Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

Přiznám se že mi to i vysvětloval, ale používal pojmy kterým stejně nerozumím. Takže to moc nemůžu tlumočit, ale právě říkal že TSI tam má právě celkem pravidelně kolem těch 40tis. Co si pamatuji, tak jestli to nepletu tak říkal, že mají připečené rošty? :-) Zase na druhou stranu, já to beru tak že těch TSI jezdí fakt hodně a k němu se prostě dostanou jenom ty špatné. Ty co problémy nemají těžko budou jezdit do servisu na opravy.  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určite ten olej vymeň skôr než ako ťa pošle PP. To, či nepárne výmeny budeš robiť doma, v neautorizovanom, alebo v autorizovanom servise je úplne jedno, a tak isto je takmer jedno, či budeš mať pevný alebo premenlivý interval, ak budeš meniť max. po jednom roku alebo najviac po 15 tisíc km. Premenlivý a pevný interval majú dopad iba na druh oleja ktorý tam môžeš dať. Pri premenlivom si obmedzený na LL oleje 5W-30 so schválením VW 504.00, pri pevnom môžeš dávať aj VW 502.00, čo je dobré, ak by si chcel jazdiť na inú SAE viskozitu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazkou proste zustava kdo co chce...ja chtel menit po 15ti tis km tzn zhruba po roce...ale chtel jsem zustat u LL intervalu...na to mi bylo v servise řečeno že to nema smysl když chci stejně měnit po roce a kdyz za rok musim prijit na servisni prohlidku tak si rovnou udelam i olej a pak jsou kontroly vzdy po roce (brzdovka atd...) ...takze vlastne je to uplne jedno jestli ti tam daj pevnej nebo LL interval kdyz to chces menit kazdych 10-15tis km...

Takze me to vynulovali na pevnej interval, ted mi na PP sviti uz jen jeden udaj a to ten, ze proste za 15tis km nebo rok mam prijit do servisu:)- Mechanik rikal ze vymena po 15ti tis km urcite lepsi. LL si do toho prej klidne lejt muzu ikdyz mam pevny itnerval (podle me je ridsi a do mesta teda lepsi ale to je moje naivni predstava...).

Olej si zasadne doneste svuj nekde koupenej :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, potřeboval bych radu. Jsem tu novej, tak se omlouvám, pokud to tady někde je. Dostal jsem služební Rapid 1.6 TDI 77kw, kde se mi rozsvítil nastávající servis/olej. Tak jsem ho dovezl do aut servisu (30.270km). Ten proběhl ale po cca 300 km se mi před každym nastartováním objevila výměna oleje (OIL CHANGE). A tak by mně zajímalo jestli mi ten olej vyměnili nebo jen zapoměli vymazat interval. Mam Q16. Nebo jsem jen blb, kterej neví co mu na servisce dělali a co ne. přikládám foto se záznamem v serv. knize. Jsem z toho trochu jelen. Dík za vysvětlení

 

SK.jpg

post-90892-0-90067100-1414500947_thumb.j

Editováno: , autor: martylanka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj, jakou znacku oleje zvolit? Castrol? Pokud u oleje Castrol je oznaceni FST, znamena to longlife? Budou stacit 4 litry? Myslim, ze jsem tady neco cetl o certifikatech prodejce oleju nebo tak neco, abych nekoupil nejaky smejd, jak to zjistim nebo jak to vypada? Je to toto http://www.olejspol.cz/certifikaty ? Planuji vymenu ve skodovce. Budou to chtit v servisu videt? Kupujete i filtry nebo to vychazi podobne i v servisu?

 

koupit toto: http://www.olejspol.cz/castrol-edge-5w-30-fst-4l-doprava-zdarma

nebo bude lepsi toto: http://www.olejspol.cz/castrol-edge-professional-longlife-iii-5w-30-4l

Diky!

Editováno: , autor: SkodaRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Certifikat ani kdr si olej vzal nikoho nezajima ( je to pripadne jen info pro tebe, ze snad nekoupis nejaky padelek), servis jen zajima jestli olej ktery jim doneses a je jedno jestli Castrol Mobil Shell adt. je orig. zabaleny neotevreny. A pak olej musi splnovat pro dany vuz patricnou specifikaci a tou je norma VW 504.00 507.00 ( pro prodlouzeny servisni interval) jestli se nepletu, mas to napsany v navode. A je jedno jestli na tom obale je napis Long life ci nikoliv. Rozhodujici je ta specifikace oleje pro dany automobil, spec. oleje je predepsana vyrobcem automobilu. Co u jednoho auta a znacky ( treba Skoda) je olej s tzv. Long Life, tak u jine zn. automobilu ( napr. Renault) byt nemusi u stejneho oleje i kdyby napis Long life byl pres celej obal. FST je pouze obchodni znaceni vyrobku. V podstate je jedno pro jaky se rozhodnes jestli FST nebo Profesional.

Jinak ono oznaceni Long Life je taky pouze takova obchodni hricka, ktera se ujala.

4 litry staci - najdes v navode u sveho vozu. Je to objem oleje udavany vyrobcem.

Filtry atd. uz bych jim tam netahal, pokud chces orig. - jako ze kvuli zaruce bys asi mel chtit, tak ceny uz nejsou tak markantne odlisne jako u ceny oleje. Jinak priste nebud liny cist nez se zeptas, vse ( nebo vetsina) uz je tady recena. :D

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdarec...a zase dokola....

Muze mi nekdo fundovany napsat jaky je rozdil mezi klasickym olejem a LL? Tzn. co pro me znamena pokud budu chodit jednou rocne na vymenu a lejt tam LL (na penize neberme ohled)...je LL vyhodnejsi na kratsi jizdy po meste nebo ne?

