Přejít na obsah

Elektromobilita ANO či NE?


DušanV

Doporučené příspěvky

Já bych se nebál Čech si vzdy poradi! Pokud bude pořád ke koupi benzín dá se použít např toto:  v nejbližší zemi mimo EU napr. Ukrajině se založí firma. V zemích mimo EU bude dále možné koupit auta na fosilní paliva a dokonce i  z motory které by v EU nebylo možné prodat! Auta budou patřit této firmě, nebo bezdomovcům v dané zemi. Nebude se platit žádné výpalné Eu při registraci. Auto nevlastním takže mě teoreticky nemají jak pokutovat ani mě dohledat..

Občan EU tedy bude mít auto "pujceno"

Ano bude komplikovanější např kvůli pojištění, STK atd...

Ale nějak se tě st*pidite bránit musíme..

 

Editováno: , autor: zwan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Názor bývalého tiskového mluvčího Škoda Auto p. Smutného  o současné a budoucí elektromobilitě a jejích důsledcích pro Evropu, potažmo pro ČR.  Zajímavé úvahy člověka tzv. od fochu: https://autobible.euro.cz/komentar-direktivni-zelena-politika-eu-hrozi-vyvolat-hospodarsky-kolaps-jde-o-vic-nez-jen-o-elektroauta/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá zpráva z ČTK: https://www.auto.cz/sef-vw-musime-se-rychle-transformovat-abychom-neskoncili-jako-nokia-132907

Sumasumárum, pokud se to VW AG povede, tak bude asi i nadále jednička (tím nemyslím jen osobní auta). Na druhou stranu, pokud se to nepovede, tak s největší pravděpodobností půjde jako první velká automobilka "NA HUBU". 

Každopádně začíná pořádně přituhovat!!!!!!!

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budete mít čas a chuť těch necelých 22 minut poslouchat tohoto celkem rozumného chlapíka v jeho videu, tak dostanete celkem jasnou ekonomickou představu o koupi a provozu elektromobilu pro obyčejného občana. Dal si celkem velkou práci a spočítal konkrétní provoz a vše kolem. https://www.youtube.com/watch?v=PZt03vVkbt8 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektromobilita je určitě budoucnost, ale rozhodně ne v takovém stavu v jakém je nuceně protlačována nejmenovanými zájmovými skupinami. Elektromotory mají oproti spalovacím motorům spoustu výhod - snadnou výrobou počínaje a mnohem lepším průběhem výkon/krouťák konče - ale pohon auta na lithiové baterky je prostě blbost. Baterky totiž mají snad jenom samá negativa: malá energetická hustota, malá životnost, změna vnitřního odporu s teplotou (a tím problém využít celou kapacitu), pomalé a neefektivní nabíjení (schválně si zkuste vygooglit účinnost nabíjení lithiových akumulátorů), hmotnost, při vzplanutí se hodně blbě hasí, výroba rozhodně nepatří mezi ekologické postupy,...

Já osobně se na elektromobily těším, ale teprve tehdy, když bude vyřešené skladování energie tak aby bylo: bezpečné, efektivní alespoň jako dnešní paliva, rychle doplnitelné, opravdu ekologické. A hlavně bude v dostatečné míře vyřešena opravdu ekologická výroba energie a její distribuce k nabíjecím stanicím.

 

Do té doby jsou auta na baterky jenom neekologický tunel na kterém vydělávají jenom ti chytří a ty méně chytré používají k protlačování svých zájmů.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak obecně šéfové automobilek veřejně nevytrubují, že to není ta pravá cesta ke snížení emisí.

To že po světě běhají idealisti, kteří vidí na obzoru změnu je holt faktem, ale nemyslím si, že dokud to nebude řešit každá samotná jedna země, že se něco změní a to si ta nána může klídněc lítat třeba na drakovi.

Ostatně energie v nabíjecích stanicích často ještě z uhelných elelktráren je také o něčem vypovídající.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně,kdo rozumě uvažuje tak ví,že infrastruktura na dobíjení není žádná sranda a také odněkud se ta energie musí brát že?pokud z uhlí,tak ekologie jde....,pokud z jaderných,tak za chvíli budou naše děti chodit po půdě a pod nimi budou uloženy radio...odpady(v nadsázce).

Někdy mi připadá,že ti co sedí v EU a tohle vymýšlejí si nedají 1+1 dokupy 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano přesně tak. A proto v se v DE a nejlépe celé EU zavřou uhleky, jaderky a nechají se solary a větrníky. Spotřeba elektřiny hlavně v noci bude vyšší než teď ale solary budou mrtvé....

A ráno vytáhnou kolo nebo velblouda a pojedou do práce.

Dokud na to nedojde, úředník EU nepochopí....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc.Kolik lidí z těch miliard,kteří jezdí autem si budou moct auto večer jak přijedou z práce dobíjet?Těch pár,co mají rodinné domy nebo garáže?Co panelákovci?Bude sranda jak budou viset z oken prodlužovačky k autům :-)

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dcera byla před nějakým rokem v Norsku na stáži a posílala fotky jak auta stojí na trávě co nejblíže k domům a visí na prodlužce z okna. To jsme o E-histerii tady moc ještě nevěděli a ani se o tom nemluvilo nebo nesmělo? Nedávno se vrátila od saudů a tam ty prodlužky asi neviděla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, cosby napsal:

Dnes 30.1.2020 ve 20.00 na ČT 24 bude debata nejen o tomhle přímo ve Škodě MB.

Ve zprávách dnes říkali,že je to krok mimo,ale momentálně dnes nejjednodušší možnost snížení emisí

Tak ten TV pořad jsem si celý zhlédl. Očekával jsem diskusi, ale byl to celkem jen monolog Bernharda Maiera, sem tam Oliver Stefani, takže nic nového pro trochu zasvěcenější do problému ELEKTROMOBILITY. Byla to prostě veřejně prezentovaná oslava 125. výročí Škodovky. Snad jen porovnání názoru na onu elektromobilitu u pana Kulhánka a pana Maiera, kde to bylo názorově diametrálně odlišné.  Pan Kulhánek si ale mohl dovolit říci svůj svobodný, osobní názor, kdežto pan Maier asi může říci jen názor vedení VW AG, jinak by pravděpodobně skončil. Kdoví jaký má svůj osobní názor, no ale na pivo s námi určitě nepůjde, takže se to dozvíme až někdy po letech v jeho případných memoárech.

Jinak pořad hezký, škoda jen, že ten KORONAVIRUS nám vlezl v přímém přenosu do toho i zde!!!!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě auto na baterky ani zadarmo

 A to vážně .

  Mám svůj komfort.  To si může koupit někdo kdo plánuje svůj život na hodinu a neví co s penězi . Totální nesmysl a přizpůsobovat autu svůj zivot a styl opravdu nehodlám.  Až to dá 800km a za půl hodinky natankuje tak pak možná jako druhý auto.  

Za mě tedy jednoznačně NE nechci ani zadarmo .  Děkuji ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V změnil název na Elektromobilita ANO či NE?

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...