Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

To je pěkná pohádka :_icon_smich2: o té výrobě dílů k číslu karoserie, to by byl ze zlata. Větší blbost jsem teda neslyšel.

 Třeba je, zkusím se na něj podívat :) Píšu co mi řekl technik a v podstatě je mi jedno, jak ho vyrobili a kde hlavně aby byl klid a to předchozí jezdění se vadným SB neuškodilo něčemu dalšímu.

Editováno: , autor: hruskin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky jednomu ochotnému chlapíkovi, jsem se o tomtu fóru dozvěděl z facebooku. Ještě , že jsem si to včera rozklikl, dnes bych už tam odkaz není. Takže drazí kolegové říkáte, že Vám to ještě nevyměnili? Nebo to nechtějí vyměnit?  A netýká se to pouze motorizace 1.2 TSI 77 kw?

Většina už to má vyměněný, jen v servisech se tvářili, že o tom ještě neslyšeli a jsi první kdo jim to říká, nebo ach ty fóra, či nejste první kdo to četl na fóru a nám to tady říká,ale tomu tak není. To bylo dříve,ale jaká je teď aktuální situace? Jestli beze změny, asi jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 kdy se projevůjí:

...

Nejvíce se tyto pazvuky projevují při:
- totálně chladném vozidle, které bylo odstaveno např. přes noc. Po delší jízdě, kdy se vozidlo zahřeje, se jev trochu ztiší, ale stále se tam pazvuky ozývají.
- na hrbolatém povrchu, spíše na záplatovaných silnicích, než na povrchu s dírami (těm se pokud možno stejně vyhýbám), na příčných nerovnostech jsem popisovaný jev nezaznamenal
- při rychlostech do 60km/h bez ohledu na zařazený rychlostní stupeň, při vyšších rychlostech pravděpodobně pazvuky přehluší zvýšený hluk od motoru a odvalujících se pneumatik
- při jízdě na neutrál pazvuky svoji intenzitu zesílí, po zařazení rychlosti zeslabí, ale nevymizí, tedy až do doby, kdy je povrch silnice zase kvalitní

..............

jak se projevují:

takový dutý a tlumený duc-duc

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud to neklepe, tak jak na reklamaci ti poradí asi jen právník, jak to uhádat na to, že došlo ke změně dílu u všech vozů bez rozdílu a automobilka nic nedělá. Osobně si myslím, že o konstrukční vadu jde, resp. špatně zvolenou kombinaci tuhosti pryže a materiál a tvar souvisejich dílů. Ale nehodu to asi způsobit nemůže a vzhledem k pokynům ŠA neklepe-nevyměňovat, šance na úspěch mizivé. Počkej si na zimu, jezdi, ono se to klepání projeví možná i dřív.

Nebo bys musel asertivně tvrdit:"Vždyť to klepe, vy to fakt neslyšíte? Já tedy ano, žádám výměnu". Ale na to každej dáno nemá, takhle otravovat. Já teda ne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

runner: vyckej casu, to zacne klepat.

pokud nezacne, resp ty budes servisu tvrdit klepe, ale oni reknou,m ze nic neslysi a odmitnou vymenu, tak se obrat primo na skodovku, uved jim tam dany problem + pripoj vinko nejakyho vozu, kde se to menilo a pozaduj vymenu za bezvadny dil.

dle mne jde jednoznacne o vyrobni vadu, a to, ze neprobehla ofiko svolavacka, je prasarna prvni kategorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud tak od 4/2014 by to mohlo byt ok. Protoze jeste porad se tu nasli taci co i pri 3 mesici meli stary typ. Nejlepe to zjistis kdyz se podivas.

No tak to můžeš opět o něco posunout. Mám konec dubna 2014 najeto 3500 km. Včera mi taky začalo klepat z levého předku. Podle popisu to bude to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

takže silentblok prevodovky postihol už aj mňa, plus k tomu mi začalo aj neznesiteľne vŕzgať z nápravy pri točení volantom a pri prechádzaní nerovností. Dnes som bol v servise, vŕzganie budú riešiť výmenou tyčiek stabilizátorov na oboch stranách ale silentblok riešiť zatiaľ nechcú, že mám počkať, či nepomôže výmena tyčiek, čo podľa môjho názoru taký klepot ako silentblok nemôžu robiť a najviac ma štve, že servis mam cca. 50 km od bydliska a chodiť to tam stále riešiť a dúfať, že to aj budú počuť, keďže niekedy to počuť a niekedy nie, dokonca kludne aj pri 30 stupňoch ten klepot je počuteľný, ale nie vždy. Poradili by ste mi ako to riešiť? Či už je to aj na SK potvrdené od ŠA, žeby to mali pri taktomto prejave vymeniť, lebo mám podozrenie, že mi rozoberú pol auta a až potom priznajú, že je to naozaj v silentbloku. Auto je MR 2014 kupované minulú zimu, silentblok je samozrejme, že D. Vďaka za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

áno aj na SK už je už silenblok s koncovkou H...

 

...

 

toto výmena tyčiek stabilizátora neodstráni ...to mi ver

plus k tomu mi začalo aj neznesiteľne vŕzgať z nápravy pri točení volantom a pri prechádzaní nerovností. Dnes som bol v servise, vŕzganie budú riešiť výmenou tyčiek stabilizátorov na oboch stranách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Partrick369 mam ten isty problem s klepanim rano klepe a niekedy aj pocas dna a je jedno ci je zima alebo teplo bol som v servise stym ale tiez mam servis cca 30km tak v servise sa to neprejavilo i ked ja som miestamy registroval to tukanie mechanik bol hluchy asi takto som bol 3x v servise a nic tak mi to klepka doteraz zacako asi tak okolo12000 a teraz mam 22000km a inaksi broblem nemam som to vzdal az do servisnej prehliadky tak to je moja skusenost prajem ti viac stastia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podmínkou klepání, aby to slyšel i hluchej mechanik, je jet tak do 50ky po hodně drcené cestě. Nejlepší je úplně vyřadit na neutrál. Tyčky stabilizátoru to fakt nejsou! A pokud máte D-čko, klepe to a servis dělá mrtvého brouka, napište na infolinku ŠA stížnost na nečinnost servisu. Závada je známá, řešení taky, tak je trochu ostřeji propruďte. Chápu vaše znechucení z toho, že se to neřeší, hlavně kvůli té vzdálenosti do servisu. Zlatých mých 10 km do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...