Přejít na obsah

SmartGate


kokta7

Doporučené příspěvky

Smartgate celkovo neumrel, len už je súčasť balíku Smartlink+, ktorý sa dáva od MR2018. Zároveň tento nový Smartgate už má aj novú a krajšiu aplikáciu, ktorá samozrejme nefunguje so starým Smartgatom. Čiže ten pôvodný Smartgate do 22KT/2017 už je naozaj zarezaný.. a pochybujem, že sa bude dať nejak vymeniť za nový Smartgate, asi len výmenou celého rádia.

 

Či máš smartgate alebo nie spoznáš podľa toho, že keď naštartuješ motor (zapneš zapaľovanie), v mobile by ti malo nájsť wifinu, na ktorú sa vieš prihlásiť. Defaultné heslo na prihlásenie do tej wifiny bol VIN kód, ale predchádzajúci majiteľ ho mohol samozrejme zmeniť.

 

Inak, je to naozaj taká hračka za 100€, čakal som od toho viac. Sklamalo ma, že jazdné dáta viem ťahať iba ak som pripojený na Smartgate.. tj. neviem po pripojení stiahnuť údaje za povedzme predchádzajúci mesiac.

 

Dá sa bez toho žiť a nemalo to žiadnu súvislosť so Smartlinkom/Mirrorlinkom/CarPlay/AndroidAuto.

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak ako pises... myslel som to ironicky... dost som kvoli tomu nasraty, lebo funguje v podstate cez mirrorlink. V predchadzajucich MR to bolo riesene inak... mirrorlink nemam na smartfone, tak mi je to na prd. Najviac ma sral pristup showroomu, lebo vobec mi neporadili, ze preco mi to nefunguje, musel som si to pracne vyhladat kade tade na nete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ronskispeed aj tento starý Smartgate by ti bol v podstate naprt, pretože sa pripájaš cez wifi.... akonáhle je mobil pripojený cez wifi, 90% mobilov okamžite vypína mobilné dáta, čiže zabudni na emaily a všetky ostatné notifikácie. A navyše gól je, že niektoré Smartgate aplikácie požadujú pripojenie na Internet, čiže sa dostávaš do začarovaného kruhu. Na OnePlus3 som už vedel, ako systém prekabátiť, aby som mal pripojenie k Smartgate a zároveň aj mobilné dáta. Lenže po aktualizácii na Android 8 už to nefunguje. Pri Samsungu nastaviť niečo takéto je tiež nepredstaviteľné.. čiže nezúfaj, je to strašná blbosť a momentálne sa neoplatí do toho investovať ani euro! Možno o pár rokov, keď sa výrobcovia mobilov spamätajú......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den pratele, jak se pise ... me to take vali oboje iPhoneX a pred tim iPhone 6S a oboje dohromady fungovalo bezproblemu wifi i data). K ostatnimu mam stejny nazor nikdo nevi jak scim funguje. Coz je spise ke smutku. Mj prihlasovani na ucet Smart je nekdy o nervy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuhle vychytávku mám taky, v té starší verzi. Kombinace SmartGate+Carplay+Iphone, zdá se být použitelná.

Legrační je koloběh dat CAN-WIFI-OneApp-USB- infotainment :-).

Mobilní data mi také fungují. V tomto spojení zdá se být Iphone bezproblémový, narozdíl od androidů. Zobrazení OneApp na displeji infotainmentu je super.

Musel jsem si ale všechno vygooglit sám.

 

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, iPhony s tým vraj nemávajú problém... ja som mal len iPhone 4S, avšak nikdy som v ňom nemal simku s mobilnými dátami, aby som to vedel overiť... a aj tak nepodporoval CarPlay. Každopádne sa nemienim kvôli Smartgatu vzdať x iných užitočnejších vecí... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Galaxy64 v inej téme si spomínal, že si rozbehal S3 Neo, vieš na ňom vyskúšať ten starý Smartgate cez Wifi, či ti pôjdu mobilné dáta?

 

Inak tento týždeň na Samsungu aktualizácia na Oreo a žiadna zmena.. po pripojení na Smartgate cez Wifi dáta nejdú aj keď v nastavení vývojára som zapol stále zapnuté mobilné dáta.. viď 4G ikona...

5aa902709baee_2018-03-1319_10_02.thumb.jpg.d53c5ae123369e65a806be954b4b4725.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to právě zkouším v garáži. Nejdřív mi to nešlo, pak jsem v Smartgate appce uviděl info cosik o mobilních datech, a abych spustil aktualizaci. Zprvu jsem nevěděl co se bude vlastně aktualizovat, ale vypadá to, že appka zaktualizovala jednotku Smartgate v autě. Po novém spuštění appky se to zeptalo na šestimístný PIN, takže předpokládám, že se to celé přeplo na direct wifi. PIN jsem vůbec netušil, furt mi to vyhazovalo, že je nesprávný.