Co jsem tu cet tak par lidi co preslo na kratsi interval a i bezny olej tak se zacalo objevovat zašrotování po startu...ja mam po kratke vymene ale nechal jsem LL a je klid....muze to mit spojitost?

 

Chystam se v cervenci na servisni prohlidku a dalsi vymenu oleje a geometrii atp....tak premyslim ze si zas donesu LL :)

Aktualne najeto pres 20tis km, auto porizeno v 7/2013, prvni vymena oleje ve 14tis km, režim spíše kratší cesty po meste...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě je LL lepší na krátké trasy. Už z názvu je patrné, že je to olej určené na delší nájezdy mezi výměnou - tzn nejspíš degradace nebo jak to napsat, oleje nebude taková jako u ne-LL.

Pokuď by jsi jezdil delší trasy, tak je to asi jedno...

Já teď byl na tajné výměně oleje po 12tis a upřímně ještě že jsem byl. Jezdím každý den trasu do práce 12km, samozřejmě o víkendu a i v týdnu delší trasy a jiným tempem, ale ten olej byl černej jak bota. Olej, filtr a práce celkem cca 1500Kč vs 3500Kč v servisu. Servis mi mile rád nabídl výmenu oleje, ale pokud jsem napsal přinesu si olej, přestal komunikovat a to každý :)

LL nic nezkazíš akorát tě to bude více stát, když ale vezmu v úvahu že 5l 5w30 kanystr stojí cca 900kč... vs cca 700kč 5w40 tak je to prd. V servisu už to je znát, tam je snad rozdíl na litru o 200 - 300kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky jezdim 2x 12km:) a vikendy obcas delsi nebo jen kratky do obchodu...ano presne jak pises..ten rozdil je treba jen 300kc, kdyz si olej sezenu sam... servis mi to s radosti sam vymenil...sice mleli neco o tom ze mam podezrelej olej bez nejakyho fluorescencniho odlesku ale co uz (to jsem si zjsitil ze ten se dodava jen autorizovanym servisum) :D

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z toho důvodu je myslím lepší, si udělat tajnou výměnu po roce doma sám - servis nemá jedinou šanci jak to zjistit a po 2 letech si nechat olej od nich a být u toho. to samé na další 2 roky. Ta cena není v celkovém důsledku zas tak strašná a rozloží se to do těch 4 let. Já se totiž bojím jedný věci a tou je to, že kdyby se náhodou s motorem něco stalo, ŠA se bude cukat že člověk měl vlastní olej... Je to už pak jenom otázka štěstěny... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemuzou se cukat......mechanik zkontroloval zda je lahev neotevrena a zda je na ni odpovidajici norma....tvrdil mi ze vlastni olej neni problem a ze kdyby se neco stalo s motorem a byly by duvody ze to muze byt olejem tak se ten olej pak posle na expertizu ale ze je to velmi vzacně....myslim si ze pak by byla odpovednost na vyrobci oleje zejo (castrol)... ja dodal originalni uzavrenou lahev oleje s odpovidajici normou....nicmene ja uz to mam stejne prehozeny na kratky interval takze tam musim jednou rocne jezdit a i tak tam pak po dvou letech musis uz jezdit jednou rocne.....budu si dal vozit svuj LL olej Castrol a hotovo:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Já se totiž bojím jedný věci a tou je to, že kdyby se náhodou s motorem něco stalo, ŠA se bude cukat že člověk měl vlastní olej... Je to už pak jenom otázka štěstěny... :)

Na to platí ta několikrát zmiňovaná TPI, uploadovaná zde: http://forum.skodahome.cz/topic/126265-interval-v%C3%BDm%C4%9Bny-oleje-qi6/page-4#entry1934014

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to myslel tak, že né že se začnou pokaždé cukat, ale že ta možnost může nastat, proto jsem i napsal že je to otázka štěstěny...

 

Ale co se týče donešeného oleje, tak spíš je problém v tom, jestli je tam opravdu ten olej co tam má být... nic víc...

To že zkontroluje etiketu a uávěr, to je úplně zbytečný úkon, protože padělek nepozná :)

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to nepotřebuju nastudovat, myslím, že jsem dost jasně napsal, že se jedná o vykrucování a vymlouvání ŠA... Já toto řešit nepotřebuju a ani se toho nebojím - to bych nekupoval olej na netu.

 

Jinak si myslím, že tvrdit že falešné oleje neexistují je blbost...

 

BTW když jsem viděl jak se k Jarymu zachovala ŠA poté co mu málem shořel Rapid po 3 tis km vlivem jasně dokázaný montážní vady, jak neustále se vykrucuje a lže co se týče používání nevhodných dílů, tak bych se u ŠA nedivil ničemu.

 

Jenom jsem připomenul, že možnost cukání ze strany ŠA tu je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou porad diskuze jestli LL nebo ne, jestli promenlivy nebo pevny interval... Ja jezdim kratke trasy a poslalo me to do servisu cca kolem 18 tisic km. Takze to asi funguje a zkrati to ten interval dle zpusobu pouzivani a nevidim duvod na tom neco menit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicongu, promiň, špatně jsem Tě původně pochopil.

 

Řekne, přesto kdo jezdí dlouhé trasy, mě by to poslalo ve 28tis a to si myslím je na olej hodně ať si auto a kdo chce co chce říká. Já měním v servisu dle ukazatele (olej vlastní) a mezi kolem 14tis si měním na tajňačku sám. Olej LL. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...