Přejít na obsah

Interval výměny oleje / výměna oleje a filtru


Honza9007

Doporučené příspěvky

vlakras- Ono dost pomůže nechat olej vykapat třeba i 2 hodiny. Potom ještě vysrkat zbytek starýho oleje kterej nepřeteče přez hrdlo vypouštěcího otvoru zahnutou hadičkou. Pak ještě prolejt motor litrem novýho oleje a nechat vykapat a pak ho zas vycucnout hadičkou.

 

Pak až dát šroub. A naprat tam novej olej.

 

Sice práce na půl dne a jeden litr oleje prolitej z bůhdarma, Ale ta kvalitka a barva i po najetých 1000km. K nezaplacení

 

Je jasný když na to má servisák půl hodiny, tak jak ten novej olej vypadá.

 

JO A JEŠTĚ OTÁZKA-

 

Co když mě auto posílá na servis-hlavně výměnu oleje (je jedno jestli interval 15tkm/1rok nebo 30tkm/2roky) a já si vyměnim olej doma.

Ale nebudu u intervalu 15tkm/1rok nic nulovat přes tlačítko na palubní desce ani si to v případě 30tkm/2roky nechávat vynulovat přez diagnostiku v servisu? A dál vesele jezdit? Bude se pak na ně auto nějak "zlobit" nějakýma blikajícíma kontrolkama, hláčkama přez celej maxidot a nebo pípáníma jako když si při jízdě nezapnu pásy? Nebo dokonce mě někde najednou na cestě nezdechne a dokud ten olej nevyměnim (neohlásim mu to) tak prostě nepojede?

Editováno: , autor: Mr.Pavka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také bych se vás rád zeptal co s tím ....

když si koupíte nějakou sekačku na trávu a po prvních X hodinách by jste měli vyměnit olej tak je jasné že autu to také neublíží ...

proto jsem si koupil olej a ol. filtr  - ten měl být originální jenže je šedý a origo vypadá ještě trošku jinak post-90523-0-74704000-1435075631_thumb.j

tak by mě zajímalo jestli ho tam i přes to dát nebo si raději někde sehnat ten co "tam má být" a tenhle použít až při té 1. výměně oleje po 2 letech/ 30 000 km i z olejem který si zase koupím sám 

předem díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase nectete, z vyroby se daval cernej, tohle je novejsi varianta seda. Tohle nikdo zkoumat nebude, normalne ho tam dej, ten cernej uz asi stejne nesezenes. To je stejne jako se sroubem vypustnym, prvni je cernej lakovanej s vanou, sroub by se mel spravne menit pri kazde vymene, cernej taky nesezenes, normalne je nerez. Kdyz tam nechas cernej tak kdyz to po vymene budes zkoumat uvidis otlaceny hrany hlavy sroubu od orechu z racny tedy i na tom by to bylo poznat. Ale jak jsem psal nikdo ti to zkoumat nebude ani ten filtr, sami vedi prd. Je nas tu rada co to udelali stejne jako ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, díky to jsem potřeboval vědět jak to s tím je,  oleje měním už dlouho a niká jsem neměnil vypustný šroub, moc jsem se na něj nedíval ale myslím si že by šel povolit i bez známek povolování, utahovaní, kdyby se jednou odmotal izolepou nebo tak tak by se nemusel poškodit, jasně jsou to jen detaily ale pokud by to tak šlo tak to tak zkusím udělat

ještě jednou díky za reakce :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V předpisech AS je, že by se měl s každou výměnou měnit šroub, stojí asi 55kč, ale po pravdě, mě ho oni taky nevyměnili. Je to kovovej šroub, tak že tam se prd stane, ale dnes u těch nových typů motoru O3 s plastovou vanou a plastovým šroubem už to bude asi jiné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

A pokud auto od nova a čeká mě teprv první záruční servis QI6 po dvou letech tak co teda znamená ta dvojka? A pak je vedle ní napravo ještě větší číslo který se každým dnem snižuje-momentálně je tam 7.

