Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

před 58 minutami, Leonekkk napsal:

Ahoj,někdo kdo by měl postup na rožšiření ddc režimů?

Přehrává se soft z A-čka na tuším Céčkovou verzi a taky dataset. Ale jak psal @Krosta, toto VCDS nezvládne a tento topic je o VCDS.

P.S.: škoda, že není topic o "kódování" přes VCP.... to by bylo mrtvolek... a taky by nás asi brzy vypískali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud vím, tak ano. Stejně tak, jako nemáě kalkulačku dlouhého kódování.

Vše se dá ale hravě vyřešit. Nainstaluj si EN (US, prostě origo Ross-Tech) verzi a budeš mít long coding i developer mode. Ross-Tech žádné Standard a Max nerozlišuje, to je specialita tady p. Svobody.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info, som nevedel ci limitom je neoriginalna diagnostika alebo co. Tak potom uz neviem ako tam tu personalizaciu dostat inak :) a ak by si vedel ako nastavit TMC poradis? Mal som sharan 7N co je PQ platforma a ten mi vedel prijimat dopravne info ale superb to nevie. Teda ceske spravy prijima ale slovenske nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím TMC, to tedy nevím, měl jsem za to, že to není potřeba nějak měnit. Dokonce si myslím, že když jsem jel na Slovensko, tak jsem chytal nějaké TMC, ale možná se pletu. 

A ta personalizace, DavesMan tady o pár příspěvků výše napsal postup aktivace pro BCM, které nemá již dlouhé kódování, ale jen adaptace, tak je přímo položka "Personalization" :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ten postup personalizacie mam ok, akurat v 09 on pise ze Coding: tick byte 08 bit 2 + byte 11 bit 4  a tam sa ja prave nedostanem. Vsetko ostatne mam. Asi sa na to vykaslem. TMC adaptaciu FEE-BASED....TMC mam origo 15, skusim zmenit na 1024 abo 32768 ci 32771. Uvidime... Dakujem za ochotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako poklud víš, co je bit a byte a jsi schopen si to v tom řetězci na správné pozici změnit z 0 na 1, tak VCP nebude mít žádný benefit. To tam má checkboxy pro každý bit, pravda, tak si můžeš ověřit, že jsi to trefil správně. Ale ani VCP ani VCDS k tomu myslím nemělo popis. Akorát VCP je v tomto více user-friendly, že i když to nezná, tak tě to nechá naklikat po bitu checkboxama.... u VCDS si musíš na správné pozici změnit 0 <--> 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, da se ve vseobecnosti dokodovat ovladani webasta pro climatronic co nema "knoflik" pro webasto? Po vymene climatronicu jsem sice webasto pres MIB mel, nicmene tam nebyla moznost zapnout, pouze OFF, neslo ani naplanovat cas. Diag hlasilo chybu komunikace CAN, takze se zdalo, ze v climatronicu je neco hardwaroveho co autu chybelo....

muzete mi nekdo rict, zda by to slo kodovanim vyresit, nebo je to hardwarovej problem?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to je už v autě nainstalované, tak bych postupoval tak, že jestli lze nakódovat Auxiliary_heating na installed, tak by to mělo fungovat :) Ale to je jen teorie, samozřejmě tam můžou být ty HW úpravy (nejen samotné tlačítko).

Pokud to ale takhle hlásí chybu, tak si myslím, že to může být i limitace SW, ale u toho "skleněného" climatronicu nevím, jak to je s těmi SW.

 

před 5 hodinami, cayc napsal:

automatische schluesseltuordnung

stačí to jen doslovně přeložit - automatické přiřazení klíčků k profilu. Tzn., že pokud pak vždy třeba otevřu klíčem 1, tak se to přiřadí pro mě, když odemknu klíčem 2, tak se nastaví profil přítelkyně :) 

před 5 hodinami, cayc napsal:

pso fsg setup bit 3

Jsou to tuším jen nějaké věci, co všechno si ten profil bude pamatovat, ale to nevím jistě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze to také pomocí diagnostiky samozřejmě, přes základní nastavení, naučení klíčku, ale nevím, jestli VCDS zvládne naučit více, jak 1. 

před 1 hodinou, Deliberator napsal:

@Krosta no ono je ted otazka, zda se webasto koduje na vicero mistech (konkretne v panelu), pac v MIBu se sice ukazuje, nicmene ho nespusti ani aplikace Skoda, ani dalkac, ani MIB... 🤷🏻‍♂️

Ale to webasto je tam originál už z výroby tedy, že? Měnil se jen climatronic z klasického za ten dotykový, že?

Pokud tomu tak je, tak nic jiného není nutné kódovat. 

Pokud je dodělávané, tak silně pochybuji o tom, že bude možné jej používat skrze aplikaci ŠKODA, protože na serverech bude vozidlo specifikováno bez webasta.

Kódování je v 5F, 08, 09, 19, (případně i 75)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krosta ano webasto je origo. Takze funguje s dalkacem, aplikaci, i tlacitkem z panelu.

S puvodnim panelem chodi, se sklenenym nechodi zadnym zpusobem, jednotka webasta hlasi zavadu, chybu komunikace po CAN.

Takze se asi shodneme, ze se to kodovat neda, a jde o HW problem a tim to uzavrem.

z jineho soudku, volnobezka v modu normal je veci kodovani, nebo mapy motoru nebo prevodovky, nebo ceho? 
 

potazmo jinak, necha se nakodovat aby byl po nastartovani VZDY aktivni rezim individual? Ten ale volnobezku vyradi akorat musi byt porad zarazeno S, coz taky nechci. Na O3 jsem tam dal individual jednou a uz na to nesahl 😀

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, Deliberator napsal:

volnobezka v modu normal je veci kodovani

To je v parametrizaci gateway jednotky. Cokoliv, co je nastavení jakéhokoliv módu jízdních profilů se řídí parametrizací gateway jednotky. 

Stejně tak i zapamatování si posledního zvoleného profilu po resetování zapalování, to je také v parametrizaci jednotky gateway.

 

A ohledně toho nezávislého topení, tak to bude tedy asi tak, že opravdu je to HW problém climatronicu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...