Přejít na obsah

Elektromobilita ANO či NE?


DušanV

Doporučené příspěvky

@silarmSrovnávat žárovky a auta, tak nevím jestli je to až tak srovnatelné, i když asi chápu, jak to myslíš. Klasické žárovky, tedy jejich výroba a prodej jsou  oficiálně tzv. "zakázané" (tak jako se od roku 2035  zakazují auta na fosilní palivo), ale  přitom stále se klasické žárovky vyrábějí a stále se dají koupit, i když jsou  deklarované jen jako tzv. tepelné  zdroje.  Každý má  možnost volby, jestli si koupí např. 60 W klasickou  žárovku za cca 20,-  Kč, nebo její ekvivalent tj. halogen, LED, tj. dejme tomu u LED 8W  za obvyklých cca 80 až  130,- Kč, nebo i dráže. Jsou lidé, situace kdy lépe vyhovuje klasická žárovka.  Např. ve sklepě, v garáži apod., kdy se světlo zapíná občas a na krátkou dobu, tam řada lidí stále preferuje a používá klasickou žárovku.  A i se zvýšenou spotřebou klasiky, ale při minimálním využití  se mnohým ani za roky používání ta investice do úsporných žárovek nevrátí a taky spousta lidem světlo klasiky prostě více vyhovuje. Ale samozřejmě  každý může mít jiné zkušenosti a preference, podstatné je, že stále je možnost volby, co si tam kdo do objímky našroubuje. 

Jiný příklad, tj. stále mám možnost koupit např. syntetické, olejové aj. barvy, protože mnozí ze zkušenosti víme, že jsou trvanlivější, nebo mají lepší kryvost, lepší povrchovou tvrdost aj. vlastnosti, než  tzv. ekologické, vodou ředitelné barvy, prostě je pořád na výběr.

U "totalitní" elektromobility je naplánováno, že "výběr" druhu pohonu bude jednostranně  daný, nepočítám zatím skoro fiktivní e-paliva, možná vodík.

Já osobně bych si  raději koupil novou Škodu Fabii  za cca 500.000,- Kč, jak to predikovala Škoda Auto v případě platnosti nové normy EURO 7 a že by ji v tom případě raději ani nevyráběla, než nějaký její plně elektrický ekvivalent za taktéž Škodovkou predikovaných  cca 600.000,- Kč, co se má vyrábět za 3-4 roky.  

Tak nevím, osobně si myslím, že pokud by bylo striktně na výběr, tedy jedno nebo druhé a lidi by na to ty peníze měli, tak by stále ve velké míře kupovali tu univerzální spalovací Fabii za 1/2 mega (a to napříč celou Evropou), než velikostní třídou srovnatelný a svými vlastnostmi specifický a rozhodně ne univerzální elektromobil za těch 600.000,- Kč.

 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže auto se spalovákem bude po roce 2035 homologováno jako pohyblivý tepelný zdroj :)  

 

Ani bych se nedivil. Plastová brčka v restauraci, taky dostáváme vesele dál. Člověk musí obsluhu předem upozornit, že brčko nepotřebuje. Nevěřím, že to jsou jen doprodeje zásob. Doufám, že většina diskutujících tady se neposlintá nepobryndá a tedy plastové brčko nepotřebuje. Ale když je zadarmo, teda jen z pohledu, že nikdo nechce po mě 10kč tak si ho dát nechám. Náklady s ohledem na životní prostředí jsou každému jedno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, silarm napsal:

Spalováky jsou něco jako klasické žárovky vs spořící. Taky je zakážou a všichni budou nadávat a posílat EU do pekel. No a za pár let si všichni zvykneme a na starou koncepci zapomeneme. Samozřejmě zde je to markantnější změna 

no to nejsou. V době zákazu klasických žárovek už byly úsporné žárovky běžně k dispozici a úsporné/led osvětlení je kompatibilní s infrastrukturou pro klasické žárovky, takže ten přechod moc nebolel, protože jste si koupil jenom jinou žárovku se stejnou paticí. Pokud by měly být spalováky něco jako klasické žárovky, tak by uzákonili povinný prodej třeba LED osvětlení na 12V rozvodech a všichni by museli překopat elektroinstalaci v bytech a po protestech by povolili úsporné žárovky s cenou 1000Kč za kus. Navíc změna osvětlení stála každého jednorázově maximálně nízké tisícovky (pokud se někdo rozhodl aktivně všechno vyměnit), které se ve zvýšené životnosti  LED a nižší spotřebě mohly vrátit poměrně rychle, aniž by bylo nutné klasické žárovky zdražovat, zatímco zákazy a příkazy v mobilitě stojí každého statisíce, to je poněkud rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1 hour ago, silarm said:

