Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Spousta lidí to klepání může ze začátku považovat za nějaký běžný provozní hluk,třeba i od tlumičů. Já si nejdřív myslel, že se klepou zástěrky na předku a ťukají do toho plastu. Potom jsem měl podezření na bowden k otevírání kapoty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spousta lidí to klepání může ze začátku považovat za nějaký běžný provozní hluk,třeba i od tlumičů. Já si nejdřív myslel, že se klepou zástěrky na předku a ťukají do toho plastu. Potom jsem měl podezření na bowden k otevírání kapoty. 

A ještě řídící jednotka motoru a hadičky ostřikovačů v kapotě..... Ale bohužel to je ten silentblok. To až začnou odcházet kosti stabilizátoru a do toho se přidá doposud neklepající D-čko, to bude koncert!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupeno 5/2013, občas jezdím po hrbolech nebo po kostkách, ale nic neobvyklého neslyším. Díval jsem se několikkrát na video zde vložené, ale nepříjde mi, že by mi to takto klepalo. Bylo by možné natočit ještě nějaké?

už ste nakazili ďalšieho čo nič nepočuje a pri tom to chce počuť   :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V priebehu môjho problému zo silentblokom som 2x písal o tomto probléme do ŠA SR,kde som sa ich pýtal,že kedy už konečne bude k dispozícii,lebo už naň čakám 4.mesiac,či to klepanie nemá vplyv na ďaľšie časti auta,na kompenzáciu z dlhého čakania atď.

ŠA SR si dala tieto moje požiadavky preveriť priamo u výrobcu v MB a prišla im z Ml.Boleslavy odpoväď,kde vyberiem len jednu podstatnú časť a to je "Stanovisko výrobcu je, že predmetné klepanie nie je vec brániaca užívaniu vozidla a daný prejav ani neskracuje životnosť prevodovky, ide iba o zlepšenie užívateľského komfortu."

Takže nabudúce,keď budem chcieť kupovať nové auto,tak si radšej vyberiem koňa s kočom-tam aspoň viem prečo to klepe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám takté po výměně, navíc auto krásně umytý a to i zevnitř. Nic neklepe,ale jak psali kluci už dříve - hrozná nemoc, člověk je zvyklej, že to dycky někde klepne a ono nic :D tak jen doufám, že to dlouho vydrží .. ale dostal jsem tam díl s koncovkou AS .. není však úplně stejné číslo, jako máte u Škody, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych se zeptal kde pak vám mněnily originalní silentblok D převodovky , tedy v jaké servisu a kde  , nemužu ty kre**** u helera dohnat k výmněně :( tvrdí že o ničem nevědí ! sice venku z technika vylezlo že jim ŠA neříká všechno :kol-32:  tedy kde jaky problem je , ale dokud jim ša neřekne že je vadny silentblok D ,tak mi ho prostě nevymnění

 

ptám se na servis kde vám to mněnily proto že do toho rapid-kramu už nedám ani haliř !

 

A proty co si pamatujou že jsme psal, že tam mám zatím silentblok z fabie 1 tedy na konci z Y , tek ten jsem tam dal proto že v te době nic jiného nebylo , ale bohužel moc tomu rapidu nesedí :(

 

takové perlička , navíc se mi snažily namluvit že ty koncové písmena za číslem dílu jsou jen označení smněny která je dělala ! asi mají lidi za blbce jinak to nevidím :kol-25:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se mě vivyviky, ale seš tydýt. Auto v záruce a měníš si sám na něm díl, který je docela zásadní částí auta. Asi zapláčeš s požadavkem výměny. Y-ko tam nikdy být nemělo a ty si ho tam dáš. Klepe ti? Asi ne. A pokud neklepe, smůla, pokyny od ŠA jsou: neklepe-neměnit. Jo kdyby ti totiž teď D-čko klepalo, bys na koni. Ano, ŠA asi nedává servisům všechny informace, ale v případě silentbloku si myslím, že když bude technik schopný a ochotný, informace bude mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpověď z 11.4. je pěkně zašitá mezi příspěvkama Jakuba Mikulky :angry: ,  takže kopíruji:

 

Dobrý den, Martine,

v případě klepání v oblasti uložení převodovky se jedná o hlukový projev, který nemá na funkci a životnost ostatních dílů žádný vliv. Pokud k danému projevu u zákazníkova vozu dojde, má samozřejmě právo požadovat jeho odstranění prostřednictvím sítě autorizovaných servisů ŠKODA. Všechny nahlášené případy jsou řešeny individuálně a není nutné provádět preventivní výměny předmětného dílu. Vlivem problémů s dodávkami inovovaného dílu 6RF199555H, došlo na přelomu roku k nepříjemné situaci, kdy bylo při výměně nutno použít dočasné řešení. Díl 6RF199555H byl tedy nasazen s několikatýdenním zpožděním. Za tuto skutečnost se našim zákazníkům omlouváme. Orientace v katalogu náhradních dílů podle VIN čísla karoserie však není v tomto případě směrodatná, neboť pro všechny vozy dané motorizace bylo číslo dílu uložení převodovky nahrazeno číslem 6RF199555H a nezáleží na tom, zda byl vůz tímto dílem vybaven z výroby, či nikoliv.

