Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Proč to nevyzkoušíš sám? Já jsem sám udělal základní nastavení u 2 DSG DQ250 a v pohodě. Předpokládám, že tady to bude to samé. Akorát se musí dodržet postup.  U DSG je to trochu odlišné od ostatních, že motor musí běžet a musí se stát na brzdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojde to aj cez OBDeleven? Neskusal niekto? v sekcii wokrshop je len calibration of synchro, no poziadavky su tam podobne.

Avsak v 02 Transmission / basic settings vidim napr. basic settings of transmission.

 

Obcas mi trochu cunkne preradenie z 1 do 2, olej som daval menit nedavno. Tak mozno pomoze uplny reset prevodovky..

 

DSG6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Deliberator napsal:

Mate tam aktualny soft prevodovky..? 

Skus pozrieť ci je novší. 

Address 02: Auto Trans (J743) Labels:. 0BH-927-711.clb

   Part No SW: 0GC 300 042 H HW: 0GC 927 711 G

   Component: GSG DQ381 H06 1404

   Revision: 00H06V07

   Coding: 0014

   Shop #: WSC 00000 000 00000

   ASAM Dataset: EV_TCMDQ381061 001

   ROD: EV_TCMDQ381061_VW37.rod

   VCID: 2B5F5A6E420539171C-807E

No fault code found.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak som to študoval. 

Existuje TPI 2054195/2 

Je to pre DSG DQ381. 

Rieši to to cukanie z 4 na 3 a aj ťažšie radenie z 2 na 3.

Posledný opravný SW je asi 1425.

Ja mam 1404.

Chystám sa teda do autorizaku nech spravia update. 

Snáď vám to pomôže. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, nevie niekto ci sa da adaptaciou alebo kodovanim zapnut v MIB (Amundsen) zobrazenie polozky pre obecne nastavenie sedadiel? Mam Sup3FL L&K MY2020. Ide mi vo finale o moznost nastavenia Easy Entry (ON/OFF) cez MIB, ktore mam nakodovane a existuje aj kodovanie pre moznost nastavenia Easy Entry pre sedadlo sofera cez MIB. Lenze - bez zobrazenia obecnej polozky pre nastavenie sedadiel v Car Settings sa to v MIB samozrejme nezobrazi. Jeden clovek mi potvrdil, ze by to zobrazenie obecnej polozky pre sedadla malo ist nakodovat a potom sa zobrazi aj moznost nastavovat Easy Entry, ale uz si nepamata presny postup. A na nete som zatial nic zmysluplneho nenasiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro jistotu se zeptám na jednu podstatnou věc, protože na to jsem se takto "nachytal" dříve já, protože jsem měl starší jednotku. Sice tohle je MY2020, ale jistota je jistota. 

V jednotce 36 - sedadla řidiče, je v kódování vidět (a samozřejmě zaškrtnuto) "easy_entry_front_over_MMI"? Pokud ne, tak se možnost sedadel neukáže v nastavení.

Další věc je nastavení v infotainmentu:
Car_Function_List_BAP -> driver_seat_0x10_msg_bus -> CAN_Comfort, driver_seat_0x10 -> activated
Car_Function_Adaptations -> menu_display_seat_configuration_over_threshold_high -> activated, menu_display_seat_configuration -> activated

 

Nic dalšího se kvůli sedačkám nezapíná :) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Krosta napsal:

Pro jistotu se zeptám na jednu podstatnou věc, protože na to jsem se takto "nachytal" dříve já, protože jsem měl starší jednotku. Sice tohle je MY2020, ale jistota je jistota. 

V jednotce 36 - sedadla řidiče, je v kódování vidět (a samozřejmě zaškrtnuto) "easy_entry_front_over_MMI"? Pokud ne, tak se možnost sedadel neukáže v nastavení.

Další věc je nastavení v infotainmentu:
Car_Function_List_BAP -> driver_seat_0x10_msg_bus -> CAN_Comfort, driver_seat_0x10 -> activated
Car_Function_Adaptations -> menu_display_seat_configuration_over_threshold_high -> activated, menu_display_seat_configuration -> activated

 

Nic dalšího se kvůli sedačkám nezapíná :) 

 

ENG122229-ENG117722-Car_Function_List_BAP_Gen2-driver_seat_0x10,activated ,64    
ENG122229-ENG117723-Car_Function_List_BAP_Gen2-driver_seat_0x10_msg_bus,Comfort data bus ,64    

ENG122227-ENG117556-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration,activated ,60    

ENG122227-ENG117558-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration_over_threshold_high,activated ,60    

ENG122227-ENG117559-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration_standstill,activated ,60

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to u sebe ve voze mám již aktivní a pokud si vzpomínám, tak stačilo právě tímto způsobem, ale návod ve VCDS bude pro mě problém, už dlouho jej nepoužívám a bohužel se k vozu teď až do konce měsíce nedostanu. Věřím, že @MirekJzjistil, že ten postup, co jsem psal a p2p jej doplnil o přesný popis ve VCDS, postačí a funguje :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, p2p napsal:

ENG122229-ENG117722-Car_Function_List_BAP_Gen2-driver_seat_0x10,activated ,64    
ENG122229-ENG117723-Car_Function_List_BAP_Gen2-driver_seat_0x10_msg_bus,Comfort data bus ,64    

ENG122227-ENG117556-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration,activated ,60    

ENG122227-ENG117558-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration_over_threshold_high,activated ,60    

ENG122227-ENG117559-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_seat_configuration_standstill,activated ,60

Bude to fungovat na ročníku 11/2016? Easy eantry mi fingovalo jen se mi to nechtělo ukázat v infotaimentu.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...