Spalováky jsou něco jako klasické žárovky vs spořící. Taky je zakážou a všichni budou nadávat a posílat EU do pekel. No a za pár let si všichni zvykneme a na starou koncepci zapomeneme. Samozřejmě zde je to markantnější změna

Demagogie jak z učebnice.

K plošné výměně žárovek je stačí vyměnit jednu za druhou ve shodné patici, nic dalšího není třeba nikde měnit, předělávat, dobudovávat.

Stačí k plošnému přechodu na elektroauta vyměnit spalovací auto za elektroauto a nic dalšího není třeba nikde měnit, předělávat, dobudovávat?

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vy mě fakt bavíte.

kdo tu paralelu chtěl pochopit, ten pochopil.... 

 

a pro tu další skupinu pár argumentů k další diskuzi ohledně žárovek :)   

infrastruktura jsou přece hlavně silnice a ty jsou sice v dosti omezené kvalitě už místy vybudované.... se zavedením úsporných žárovek se třeba musely vyměnit  snímače pohybu (relé), která s nízkým příkonem nefungovaly.  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta paralela kulhá na obě nohy, stejně jako ekologičnost elektromobility.

Není to o tom chtít nebo nechtít chápat nepovedené paralely jako o tom vidět celý obrázek toho, co násilný přechod na elektromobilitu znamená v souvislosti s CELKOVOU ekologií, ekonomikou, sociálním prostředím.

 

A před tím fanatici zavírají oči, protože nejsou schopni si to přiznat.

Editováno: , autor: Bubaq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, silarm napsal:

kdo tu paralelu chtěl pochopit, ten pochopil.... 

holinky jako hodinky, oboje se natahuje. Jediná paralela je v tom zákazu a to je poněkud málo. V případě žárovek došlo k zákazu v okamžiku, kdy existovala běžně používaná plnohodnotná náhrada dostupná a využitelná pro každého (kromě naprosté minority těch co žárovkou vyhřívali terárium) a nic takového v případě elektromobility neexistuje a ty zákazy stojí z velké části na víře v zázrak, že to za těch X let bude fungovat.

Jo a zákaz žárovek nikdo nepovažoval za způsob, jak lidem znemožnit individuální svícení a donutit je k tomu, aby si v noci četli pod lampama veřejného osvětlení.

Editováno: , autor: lojzik76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, nehádejme se o paralelách.... uznávám někomu to muže přijít trefné někomu zavádějící a někomu možná i hloupé. 

 

stejně tak někdo vidí demagogii a fanatismus v něčem jiném. Za mě to jsou třeba ty vymazlené članky na autoforum. 

https://www.autoforum.cz/predstaveni/planovany-rozmach-elektromobilu-je-naprosto-nedosazitelny-rika-vetsina-automobilovych-techniku-i-manazeru/ 

 

nějaký pisálek našel článek kde ABB - firma která dělá automatizaci nějak došla k závěru, že přechod na elektromobilitu se nestihne do 2035. Aspoň 10 z 9 manažerů si to myslí.  A není náhodou, že aby se to stihlo tak bude kritická automatizace. K tomu par žlučovitých nadávek na politiky a to by bylo aby lidi na článek neklikali.   

