Přejít na obsah

Škrtící klapka - problém


warsmash

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám vůz Škoda Octavia II 1.6 75kW (BSE) 2008/1 + LPG Landi Renzo.

Před dvěma lety jsem měnil škrtící klapku, odešel krokový motůrek. Koupil jsem novou VDO ( 06A 133 062 AT ), od té doby byl klid. Ale poslední 4 týdny se mi zobrazují na diagnostice DELPHI tyto závady viz příloha.

Projevuje se to tím, že zakolísají otáčky, spadnou na 550 a vrátí se na cca 700 ot/min. Nebo když nastartuji a dám neutrál a motor běží cca 10 min tak zase otáčky spadnou a rozsvítí se EPC. Klapka je čistá / vyleštěná. Kabely nejsou nikde přerušené. Prošel jsem skoro vše i dle příručky VIS.

 

Závady :

16556 - Systém příliš bohatý (1. řada válců) - přerušovaný

dle VIS - kontrola vedení, kontrola lambda sondy a lambda regulace před katem, kontrola tlaku paliva, kontrola tlaku v palivovém systému

 

17976 - Ovladač škrtící klapky; mechanická závada - přerušovaný

dle VIS - kontrola znečištění a mechanického poškození případná výměna škrtící klapky

 

17987 - Řídící jednotka škrtící klapky; adaptace nespuštěna - přerušovaný

dle VIS - kontrola osazení konektoru na škrtící klapce, kontrola vedení k ŘJ motoru, kontrola/výměna ŘJ motoru, kontrola nebo výměna ovládání škrtící klapky

 

Myslíte, že je to na další výměnu?

 

Adaptaci klapky jsem dělal několikrát a vždy proběhla OK.

Většina snímačů je nových/vyměněných. 

 

Díky za rady.

 

 

 

Moje 5.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...