Přejít na obsah

Jemne skubanie na volnobeh mozno vyriesene


mpatrikm

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych majitelov 1,6 MPI. To jemne trhanie,ktore nevie asi nikto vysvetlit ani opravit zmizlo v momente ked som nastavil rozvod na 26-85. Nastavenie zubov sa da pozriet na VAG v meranych hodnotach( kanal neviem)   Mam k tomu aj pribeh. V rodine mame tri 1,6 tky...od nova 1,6 BFQ 2009 (250 000km) a tam to skubanie nie je citit vobec - rozvod je podla VAG nastaveny na 28-87. Dalsia 1,6 BSE  2005 (170 000km) skubanie citit - rozvod nastaveny tiez na 28-87. A ta tretia 1,6 BGU 2004(430 000km) na tejto som nastavil rozvody podla najlepsich tlakov.Mal som cas a tak som skusal zub po zube ako to pojde.A tak som zistil ze pri nastaveni 26-85 mala najlepsie tlaky.Vsetko som samozrejme vyskusal aj jazdou asi 1000 km. A zistil  ze skubanie na volnobehu nie je ziadne. Start motora je tazsi pre baterku ale je zase  bleskovy. Spotreba bola normalna +- 7,7 - 8,0 .Podla mna menezment vstrekovania vie ako je nastaveny rozvod a aj tak nastavuje vstrek. A asi nastavil o cosi dlhsi vstrek kedze valec nasava o cosi viac vzduchu.Tym by sa asi dalo vysvetlit ze skubanie zmizlo.  Podotykam ze ja robim servis autam sam a ak pride k vymene rozvodov menim vela veci naraz.Teda aj teraz dostal motor nove sviecky, kable a EGR bol vycisteny a trochou silikonu utesneny.(neverim tym tesneniam kedze je tam podtlak ako v sani) . Potom mi nedalo a vyskusal som vratit o zub nazad na 28-87 a auto je tam kde bolo.Takze ak mate nejake otazky  kludne napiste . Mozno my vysvetlite ze som nic nezistil ale aspon som sa chcel podelit so skusenostou.Piste vsetko co vas napadne som zvedavy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...