  • Automation will be critical to achieving efficiencies and deadlines

 

originál zde:  

https://new.abb.com/news/detail/100672/prsrl-ev-adoption-targets-are-unachievable-within-regulatory-timelines-says-global-automotive-industry

 

Editováno: , autor: silarm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, případná demagogie autofóra je v zásadě neškodná a nikoho nepoškozuje, zatímco demagogie v jejímž důsledku se EV vynucuje je pro spoustu lidí zásadní problém. Pokud se třeba bavíme o infrastruktuře, tak silnice tvoří jen polovinu potřebné infrastruktury, druhá polovina je zajištění krmení pro auta. A zatímco pro zákaz prodeje spalováků je jasná vize a termíny, pro zajištění potřebné nabíjecí infrastruktury nic takového nevidím. Maximálně se dozvíme, že je přece normální nabíjet EV z vlastní FVE jak to dnes dělá průměrný vlastník EV, což je pro většinu vlastníků spalovacích vozidel informace k prdu, protože bydlej buď na sídlišti, nebo na vybudování FVE nemaj prachy. btw tady si mysli, že souběh zavádění OZE v elektroenergetice a zavádění EV způsobí kumulaci problémů, kdy na jedné straně vzrůstá spotřeba elektřiny a na druhé nemáme do budoucna zajištěné stabilní zdroje a když už, tak to mělo být řešeno postupně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel je to tak.... ČR bude naprosto nepřipravená. Když bude svítit budeme odpojovat solární elektrárny, když nebude svítit nebude proudu dost. Nějaký legislativní rámec komunitní energetiky je asi taky hudba budoucnosti. 

 

No tak snad ta největší investice v novodobé historii - dostavba dalšího bloku Dukovan 160-200 miliard nás zachrání. 

Němci to vypínají a my děláme investici, která se patrně nikdy nevrátí. Cena jádra je naprosto nekonkurenceschopná v porovnání se solární. Navíc regulování výkonu jaderné elektrárny je podobné jako změna směru plavby trajektu. - Prosím energetiky mezi námi ať mě popřípadě koriguji   

 

jak to vypadá v Německu: 

https://www.bmuv.de/themen/nukleare-sicherheit-strahlenschutz/nukleare-sicherheit/aufsicht-ueber-atomkraftwerke/atomkraftwerke-in-deutschland

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena jádra může klidně být v současnosti nekonkurenceschopná v porovnání k té solární, osobně to nevím. Taky záleží jak a z které stránky se na to díváme, ostatně tak jako u všeho. Nezkoumal jsem to z hlediska financí, jen chci říci, že to není jen a jen o současných, nebo v budoucnosti uvažovaných cenách na výstavbu toho či onoho  energetického  zdroje. Je to snad i o nějaké strategii stabilního přístupu k dostatečné kapacitě el. energie. Kdo z nás může říci, jak za 20-30 let bude vypadat energetický trh a zda-li naopak nebudou zvýhodněny státy vlastnící velkou kapacitu jaderné energetiky, oproti tzv. obnovitelným zdrojům, které  v budoucnosti  budou pravděpodobně o hodně větší, ale bez kapacitně odpovídající akumulace budou pořád vnímány jako částečně nestabilní zdroje. A co když ta kapacitně odpovídající stabilizační složka (akumulace OZE) společně s primárními zdroji  OZE budou  nákladově  dražší než klasická jaderná a zároveň stabilní  energetika?  Počítá se vůbec dnes nákladově tohle dohromady, nebo se jen počítá náklad na  výstavbu kapacitně stejných OZE a JE?

A neoperujme jen a jen s vlastními  náklady, tak jako je počítala EU, Německo atd. když sázely a uzavíraly smlouvy s Ruskem na zemní plyn. Není to jen o cenách. Do Číny jsme taky stěhovaly mnohé výroby a technologie z důvodu lepších cen a dnes z toho máme bolavou hlavu a rozhodně nejenom  ze zvyšujících se cen.  To samé "bolení hlavy" nás může jednou postihnout z jednostranné, nebo převažující  orientace na OZE.  Rozhodně pokud bych ze svého laického hlediska mohl radit EU, tak bych se vykašlal na tlak nějakých ekologických aktivit ohledně negativního přístupu k JE a hleděl bych ji podporovat stejnou měrou jako OZE, nebo na to v budoucnu  budeme  zase jen doplácet.....

 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 55 minutami, silarm napsal:

bohužel je to tak.... ČR bude naprosto nepřipravená. Když bude svítit budeme odpojovat solární elektrárny, když nebude svítit nebude proudu dost. Nějaký legislativní rámec komunitní energetiky je asi taky hudba budoucnosti. 

