Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

V mém servise o závadě vědí od čtvrtka, vědí i o silentbloku, ví o tom i ŠA. Tak uvidím i já ve středu, jaký bude postup. Doufám, že rychlý a bez vytáček. Já určitě přechodné řešení budu chtít, když mi ho nabídnou.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím je přístup takový, že na reklamující osoby nahlížejí servismani jak na pacienty z Bohnic či Opavy. Říkají, jste jediný reklamující ... Docela se tomuto přístupu nedivím, jelikož, když jsem oslovil několik pánů co šli do/od Rapidu a zeptal jsem se jich, zda jim klepe něco u přední nápravy, tak na mě hleděli tak, jak ti servisáci. Takže jsem jim klepání popsal a sdělil, že pokud ho mají, tak ať reklamují. Na čež jsem dostal odpověď, že to nepoznají, a že až pojedou do servisu na výměnu oleje, tak to technikovi řeknou, ať se na to podívá. Na jaře zase nic slyšet nebude. Klepání se projevuje pouze v závislosti na teplotě, což je z hlediska vlastností silentbloku logické.

Takže stanovisko mrtvýho brouka AŠsměrem k masám je asi přirozené. Jen mne zaráží, že ani techniky na tento negativní zvuk a jeho odstranění neupozornila.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to mě říkají  vždycky u každý závady :kol-98: . Mě to už klepe tak, že to musí slyšet i hluchej. A to že to spousta lidí neslyší může být způsobeno:

a - neklepe jim to opravdu, jiná serie silentbloků

b - nějaké ruchy v autě neřeší, protože auto je pro ně spotřební zboží nebo to mají jako služebák

c - spousta lidí sice závady řeší opravdu jen se servisem, protože "profesor dějepisu" na to prostě nemá, protože je humanitně vzdělán a je totální technický antitalent

d - jsou nahluchý

 

ZÍTRA!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zítra budeš mít ticho, jestli ti objednali náhradní díl :D

Taky mi to už uplne klepalo nahlas ale od spolujezdce to bylo slyšet jen občas!!! Takže ať technici říděj, pomalu a na nerovnostech :)

Kdybych to měl jak oslužebák na dva roky tak to asi taky neřeším, někdo třeba má nahlas rádio tak to taky neřeší,....a někdo třeba čeká až to vyřeší ostatní :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zítra budeš mít ticho, jestli ti objednali náhradní díl :D

Jsem napnutej jak kšandy.

Mám najetou trasu hned ve vsi (a za vsí) kousek od servisu, kde je tak 800m ideálně záplatovaný silnice kudy jezdím do práce. Rozjezd z křižovatky, max 50km, vyřadit, poslouchat jak to klepe a přitom nechat zpomalit na 30km, zařadit za 2, přidat pod kotlem, klepání se utlumí. Brzda, ostrá levá, 3-4-5 rozjet to na 90km a poslouchat ticho. Návrat do servisu. Oprava. Klid a ticho.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak auto ráno odevzdáno do servisu, projeto dle pokynů výše. Bylo to slyšet. Reakce vedoucího servisu (osobně si auto projel): "....bude to možná stabilizátor, jako to bylo u Fabky". Já na to: "....na 7777km?" A źe jsem první v jejich servisu (no bodejť). Uvidíme odpoledne, resp. mi zavolají během dne, kdyby bylo nějaké zdržení či měli nějaké doplňující informace ze ŠA. Držte mi palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u mě je situace taková, že mám vyčkat co jim poradí ve ŠA, uznali klepání s tím že to je skutečně ten silentblok. V pondělí ráno jsem byl v servisu a v úterý mi volal servisák s tím že ŠA prý jedná s dodavatelem dílu. Dnes minus pět a chvílemi to ťukalo docela fest. Ale už dlouho čekat nevydržím.............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si s dodavatelem dílů mohou jednat o kompenzacích, protože jestli dodavatel něco udělal špatně a ne podle specifikace, dané výkresem ,je boj ŠA. A asi hodně zaspala jejich vstupní kontrola.

Spíš ať rychle řeší naše klapající zánovní vozy. Při nájezdu km, co zatím máme, by měl být klid. Nárok na vymlácený uložení to má až ve 150000!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nebuďte kluci smutní, včera jsem měl sraz s klukama s O2 s Clintova klubu a všechna auta mají něco. A ač se nám jednání ŠA nezdá dokonalé, pořád je prý 10x lepší než u VW v ČR. A co jsem slyšel od známého mechanika o 7leté záruce kie nebo 5 leté Hnůjdé i v zákonné lhůtě 2 let jen málo co uznají, tak si pak představte co vám tam uznají po 5letech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...