Nakonec pomohl Iphon. Ten mi řekl po spuštění appky, že mám zadat NOVÝ pin. Ten se asi zapsal do jednotky a potom už na droidu to fungovalo. Výsledek je na obrázkách.

Zkoušel jsem taky připojit se přes WIFI na SG notebookem. Normálně v prohlížeči, na IP adrese přidělené brány, je webové rozhraní s infomanagementem SG.

Poznámka nakonec: S Iphonem žádný problém se současným provozem WIFI a mobilních dat nebyl :p.

Screenshot_2018-03-14-15-39-17.png

Screenshot_2018-03-14-15-39-28.png

Screenshot_2018-03-14-16-07-31.png

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm.. dík za info... čiže nakoniec sa rozbehli mobilné dáta? :palec2:  Akú romku si vlastne nahodil do mobilu? 

 

Ešte raz skúsim prebehnúť nastavenia, ale už nepamätám, žeby mi niekedy ponúkalo nejakú aktualizáciu predtým, než mi to ešte na OnePlus všetko fungovalo. A cez wifi direct mi akurát našlo nejaké televízory od susedov, ale smartgate v aute nie..

 

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, mně taky telefon před tou aktualizací SG přes wifidirect neviděl, po té aktualizaci ano, ale nebylo možné se telefonem připojit, prostě to nereagovalo na "připojit wifidirect k SG".

Až teprve po opětovném spuštění appky, mně to vyzvalo k zadání PINu. Usuzuji, že ta appka nějak zavolá to wifidirect spojení sama. Potom už fungovala i mobilní data.

Romku nevím ani kde jsem stáhnul, jen vím, že ten soubor se jmenoval nouckyrom.zip

Doplněno: Na obrázku je šipkou označena ikonka, která mi nabídla tu aktualizaci, tam jsem defacto začal.

Screenshot_2018-03-14-16-07-31.gif

Editováno: , autor: Galaxy64
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlape, máš u mňa pivo! -_-

 

Hneď som si šiel tiež posedieť do auta.. už mi nešlo k Smartgatu pripojiť vôbec, ale pomohlo vymazanie všetkých dát aplikácie a opäť sa pripojilo klasicky ako furt, tj. bez mobilných dát. V nastaveniach bola možnosť aktualizovať, ale táto možnosť trvdila, že mám všetko aktuálne. Trochu som pobehal medzi smartgate appkami a zrazu som si všimol tú hlášku, že mobilné dáta sú neaktívne. Klikol som na to a ponúklo aktualizáciu. Tá prebehla, zadal som pin.. a zrazu mi nabehla nová wifi  direct_smartgate_blablabla.. pripojil som sa na ňu, smartgate sa spustil...... a zrazu aj mobilné dáta fungovali! Bingo!!! :D

 

Lenže hláška o mobilných dátach bola zas, aj keď mobilné dáta šli. Prepol som v nastaveniach na pripojenie s podporou mobilných dát, ale na wifidirect ma už nechcelo pripojiť. Skúsim opäť zajtra ráno... snáď už aj mne vyskočí žiadosť na potvrdenie pinu cez wifidirect....

 

Je to asi na dobrej ceste.. :D

 

:worthy:worthy:worthy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na iOS sa nestačí napojiť na Smartgate wifinu?

Citovat

NOTICE: This application requires to be connected to the SmartGate. To connect, access to the setting of your smartphone and select the Wi-Fi network named DIRECT-SmartGate-XXXXXX.
A password is required, please refer to your SmartGate manual for more information.

Akurát wifinu s názvom DIRECT na začiatku mi dáva až po tej aktualizácii fw....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Direct ani iOS nespoznal. Wifi a data idú, ale aj tak žiadna zmena. na iOS nemám appku Smartgate (tú zeleno-bielu), len MyŠkoda (čierna). a tam žiadna možnosť ako "aktualizácia" či "zapnutie mobilných dát" nie je...

rozoberem auto z každej strany a debilná aplikácia ma doženie a dožerie :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, ani mne nefungoval direct, kým mi včera neaktualizovalo firmware.. až od včera sa mi medzi direct sieťami objavuje Smartgate. Čiže podľa mňa treba najskôr udpatnúť Smartgate cez Android asi... skúsim zajtra alebo cez víkend pozrieť, akú verziu fw vlastne nahralo.

 

A zvykaj si na tie problémy.. ak rozbeháš Smartgate + mobilné dáta, ešte nebudeš mať vyhrané, pretože potom začneš bojovať so smartgate aplikáciami, ktoré niekedy náhodne padnú a nechcú naštartovať.. prípadne ak cez Škoda Drive sa nebudeš vedieť lognúť na svoje škoda konto..

 

Editováno: , autor: brrrrm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...