Přejít na obsah

Zimní pneumatiky


DEZENT

Doporučené příspěvky

Já mám zimáky Dunlopy a zajižděl jsem je v Peci pod Sněžkou.Fakt dobry zkušenosti.Pořád lepší nez Barumka která je drahá jako prase a nic neumi...

Tak být lepší než Barumka není pro pneu takový problém, když pominu extralowendové pneu typu Kormoran a podobné. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to psal asi i jinde, ale po 4 leté zkušenosti s Polaris2 už nikdy víc. Na sněhu opravdu mizerné vlastnosti a na břečce a vodě ještě horší. Jediné co jsem oceňoval vysoký nájezd km a nízkou hlučnost.

Proto letos kupuju Goodyear UG7, protože od zimních pneu očekávám co nejbezpečnější jízdu na sněhu a břečce a odolnost vůči aquaplaningu. cenový rozdíl 800 na pneu mi za zvýšený pocit bezpečí stačí.

Tím ale nechci Polaris2 zatratit. Pokud člověk jezdí rozumně a ne na hraně, tak na normální klidné ježdění bohatě stačí - stále je to 5x lepší varianta než letní. :palec2:

Zdar,

jak se ti jezdí na těch UG7? Já jsem koupil UG7+ 165/70, na léto mám 185/60. Na těch zimních mám teď pocit, že auto strašně plave a při každým fouknutí větru to s autem hází. Nevim, jestli je to tím rozměrem nebo typem pneu :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plavcik: já jsem přezul z letních 205/45/16 na zimní 185/55/15 a na suchu se mi opravdu zdá, že ty UG7 nehorázně plavou a mám s nima značně nejistý dojem, takže to asi jen tím rozměrem nebude. Na sněhu a břečce jsou vynikající, na mokru dost dobré, ale na suchu tragédie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plavcik: já jsem přezul z letních 205/45/16 na zimní 185/55/15 a na suchu se mi opravdu zdá, že ty UG7 nehorázně plavou a mám s nima značně nejistý dojem, takže to asi jen tím rozměrem nebude. Na sněhu a břečce jsou vynikající, na mokru dost dobré, ale na suchu tragédie.

Asi bude problém jenom s některým rozměrem. Kolega má na OII UG7+ 195/65R15 a je naprosto spokojenej :kol-75:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem minulý týden trefil srnku, asi jen lehce , utekla. A na autě nic, jen nesvítí mlhovka. Ale jak jsem na to z tý 100 šlápnul, tak jsem jel hezky smykem a asi udělal plochu na gumě na předních kolech. Teď to dost dupe. Z mašiny to znám, ale na autě se mi to ještě nepovedlo.  :)  Sjede se to časem nebo to je na nový gumy? Dupe to celkem hodně.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem minulý týden trefil srnku, asi jen lehce , utekla. A na autě nic, jen nesvítí mlhovka. Ale jak jsem na to z tý 100 šlápnul, tak jsem jel hezky smykem a asi udělal plochu na gumě na předních kolech. Teď to dost dupe. Z mašiny to znám, ale na autě se mi to ještě nepovedlo.  :)  Sjede se to časem nebo to je na nový gumy? Dupe to celkem hodně.  

To se sjede. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravim.Mam kombika 1,4 16V 74Kw, ale nemam zimaky.V technicaku je napsano, ze lze alternativne pouzit 185/60 R14 na rafcich 6Jx14 ET38 nebo 195/50 R15 82H na rafcich 6Jx15 ET43.Taky tu je, ze v teto kombinaci nelze pouzit snehove retezy, coz je celkem logicky, je to o blatniky.

Tak prosim o radu jaky kola tam soupnout, aby se dali pouzit i retezy a nebyl potom problem s tim, ze ty kola nejsou schvaleny.

Sorry za to, ze se ptam v tuhle rocni dobu, ale zimaky jsou v tuhle chvili levnejsi.

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Dalsi sezona, dalsi stejny dotaz :D

vybiram mezi temito kusy, bude to na fabku combi 1.2, jezdim hlavne ve meste, takze spis nez ciste padnuty snih potkam mokro, brecku, prilezitostne naledi..

Pirelli W190 SC

Dunlop SP Winter Response

Bridgestone LM-20

Barum Polaris 2

cobyste doporucili? zimni penu jsem jeste nekupoval.. doted jsem jezdil na zimakach, co mi dali u prodejce, tusim matadory nejaky.. nechce se mi za to davat vic nez je nutny, ale pokud jsou nejaky vylozene lepsi..

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...