Přejít na obsah

Sustanie okien


siscox

Doporučené příspěvky

Caute, nespozoroval niekto u svojho rapida taky zvlastny jav, ze napr. ak mate pocas jazdy stiahnute okno pri sebe tak krizom, presne na pravej strane zadne okno susti? Pripada mi to akokeby sa vhanany vzduch tlacil von niekde pri okne a potom to otrasne susti. Po naslednom malickom pootvoreni okna vzadu to prestane. Robi to aj opacne pri stiahnutom okne spolujazdca a lavom zadnom okne cize presne zase krizom. Prejavuje sa to pri rychlostiach mimo mesta, ale kludne aj v meste ak fuka silnejsi vietor. Ma niekto podobny problem ??? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvuk je podobny tomu ked ti prudi dovnutra vietor pri velkej rychlosti a tlaci sa von pri okne, logicke by bolo ak je zadne okno trosku stiahnute a pocujes ako ti unika, lenze zadne okno je vytiahnute na doraz a aj tak to susti. Rypicong, ty si sa s takymto nestretol ? Ak nahodou pojdes mimo mesta, nevyskusall by si to ? V servise sme skusali tiez rapid liftback a na tom to tiez robilo. Nemyslim si ze je to normalne, pretoze  na fabii 2 som takyto jav nespozoroval a to neraz som cestoval so stiahnutym oknom.

Editováno: , autor: siscox
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, siscox napsal:

Zvuk je podobny tomu ked ti prudi dovnutra vietor pri velkej rychlosti a tlaci sa von pri okne, logicke by bolo ak je zadne okno trosku stiahnute a pocujes ako ti unika, lenze zadne okno je vytiahnute na doraz a aj tak to susti. Rypicong, ty si sa s takymto nestretol ? Ak nahodou pojdes mimo mesta, nevyskusall by si to ? V servise sme skusali tiez rapid liftback a na tom to tiez robilo. Nemyslim si ze je to normalne, pretoze  na fabii 2 som takyto jav nespozoroval a to neraz som cestoval so stiahnutym oknom.

nikdy jsem to nezažil - já okna moc nestahuju, od toho mám klimatizaci, ale zítra vyzkouším a dím vědět. Kolik km/h mám jet ? A okno u řidiče mám mít stáhnuté úplně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to s kvalitou nemá nic společného, možná by jsi se divil, jaký kravál dělají luxusní auta ve větší rychlosti se staženýma okénkama. On dnešní design - co se týče aerodynamiky, není moc stavěný na to mít otevřená okna.

A sedany na to trpí ještě víc. Třeba u první Fabie v sedanu bylo nemyslitelný mít stažený zadní okénka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, siscox napsal:

Preco co robila fabia sedan so stiahnutym oknom? Ripycong potom to prosim ta vyskusaj ak budes mat prilezitost. Som velmi zvedavy ci je to vlastnost rapidky alebo nejaka vyrobna chyba.

vyzkoušeno a nic neslyším, lépe řečeno ani to nejde slyšet, už takhle je krával od okénka spolujezdce.

 

Fabia Sedan vydávala takový intenzivní větrný bouchání, jak vzduch narazil o zadní plato...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam tiez liftback, no samozrejme bordel to robi uz aj od okienka vodica, ale napr. som mal iba na 3/4-ky stiahnute okno u seba a vzadu na pravo mi to sem tam zasustalo. 

Rypicong, ak ta nahodou este mozem trosku poprosit na jeden taky test, ze by si si iba stiahol troska okno u spolujazdca a malo by to zasustat presne na tvojej lavej strane zadne okno. Samozrejme iba ak budes mat cestu mimo mesta. Diky, potom napis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Jaaaj ani nehovorte, je to jednoznacne chyba vyroby skody. Zase setrenie materialom a takto to dopada pre nas zakaznikov, opat sa skodovka spolieha na to ze si to vacsina ludi ani nevsimne. Ano pri radiu to nepocut, ale si myslim ze toto trapne ako vyriesili toto tesnenie. A ked som to reklamoval tak sa len pozerali na mna ze co od nich chcem. Samozrejme reklamaciu neuznali pretoze stav zodpoveda seriovej vyrobe. Inac dakujem di cudlr ze si sa na to pozrel, aspon uz viem je to tak naprd spravene ako mnoho veci na ripdke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele já si myslím, že je to prostě tím, že přetlak jde klapkou v zadním pravém podběhu a vzduch jde právě skrz panel C sloupku. Podle mě to nejde skrz těsnění okna. Například když jsme jeli na dovolenou s úplně plným kufrem a klimou pořád naplno, synátor hlásil šustění na hraně tapecu C sloupku. Dnes větrák tolik nejel a byl klid. Ale myslím, že stejné to bylo i u OCTI. Je to holt dané i tvarem karoserie a vzdáleností odsávací klapky od škvíry v tapecech, kudy vzduch proudí z kabiny. Hatchbacky mají celkově jinou aerodynamiku, proto to Punťa ani FIII to nedělaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj..prepac ale nepochopil som tvoj zamer..jazdit so stiahnutym okienkom a pocuvat sustanie u zadneho okna?? Ja som myslel ze ked uz chce niekto jazdit s otvorenym oknom tak preto, ze potrebuje robit kraval s novym stereom, inak to otvorene okno v dobe auto klimy nechapem :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa prevazam v meste a nie je az tak teplo tak snad nebudem pustat klimu. A tu sa jedna podstatu ze ako mozu tak vyrobit auto v dnesnej dobe ze nie su kvalitne tie tesnenia pri oknach??? Sa mi zda cele auto akokeby to bol len nejaky prototyp. Alebo skodovka ma v riti staznosti ludi (ak sa vobec niekto stazuje).

 

LeMo: A inac to susti troska aj pri rychlych otackach spustenej klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...