 

Servis mě čeká zanecelý 3 měsíce a kvůli opotřebovanýmu oleji to ukazovat nemůže-sem si ho před 3 tisícema samodomo vyměnil.

post-85140-0-80966700-1435900726_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo, IQ6 znamená, že máš proměnný servisní interval, to znamená, že zatím co servisní prohlídky se dějí dle času, tzn. poprvé po 2 letech a následně pak každý rok. To je to co ti to ukazuje, že máš 7 dní do servisní prohlídky. Výměna oleje je však dle PP  na základě vyhodnocování stavu oleje na základě nějakého alogoritmu (teplota, spotřeba, počet studených startů atd.). Jinými slovy, to by mělo být pod 1kou, kolik km zbývá do výměny oleje. To, že sis ho vyměnil sám nic neznamená, jak to auto to má poznat že, v autě není zabudovaná laboratoř kde ti tělají chemický aj. rozbory oleje, tedy i když si ho vyměnil a nevymazal servisní údaj přes diagnostiku auto má stále za to, jako by tam byl ten olej původní.

Servisní prohlídka a výměna oleje jsou v podstatě 2 odlišné věci a klidně může nastat, že v jednom roce půjdeš v lednu na servisní prohlídku a v červnu jen na výměnu oleje když tě tam pošle PP.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo. Za dva roky. Tak proč mi to píše, že mam s autem na servis, když mi zbejvaj ještě 3 měsíce?

 

Auto koupeno a uvedeno do provozu 30.9.13....  Sem měl za to, že se QI6 (2 roky/30 tis km nebo když elektonika vyhodnotí špatnej stav oleje)počítá od doby, kdy prodejce dá novému majiteli auta klíčky do  ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No záleží jak to tam máš nastavené, u prvních Rapidů MR13 se v PP ukazuje pouze jakoby  výměna oleje ( jen to co je pod jedničkou). Tedy počet km na základě vyhodnocování do výměny oleje, potažmo po překliknutí počet dnů do servisu oleje, dle toho co nastane dříve max. 2 roky (730 dnů) nebo 30 tis km. Tedy příklad, mně to nyní třeba ukazuje že do servisu na výměnu oleje mi zbývá 10tis km nebo 365 dní (protože poslední výměna oleje byla přesně před rokem) Pokud bych teď už nenajel ani kilometr, auto mě za 365 dní pošle stejně na výměnu oleje. 

Ale dnešní rapidy nebo auta s Maxidotem ještě ukazují další údaj a to je údaj ve dnech do servisní prohlídky, která je poprvé po 2 letech a následně každý rok bez ohledu na to kdy tě auto pošle na výměnu oleje. Dřív se tomu říkala nějak inspekční prohlídka či co, nevím jak se tomu říká dnes. 

 

Ale v Tvém případě máš pravdu, že je to nějaké čudné, vzhledem k času by Tě měl poslat až toho 30.9. . Co ti ukazuje počet km do výměny oleje, pokud už se ti zobrazuje symbol klíče tak krátce po nastartování by se ti měl od 1tis km v krocích po 100 ukazovat kolik km ti zbývá do výměny oleje. Tedy buď tě tam posílá vzhledem k času (auto si kupoval opravdu jako funglovku, nebyla to předváděcí atd. mělo 0 (resp6) km od novoty?) a nebo je to vzhledem k oleji, přiznám se, že v těhle obyč PP se nevyznám páč jej nemám, já mám MFA i když princip by měl být podobnej. Mrkni ještě do návodu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoda Rapid: Nemělo by tomu být tak, pokud auto kupoval 30.9.  a dle PP není třeba vzhledem k oleji ho měnit, tak by ho auto mělo poslat poprvé 30.9. dříve do servisu by ho mělo poslat jen v případě, že už je olej na výměnu, což si myslím bude tento případ a olej si sám měnil zbytečně, pokud to bylo v nedávné době. te´d mu ho budou v AS měnit znova. No a nebo to auto 3 měsíce někde stálo jako předváděcí  a auto ho tam posílá vzhledem k času, což mu budou olej měnit stejně tak. Těžko říci, to musí vědět pavka co jiného mu to ještě ukazuje. Ono to z té fotky taky není úplně patrné, ty maličký písmenka nejdou přečíst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak dotaz, zítra mě čeká servis v AS, těším se zase na pěkný zážitek v podobě vyprávění pohádek atd. Ale co se chci zeptat, když už je auto po záruce, tak se začíná platit za tu jejich mobilitu ne? kolik to dělá? Při minulé jsem neplatil nic, to bylo auto ještě v záruce. Že bych se jim na celou mobilitu vykakal.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych se na to určitě vykašlal, stejně to zahrnuje to stejný, co havarijní pojištění, nic jinýho, takže si budeš platit to, co už stejně máš jednou zaplacený. jednou mně to říkal člověk v autorizáku, když jsem se ho po záruce ptal, proč nemám tu mobilitu na faktuře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...