 

No tak snad ta největší investice v novodobé historii - dostavba dalšího bloku Dukovan 160-200 miliard nás zachrání. ...

 

Jenže tahle opatření na tvorbu infrastruktury měla být třeba součástí zákazu spalovacích automobilů. Něco zakazovat je strašně jednoduchý. Součástí zákazu měl být i návrh řešení, jinak to dopadne jako zrušení střídání času, kdy na základě  referenda o které skoro nikdo nevěděl a které obsahovalo nesmyslné otázky zrušila EU střídání času, ale nikdo neví jak to udělat, protože se nikdo neshodne na jednom z možných řešení, které by bylo globálně lepší než to střídání.

 

Jenže to že k solání elektrárně potřebujete další zdroj energie když je tma je taky náklad solární energie, ono to vypadá hezky, že sluníčko svítí zadarmo, jenže to že k tomu musíte mít bateriové úložiště a plynovou elekrárnu, které platíte jen za to, že stojí,  by se do toho taky mělo započítat. A JE by se neměla stavět jako nějaká záloha pro občasné zdroje energie, ale jako stabilní zdroj pro nějaký základní stabilní odběr, který běží ve dne v noci v zimě v létě.

Editováno: , autor: lojzik76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych tomu taky rád rozuměl. Opravdu nechápu, když ČR má energetickou politiku provázanou s Německem,proč se na jedné straně čáry vše zavírá a na druhé straně čáry se do té samé technologie investuje 200mld. 
 

A pak problém jaderného paliva. Závislost na Rusku? A pak skladování. 

 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/temelin-jaderna-elektrarna-jaderne-palivo-energetika_2204121636_bko
 

Já ze svého laického pohledu chci co nejvíce OZE a akumulaci v podobě vodíku. Já bych těch 200mld investoval raději takto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjma uhelných elektráren budeme u nás v ČR vždy na něčem v energetice závislí, no a uhlí nechceme, takže na závislost je zaděláno. U JE jsme a budeme závislí na dodávkách jaderného paliva, u OZE v zimním období na dodávkách elektřiny  z jiných zemí  a zdrojů (tolik akumulačních zdrojů v současných technologií stejně mít nebudeme, abychom přes zimu vydrželi tzv. na svém), u paroplynových zdrojů je taktéž závislost na vnějších surovinách. Opravdu si nedovedu v současnosti a za současných technologických možností představit energetiku v EU založenou jen na OZE a akumulaci energie z OZE v tzv. příznivějších období, kdy OZE je nadbytek. Snad jen za předpokladu daleko menší spotřeby energií, nebo za cenu nedostatku energií a za cenu častějšího vypínání. Ale to bychom se dostali na úroveň řízeného, nebo dokonce i neřízeného  vypínání el. proudu, což mě silně připomíná dodávky el. energie za II. světové, tak jak mě o nich vyprávěl děda, i když to byla docela jiná situace. 

Nebo prostě el. energie bude tak drahá, že i ve srovnání s její dnešní produkcí, to v budoucnu produkované menší množství  nám bude "raději" stačit.

Nezahrávejme si dlouhodobě s nedostatkem energií, nebo s jejich trvale neúnosnými cenami, tohle může vést k podstatnějšímu chudnutí obyvatelstva, k omezování průmyslu a výroby, k občanským vzpourám, nebo nedej bože v extrému k válkám a to, že si současné politické garnitury EU s tímto zahrávají (ve jménu ekologie), tak je evidentní....

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co toto?

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3583283-z-morske-vody-vodik-nemecti-inzenyri-maji-plan-na-bezuhlikovy-pohon-ekonomiky

 

a ano s energii se budeme muset naucit šetřit, hospodařit. Pro někoho to bude nepříjemné po dlouhých letech plýtvání. Dlouho tu byla naivní představa, že energie je tu k dispozici kdykoliv a neomezenem množství.

Editováno: , autor: silarm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dejme tomu, že ano, bude to Němcům ta elektrolýza na moři fungovat a pak by dávalo i nějaký smysl to jejich zavírání JE. Ale tak nějak logicky člověk předpokládá, že takovéto technologie mají být uvedeny v život ještě před tím, než ty JE odstavovali.  No nic, už  je dáno.

