Přejít na obsah

Kontrolka dobíjení


avar

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, mám problém s kontrolkou dobíjení, která je nefunkční a kvůli tomu to ani nedobíjí. Minulí týden mě kvůli tomu na Slovensku vezla odtahovka. A teď mám u motoru provizorně natažený dráty se žárovkou, která plní funkci kontrolky.

Otázka zní: Dá se nějak sehnat ta žárovka na plošňák a vyměnit ji?

Díky za rady. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

použi šerš...

žiarovka tam neni.

je to dioda.

dioda je zozsvietena pokial BSG posiela po CAN informaciu že na pine od alternatoru nie je napätie palubnej siete. pokial alternator začne dobijať objavi sa na tom pine napätie pal siete a BSG pošle po CAN do budikov že je dobíjanie OK a teda môže zhasnúť kontrolka.

čiže:

buď su vadne budiky (menej pravdepodobné)

buď je vadna BSG (viac pravdepodobné)

alebo je vadny alternator a v ňom je spojený ten vodič z BSG so silovým vodičom ktorý je napojený na poistky na baterke a preto ti ani po zapnuti zapalovania nesvieti kontrolka pretože BSG dostava mylnu informaciu že alternator dobija aj ked tak nerobí.

upozorňujem že kontrolka na budikoch nema vplyv na dobíjanie a ani BSG

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby byl vadný alternátor, tak by přece nepomohlo to přemostění z baterie na altik? Mám tam žárovku a ta plní funkci té kontrolky na paluboce.

Když zajedu do škodovky tak mi snad na diagnostice řeknou čím to je,ne?

V normálním servise mi tvrdili, že je to ta dioda. Myslíš teda, že je to blbost?

já už fakt neví jak jinak to zjistit, asi mi nezbyde jiná možnost než zajít do Škodovky. kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vieš popisať akm si presne zapojil tie kable k tej žiarovke?

to premostenie si myslel to čo som napisal?

to čo je na budikoch nema vplyv na dobijanie..to si riadi alternator sam čiže žiadne elektronika okrem tej čo je na alternatore tam neni...

a ano radšej choď do servisu :D

ak to zistia tak budeš mať v pohode potom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

problém s kontrolkou už tu byl, zkus hledat.

Problém je ve svorkovnici mezi chladičem a motorem, je tam uhnilý modrý drátek ( jsou tam dva slaboučký drátky ).

Mě to taky nešlo a chyba byla tam, jinak na dobíjení to má vliv a to v tom, že se nebudí alternátor a tím pádem začne dobíjet až tak ve 2800 - 3000 otáčkách jakousi samoindukcí.

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

nazdar chlapi.. kupil som nedavno fabiu sdi r.v.2002 , a nedavno som si všimol, že mi vobec nesvieti kontrolka dobijania.. tak sa chcem spytat, že či vobec ma svietit na mojom aute tato kontrolka dobijania...

dobijanie som si nechal zmerat u elektrikara,a ten mi zistil, že ihned po naštartovani je namerana hodnota taka ista ako pri nenaštartovanom motore... hodnota sa zmeni až po naštartovani, a pridani plynu na cca 2000 otačok..vtedy to s cca 12v , vyleti na cca 13,5v

ma to takto bit ???

ešte mi potom premeraval nejaky konektor ktory je na alternatore.. boli v nom 2 kabliky... myslim že jeden bol hnedo červeny, a druhy modry..

na jednom s nich nameral nulu či už pri naštartovanom alebo nenaštartovanom motore..

na druhom nameral tolko isto ako na baterii.. čiže cca 12v , a to aj pri naštartovanom a aj nenaštartovanom motore...

ten konektor bol v čase merania zastrčeny v alternatore-meral to na kontaktoch toho konektora..

toto je všetko čo o tom viem.. neviem či to takto ma bit.. ak to takto nema bit, ako mam začat s opravou ??? ako mam otestovat, či je v zly alternator, alebo žiarovka v budikoch ??

prosim vas o radu-lebo v tomto som naozaj laik, a chcel bysom to v čo najbližšom čase vyriešit..

dakujem za akykolvek postreh, alebo radu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív se podívej, jestli máš odmotaný svazek, co je pod vzduchovým čističem, když ne, tak ho odmotej. A najdi si v diskusi, jak se postupuje dál, jsou tu i fotky. Možná, že ho ale už máš vyměněný. Já v poslední době nedělám nic jiného, než studuju diskuse a lovím moudra, která jsem měl znát už dávno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 7 měsíců později...

tak premeraj baterku, zisti kolko mas V v sieti pri zatazenom motore a cca 2000ot a premeraj kludovy odber po 30 min

[/quote

Tak teď to nepůjde, včera mi nějaká sv... ukradlo haubnu. Tak auto stojí v servisu. Ohledně tý kontrolky mi řekli, že nemá smysl se tím zabývat, pokud se to neděje pravidelně! :-( To je tejden, že by jeden...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,

abych nezakládal nové téma. Kontrolka dobíjení mi nesvítí vůbec. Ovšem čas od času při natočení rychle problikne. Už se mi stalo že mi auto nedobíjelo a ledka vůbec nic neukazovala. Na Vagu sem nic nezjistil. Neměl jste někdo podobný problem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Sice pozdě, ale možná to pomůže jiným. Měl jsem totožné problémy jako kolega, a přišel jsem na to, že jsem měl

opačně nasazený ten konektor co je na alternátoru, zajímavé je, že kontrolka přestala svítit asi 14dní potom co byl takto

špatně nasazen. Teď už zase svítí, při zapnutí zapalování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, také mám problém s problikáváním kontrolky dobíjení. Rosvítí se vždy, když se rozjíždím. Pokuď auto stojí nastartované na místě, tak se nic neděje, ale stačí, abych se začal rozjíždět a rosvítí se. Dobíjení sem měřil a vše OK. Zajímavé je, že při couvání to nedělá. Zkoušel sem stát na místě, zařadit jedničku a stát přitom na brzdě a jakmile jde motor do tahu, tak tak se rosvítí. Nestalo se to taky někomu? Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...