Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

to já taky,

 

hlavně mi nějak uniká, že si olej můžeš měnit sám a né aut. servis.

 

Jsem si 100% jistej, že pokud by jsi si měnil olej sám a nenechal to dělat servis a pak se ti zadřel motor, tak 100% ti reklamaci odmítnout, protože: ( vysvětlení od jednoho člena )

 

Chodit pouze do aut. servisu,není to povinnost dle blokové vyjímky EU můžeš navštěvovat jakýkoliv nezávislý servis, který ti provede servis dle postupů a plánů s díly schválenými atd. dle výrobce. Do autorizovaného musíš jen v případě reklamace. To je teorie, teď praxe. Nepočítej že když budeš jezdit do nezávislého a pak půjdeš něco reklamovat, že celý bez sebe ti to vyreklamují s úsměvem, budou hledat cokoliv aby ti tu reklamaci neuznali.

ŠA a jiné automobilky se k tomu staví tak, že aby nezávislý servis dělal prohlídky a jakýkoliv úkon dle postupů doporučený výrobcem, musí být ten servis registrován v jejich databázi a odebírat od nich tyto postupy - samozřejmě to není zadarmo a málo který servis to tak má. Pokud ŠA zjistí, že servis ke kterému si jezdil tyto postupy neodebírá a není registrován, tím pádem nemohl dělat úkony dle doporučení výrobce a i kdyby ve skutečnosti to dělal sebe více pečlivěji záruku Ti neuzná a nikdo se s tebou bavit nebude, pošlou tě tam kde ti ten servis dělali, ať si to reklamuješ tam. To je praxe. Tedy ve skutečnosti je lepší navštěvovat alespoň po dobu záruky AS.

 

A to je případ, kdy to dáváš do servisu, o tom, že si to děláš doma sám ani nemluvě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je pan Jozef poněkud mimo mísu. Asi ještě neví, že výměny oleje jsou jaksi součástí předepsaného servisu a chtěl bych ho vidět, když bude reklamovat něco na motoru, jak bude prokazovat, že ty výměny má provedeny dle postupů a nařízení ŠA. Pokud si ovšem nemění olej sám v mezidobí a na předepsané výměny, respektive po vyzvání palubním počítačem, jede do servisu. Což takto provozuje vícero lidí. Ovšem když tvrdí, že nový olej snižuje životnost, tak to asi tímto způsobem nedělá... Anebo tomu jeho příspěvku všichni špatně rozumíme.  :kol-32: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to tak, ale to neznamená, že tam musíš ten jejich fosforeskující olej lít za 800 kč/l.

Jinak oba splňují normu 504/507, tak že je to jedno. Povídačky o falešných olejích atd. atd. už se zde řešilo - Urban story. Já jsem schopnej koupit ten FST olej za tu samou cenu kolem 200-250kč/litr přes Auto Kelly, který objednává přímo u Castrolu (ne přes prostředníky), dělá u nich známej tak to vím. To jen lidi jsou tak zblblí z cen autorizáků, že vše co je levnější musí být zákonitě hned padělky a nevím co. Najdi si tady někde tu mazivostní příručku co sem dával odkaz Pawouk a tam je vše o olejích vysvětlené. Suri je jasné, že bude hájit tu svou stranu. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně zbývá 26 dní... Zajímalo by mě, zda si servis bude účtovat za výměnu stejné peníze jako když bych bral jejich olej. Aby to nebylo stylem "náš olej - výměna za 500, vlastní olej výměna za 1500"...

Editováno: , autor: Mariacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak pokud by to pro někoho bylo užitečné, není problém přejít z pevného intervalu výměny oleje zpět na proměnlivý, dnes jsem se na to byl ptát v servisu. Vlastní olej doporučuji, za Longlife chtěli 700/litr. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale kdyby si na litr přihodili stovku, rád jim ty prachy dám, ale takhle ani náhodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi u učební pomůcky k O1 jsem myslím četl, že je to jedno, že se musí dodržet ten olej a musí to být diagnostikou na ten proměnný interval při výmazu nastaveno. Psalo se tam hlavně, že proměnný interval nemůže být použit u aut, které proměnný interval neumožňují (soft, čidla, atd. a vůbec chybějící systém vyhodnocování). Oba oleje jsou syntetické a pokud v motoru nějaký deci zbyde původního tak se nic neděje, protože i v návodu se píše, že v případě nouze můžeš dolít do LL oleje klasický 5W40 ne více jak 0,5 litru myslím bez vlivu na proměnný interval jako takový. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

náhodou jsem narazil na olej Mogul 5w-30 longlife VW 504.00/507.00, katalogová cena 1491 za 4 litry, ale pro zajímavost mají ten stejnej olej ve 4 litrovým balení v mountfieldu za 419! to už jde :-) takže kdyby chtěl někdo hodně šetřit, nebo měnit každej měsíc, je tohle dobrá nabídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...