My tu možnost jako vnitrozemský stát určitě mít nebudeme, takže za mne jsem u nás  v ČR za OZE a jádro a za to, aby i EU uznala, že podmínky jsou v každé zemi jiné.  A když už tedy něco v energetice EU podporuje a dotuje, tak ať podporuje různé možnosti a nestrká  u JE  jako pštros hlavu do písku.  Němci by dle toho článku snad i mohli být v energetice v budoucnu nezávislí, no a my budeme  bez JE jen za závislé?   Ale, že podobných článků a vizí se v poslední době objevuje, jen co je pravda, hlavně aby něco z toho se uvedlo do praxe.  A nebuďme naivní, že ti silnější budou beze všeho podporovat ty tzv. energeticky slabší, všichni vidíme, že v dobách krize se každý snaží napřed hrát na svém písečku a pak až, a to kolikrát i z donucení a pod tlakem okolností , se pomáhá ostatním. 

O rovnosti  a dokonalé bratrské pomoci zemí EU,  v dnešním  světě bez vedlejších úmyslů, si  snad ani pohádky nemusíme vyprávět. 

Říkám, nenechme si jako stát, který těch možností  v bezemisní energetice moc nemá, JE vzít.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, silarm napsal:

a co toto?

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3583283-z-morske-vody-vodik-nemecti-inzenyri-maji-plan-na-bezuhlikovy-pohon-ekonomiky

 

a ano s energii se budeme muset naucit šetřit, hospodařit. Pro někoho to bude nepříjemné po dlouhých letech plýtvání. Dlouho tu byla naivní představa, že energie je tu k dispozici kdykoliv a neomezenem množství.

No z Německa už toho přišlo dost. Vypíchl bych slova plán, koncept, věří. V plánu je taky doletět na Mars a stejně si neběžím koupit lístek v předprodeji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, silarm napsal:

No tak snad ta největší investice v novodobé historii - dostavba dalšího bloku Dukovan 160-200 miliard nás zachrání. 

Němci to vypínají a my děláme investici, která se patrně nikdy nevrátí.

Je to jako v blázinci:

Den poté, co Němci odpojilili 3 poslední jaderné elektrárny, spustili Finové největší jaderný reaktor v Evropě,

který má elektřinu vyrábět nejméně 60 let. Když životnost fotovoltaické elektrárny se obvykle uvádí 20 let.

A kromě nás Švédsko, Francie a Británie plánují stavbu nových reaktorů.

Takové ode zdi ke zdi hovadiny by snad nedokázala vymyslet ani státní plánovací komise v rámci RVHP

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, silarm napsal:

a ano s energii se budeme muset naucit šetřit, hospodařit. Pro někoho to bude nepříjemné po dlouhých letech plýtvání. Dlouho tu byla naivní představa, že energie je tu k dispozici kdykoliv a neomezenem množství.

V roce 2016 ukázala analýza Úřadu vlády na neobvklý objem dividend, který z naší země vyvádějí cizí firmy.

Pro milovníky odkazů: https://www.vlada.cz/assets/urad-vlady/vydavatelstvi/vydane-publikace/Analyza-odlivu-zisku_Dusledky-pro-ceskou-ekonomiku-a-navrhy-opatreni.pdf

Tento penězovod, kterým odtéká z naší země 300, nebo dokonce 400 mld. korun ročně (a kupodivu nikomu ty peníze nechybí do rozpočtu) bývá hájen tím, že se tyto firmy zasloužily o pronikavou modernizaci naší ekonomiky.

Teprve v souvislosti s energetickou krizí jsme se dozvěděli, že máme ekonomiku zastaralou a nadměrně energeticky náročnou.

Jako výsledek pronikavé modernizace nic moc - řekl bych. Kor za ty prachy...

A mohl bys mi říct o někom, kdo energií plýtvá a nemá žádný problém se zaplacením účtů za ni?

Když už jsme tak štědří, že elektřinu, kterou lacino vyrobíme, lacino poskytneme druhým a s pořádnou přirážkou si ji koupíme sami pro vlastní spotřebu?

