Přejít na obsah

Vliv rozmeru pneu a kol na komfort


Krofnen

Doporučené příspěvky

Mám 19" s letními pneu (235/40) Bridgestone Potenza S 001 a zimní mám (235/45) Continental TS 870 na 18". Tam nějaký rozdíl je, ovšem zimní pneu je minimálně odlišná tvrdostí, takže při letních bych nečekal nějaký zásadní rozdíl. Pokud nepřejedu větší nerovnosti, neřekl bych, že jsou 19" nijak diskomfortní. Pokud dáš 17" - tak tam už je celkem pěkná výška pneu. Ta ledasco utlumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi... Skôr 17ky a máš istotu, že tá guma absorbuje nárazovú energiu do karosérie od dier. 

 

Inak pri tých 16kach musíš cítiť rozdiel v jazde a komforte. 

Editováno: , autor: r_e_n_e
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdiel medzi 19" a 18" diskom/pneumatikou je skôr z ekonomického hľadiska ako v jazdných vlastnostiach. Ekonomická stránka znamená o niečo lacnejšie disky, lacnejšia pneumatika, lacnejšie prezutie prípadne skladovanie, možno o veľmi málo nižšia spotreba na aute, a o málo nižšia pravdepodobnosť poškodenia na/pri obrubníku, resp. na výmole. Okrem toho sa tu dávnejšie riešilo, že 19" pneumatiky mali väčšiu tendenciu opotrebovať sa nerovnomerne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych přidal svůj názor - tak pro mě je teda o dost komfortnější projet zatáčkou na 19", než mít strach na 17" s tím, jak se to houpe, plave - 16" si raději ani nepředstavuju.

Pojem komfortu bude dost subjektivní.

Tak a teď mě ukamenujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas takovej rozdíl v plavání auta mezi R19 nebo R16 teda nepociťuji. Možná jsem to ale jen přes léto zapomněl. 😀🙈

Ale nutno dodat, ze zatáčky za pískotu gum nejezdím...to se mi nestalo ani na jedněch ani jednou. 😀 Ten těžkej diesel vůbec nepíská 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...