu (sání do motoru)... to je problém většiny ojetin - u mý starý Octy z r.99 : 1.8T mi to taky zlobilo! když jsem se dozvěděl cenu nový klapky a ventilu, tak sem jí radši prodal - ne ale kvůli tomuhle,měla víc much(3 válce....tlumiče, servo, brzdy nic moc, spotřeba jak hrom, stírací kroužky v pytli - brala oleje jak tank, spojka...atd) když mi za ní dal klučina 150 papírů, tak sem si řikal - já byl taky tak...

:blbec:

Editováno: , autor: The Driver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no moc se mi nezdá, že by to bylo tím. Pod 15 stupňů to neudělá nikdy. Lambdu bych si taky vyloučil, protože jakmile začne fungovat lambda regulace, což je právě po těch cca 20 vteřiách, tak to okamžitě přestane. Máte někdo podobný problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no moc se mi nezdá, že by to bylo tím. Pod 15 stupňů to neudělá nikdy. Lambdu bych si taky vyloučil, protože jakmile začne fungovat lambda regulace, což je právě po těch cca 20 vteřiách, tak to okamžitě přestane. Máte někdo podobný problém?

Jojo, viz muj podpis, ale jinej motor. Momentalne je to na kompletni rozborce sani, VAG ukazuje sem tam lambdu, ale ta je nova, je tam nekde asi duzna :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já myslím, že máš asi trochu jiný problém. Jak říkám, mě to okamžitě přestane po těch cca 20 vteřinách. Jinak je motor OK a chová se tak jak má.

Asi to fakt bude neco jinyho, chova se to podobne v tom, ze prvnich cca 20-30 sekund po startu, to zdechava, nejede, skube, atd. Paxe to vyrazne zlepsi, nechcipa, jen pri volnobehu motor v aute skace jako svine.

Ted me tak napada, ze podobnej problem mel i tchan-cekatel, ale tomu to pak blblo uz studeny, teply, v teple, v zime, a musel menit skrtici klapku, ac mel najeto asi 105kkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted me tak napada, ze podobnej problem mel i tchan-cekatel, ale tomu to pak blblo uz studeny, teply, v teple, v zime, a musel menit skrtici klapku, ac mel najeto asi 105kkm.

Jestli ti to škube při volnoběhu, tak bych to viděl na přisávaný falešný vzduch nebo vynechávající zapalování. Nemáš třeba ruplý výfukový svody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted me tak napada, ze podobnej problem mel i tchan-cekatel, ale tomu to pak blblo uz studeny, teply, v teple, v zime, a musel menit skrtici klapku, ac mel najeto asi 105kkm.

Jestli ti to škube při volnoběhu, tak bych to viděl na přisávaný falešný vzduch nebo vynechávající zapalování. Nemáš třeba ruplý výfukový svody?

Prave, uz to videly 3 (jeden 2x) servisy a tvrdej, ze sani je OK, svody jsou OK...takze je to ted u manika, kterej dokud na zavadu neprijde, auto nevrati :) A vhledem k tomu, ze to tam hvizda a po nastartovani se mi zda, ze smrdi vyfukovy plyny i u motoru, to na ty svody vypada. On tvrdil spis sani, ale uvidime, vcera vecer sem mu volal (rano sem to tam vez) a byl z toho nestastnej, ze nevi, takze dneska rozborka :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave, uz to videly 3 (jeden 2x) servisy a tvrdej, ze sani je OK, svody jsou OK...takze je to ted u manika, kterej dokud na zavadu neprijde, auto nevrati :) A vhledem k tomu, ze to tam hvizda a po nastartovani se mi zda, ze smrdi vyfukovy plyny i u motoru, to na ty svody vypada. On tvrdil spis sani, ale uvidime, vcera vecer sem mu volal (rano sem to tam vez) a byl z toho nestastnej, ze nevi, takze dneska rozborka :(

tak pak dej vědět jak to dopadlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...