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, silarm napsal:

a ano s energii se budeme muset naucit šetřit, hospodařit. Pro někoho to bude nepříjemné po dlouhých letech plýtvání. Dlouho tu byla naivní představa, že energie je tu k dispozici kdykoliv a neomezenem množství.

ten nedostatek energie je v současnosti vytvářen uměle...  A protože bude elektřiny málo a nikdy nebudeme vědět, kdy ta elektřina bude, tak bude všechno povinně na elektřinu, zakážeme žárovky, nařídíme EV, to dává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Tonda-B napsal:

V roce 2016 ukázala analýza Úřadu vlády na neobvklý objem dividend, který z naší země vyvádějí cizí firmy.

Pro milovníky odkazů: https://www.vlada.cz/assets/urad-vlady/vydavatelstvi/vydane-publikace/Analyza-odlivu-zisku_Dusledky-pro-ceskou-ekonomiku-a-navrhy-opatreni.pdf

Tento penězovod, kterým odtéká z naší země 300, nebo dokonce 400 mld. korun ročně (a kupodivu nikomu ty peníze nechybí do rozpočtu) bývá hájen tím, že se tyto firmy zasloužily o pronikavou modernizaci naší ekonomiky.

 

V rychlosti jsem ten dokument prošel a radostné čtení pro nás, co by  stát, to tedy moc není, ale za to celkem poučné, díky za něj. Ale dle EU jsme si (nebo snad jen máme být) vlastně skoro sobě rovni a máme stejné podmínky a možnosti  k blahobytné existenci, takže klídek, pohoda, nic se neděje, jo  a nezapomeňte na 11.5.2023 v 11.55 hod. na projev našeho premiéra, ten nám všem vysvětlí jak to bude dál.......

PS: Těším se a právě dělám na opasku další dírky, neb nepadají  do budoucna gatě....

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, DušanV napsal:

... jo  a nezapomeňte na 11.5.2023 v 11.55 hod. na projev našeho premiéra, ten nám všem vysvětlí jak to bude dál.......

Máme nejlepšího premiéra (co se týče sebechvály) a tak nepochybuji, že nám vysvětlí jak je to skvělé a že to ještě lepší bude.

Jen je třeba ušetřit na těch nejchudších a bezbranných - v rámci rozpočtové zodpovědnosti a přidat politickým neziskovkám, církvím, výrobcům zbraní, překupníkům a distributorům energií - to totiž nezodpovědné není. Právě naopak.

Buď je to zcela mimořádný lhář - po novu dezinformátor, což by o něm nijak dobře nevypovídalo.

Nebo tomu sám věří, což by snad bylo ještě horší...

Třetí možnost nevidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslance europarlamentu ze Slovenska Milana Uhríka mnozí obhájci  zeleného údělu nesnášejí, že  má  na něj extrémní názory, ale ani se jim nedivím, šije do nich o stošest. Hlupák to rozhodně není, to by asi nemohl dělat mimo jiné vysokoškolského pedagoga a neměl doktorát  na Ústavu energetiky a aplikované elektrotechniky FEI STU v Bratislavě, takže i o problematice energetiky  by něco málo mohl vědět. Jeho neustálá kritika politiky EU a výstupů z  europarlamentu je známá a známý je tedy hlavně  jeho odmítavý postoj k elektromobilitě a Green dealu, ne k jejich  podstatě, ale způsobu jak  a za jakých podmínek jsou zaváděny. Ne že bych s ním byl na 100% zajedno, ale jeho vystoupení  v europarlamentu k tématu energetiky, elektromobility  je krátké, a výstižné, stručněji a srozumitelněji co si o tom myslí, by  řekl málokdo.

 

 

 

 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, lojzik76 napsal:

ten nedostatek energie je v současnosti vytvářen uměle...  A protože bude elektřiny málo a nikdy nebudeme vědět, kdy ta elektřina bude, tak bude všechno povinně na elektřinu, zakážeme žárovky, nařídíme EV, to dává smysl.

Nicméně pravdou je, že donutit naprostou většinu spotřebitelů (obytel, institucí, firem) znatelně šetřit energiemi (plynem, el. energií, teplem z CZT, etc.) se podařilo až teď, kdy ceny jmenovaného jsou citelně vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...