Momentálně je již problém dostupnosti vyřešen a v případě výměny uložení převodovky motoru 1,2 TSI zákazník obdrží díl 6RF199555H. Pokud vy osobně máte s dílem problém, obraťte se prosím na autorizovaný servis, kde vám sdělí další postup. Děkujeme za pochopení.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, asi přestanu číst všechny fóra, protože jsem v sobotu také objednal Rapida a už takhle jako kvalitář mám nemoc z povolání a vše co si koupím zkoumám a hledám vady, by mi za chvíli hráblo :) Ale co to tak čtu, tak mě to ujistilo v jedné věci. Nikdy si nekoupím nový model chvíli po jeho uvedení na trh, tak po roce až 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsme si ani nevšiml :) Ale i30 by mě vyšla draho s vyřívanýma sedačkama, myslím že to bylo až ve třetím balíčku výbavy... Hlavně že v druhém je vyhřívaný volant který všude propagujou v reklamě, což je podle mě zbytečnost, nebo minimálně to není důležitější než vyhřívání sedaček. Hlavně že to všude rvou do reklam a Škodovce se smějou za škrabku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se mě vivyviky, ale seš tydýt. Auto v záruce a měníš si sám na něm díl, který je docela zásadní částí auta. Asi zapláčeš s požadavkem výměny. Y-ko tam nikdy být nemělo a ty si ho tam dáš. Klepe ti? Asi ne. A pokud neklepe, smůla, pokyny od ŠA jsou: neklepe-neměnit. Jo kdyby ti totiž teď D-čko klepalo, bys na koni. Ano, ŠA asi nedává servisům všechny informace, ale v případě silentbloku si myslím, že když bude technik schopný a ochotný, informace bude mít.

 

nevím ale ale asi neumíš číst !

Psal jsem :

rád bych se zeptal kde pak vám mněnily originalní silentblok D převodovky , tedy v jaké servisu a kde  , nemužu ty kre**** u helera dohnat k výmněně :( tvrdí že o ničem nevědí ! sice venku z technika vylezlo že jim ŠA neříká všechno :kol-32:  tedy kde jaky problem je , ale dokud jim ša neřekne že je vadny silentblok D ,tak mi ho prostě nevymnění

 

dale jsme napsla :

A proty co si pamatujou že jsme psal, že tam mám zatím silentblok z fabie 1 tedy na konci z Y , tek ten jsem tam dal proto že v te době nic jiného nebylo , ale bohužel moc tomu rapidu nesedí :(

 

jelikož Y rapidu moc nesedí , tak bych tam rád Dčko ! nevim co na to není k pochopení !

 

a buhužel u helera mi tvrdí že o žádném slentbloku nevědí ! že by se cokoliv mnělo mněnít ! je zcela fuk jestli jim to ŠA řekla nebo ne ! další věc je ta ža auto potřebuji furt ! a nekupoval jsem si nové na to aby stalo někdě v servisu ! při poslední servisné opravě jim to trvalo 10 dnu :) oprava byla na 2 hodiny :)

 

ale to není podstatné jde mi o to jak jím dokazat že mám pravdu ze sileme D ktaré je vadný ! dát ho tam není problem , ale problem je jak jsem psal že tvrdí že o ničem nevědí !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerad bych zakládal na flame, ale teta Kateřina v jednom krásném českém filmu říkala "Komu není rady, tomu není pomoci".

Ale přesto ti jednu radu zdarma dám. Pokud sis svépomocí vyměnil klepající D-čko za Y-ko, vrať tam to klepající D-čko zpátky a jeď s tím do jiného servisu na Ostravsku (předpokládám, že tvůj heler je http://www.autoheller.cz/). Teta Kateřina totiž dodává: "Bez klepání není výměna". Současný postoj ŠA k tomuto problému je zmíněn v jiných příspěvcích výše, takže až ti opadne rudý závoj přes oči, přečti si je.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo ................................... co pak jsem asi psal ?

tady si někdo sedí na vedení, a ja to nejsme

 

napsal jsem Yčko jsem tam dávál v době kdy nic jiného nebylo !!! a pokud tohle nejste schopni pochopit tak raději nepište

 

problem je ten že Yčko tam není dobre :) resp je tvrdé !  ale jak jsem psal není problem tam dát spět Dčko !!!

 

problem je hlavně u servisu v tom že tvrdí že Dčko je v pořádku a že nic se mněnit nebude , prostě že o ničem nevědí že by ša řekla v připadě klepaní Dčka vymněnit ! bud lžou ! nebo to jsou kre.... , tak nevím , prostě nemám jak dokázat že mám pravdu a nneí to jen jeden servis i druhy tvrdí to same defakto

 

tak jsem se ptal na kde vám to mněnily ? nebo připadně jak jim  dokazat že mám pravdu ! a místo odpovědi jen blbý kecy !!!

 

to : pawouk nebud litíat po celé čr a schánět servis který mi to milostivě vymnění !

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...