Přejít na obsah

Fotoaparaty typu Instax


wirer

Doporučené příspěvky

Neviem ci niekto nieco take lozna alebo dokonca pouziva. Cez FB sa velmi pytat nemozem, zvazujem to kupit zene na vianoce. K roznym naramkom a retiazkam sa vyjadrila ze zbytocne, oblecenie kupujem nerad a auto nema. 

 

Nejake info (nejde o reklamu) https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/lomografia-a-alternativna-fotografia/instax---okamzita-fotogtafia-podla-fujifilm/

 

Najbeznejsie su typy Mini. Len ta vytlacena fotografia nie je moc mala? Obrazok 62x46 mm (vonkajsie rozmery 86x54 mm). Najlepsie mi vychadza potom verzia Wide (sirokouhla) s obrazkom 62x99 mm (celkovo 86x108 mm) co by sa aspon trochu priblizilo kedysi vyuzivanym fotkam 100x150 mm. 

Problem su potom rozmery samotneho fotaku. Neviem ci je niekde v okoli moznost si ich ralne odskusat. Cas sa krati a preto zvazujem co dalej... 

 

Ak Wide, tak je asi jediny model Wide 300 (asi 100€)

Mimozemstan ma celkom dobre hodnotenie, aj vzhadom na rozmery. Je mi jasne ze cena fotky nieco stoji, ale zase to nie je na neustale cvakanie. Odkedy mame digitalne fotaky a mobily, takmer ziadna realna fotka

 

OF1107a-02.thumb.jpg.79f38aab6b981a84ff37323b1836c934.jpg

 

Dik za pripadne osobne skusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak byl jsem teď na podzim na jedné svatbě, kde to bylo k dispozici pro hosty , aby se sami vyfotili  a fotku s věnováním nalepili do vzpomínkové knihy pro novomanžele. Měli tam foťák na ten malý formát a je to opravdu miniaturní, skoro něco jako fotka do občanky a skupina osob, nebo krajinka je tam miniaturní a není skoro pořádně vidět. Spíše bych si pořídil, ten největší formát, aby tam člověk něco pořádnějšího viděl.  Ty fyzické rozměry takového foťáku jsou samozřejmě větší než dnešní digitály, je to tak na úrovni dřívějších analogových zrcadlovek, ale do batohu na výlet  se to vejde.  Jinak na automatické zaostřování a nastavení clony jsou ty přístroje na takovéto amatérské používání celkem  solidní.

Samozřejmě cena za fotku není malá, ale aspoň se člověk donutí  nefotit každou blbinku a má fotku ihned. Ta fyzická fotka je pro staromilce na prohlížení rozhodně lepší, než čumění na monitor PC, tam si rodinná sešlost stejně fotky moc neprohlíží.  Jako dárek je to v pohodě, doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to úžasný dárek, protože vám pomůže zachránit vzpomínky. S tímto typem fotoaparátu pořídíte obvykle jen několik snímků, které oceníte. Máme podobný a sbíráme obrázky do naší rodinné pamětní knihy. Velikost obrázků je podle mého názoru normální a v knize vypadá dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DušanVV nedelu som objednaval jednemu cuvaciu kameru, dnes dorazila. Z Prahy cez DPD. Cize asi zavisi od kurierov alebo ktorym smerom idu. To len tak pomimo

 

Dnes som videl nazivo SQ1, no zena bola nedaleko tak som moc pozerat nemohol 😕 je to tiez dost velke zariadenie, malo by byt ale na stvorcovy format

 

@bouchyInstax od Polaroidu je nejaka "kazetka" s papierom a na to by sa mali tlacit fotky

 

@Pojema ktory mas typ? Nieco od Polaroidu ci ine? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najviac prislusenstva je na Instax mini. Luzdra a rozne typy papierov, so specialnymi ramcekami ci stylom. Potom ide Square, kde sa da aspon monochromaticka fotka urobit (ciernobiela) a niekde som zazrel aj farebne ramceky. Wide nema (zatial) nic extra. Len biely papier, bez nejakeho efektu ci farby. Balenie 10 alebo 20ks, to je vsetko

 

Teraz je otazne, ci radsej prist o 3cm sirky fotky a vybrat si z viac prislusenstva (hlavne papier) , alebo ostat pri povodnom plane. Rozdiel v cene fotaku je asi 10€, co nie je vela (Square lacnejsi). 

 

7105da280e1cbefc7a5c31ae783c7fc42dd27141_big.thumb.jpg.54709f5d03cd865817e1ff54b25f16d7.jpg

Editováno: , autor: wirer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem  na živo fotky z toho největšího formátu a pak i ten nejmenší  formát. Podle mne je na prohlížení a na uchovávání, a třeba i na podarování nejvhodnější ten velký formát. U tebe jsem tak nějak pochopil, že váháš mezi menším, možná esteticky krásnějším fotoaparátem a něčím větším a chápu, že je to těžká volba. Ženám se líbí třeba auto podle barvy, čili vybírají emocionálně očima, no a chlapi zpravidla vybírají dle technických  parametrů, tedy racionálně. Ale není to tak vždy. Taky se mi vizuálně víc líbí ten Instax mini, než ten Wide, ale ty mini fotky tedy pro mne nic moc. Taková ta mezivolba pro ženu, aby to vypadalo jako foťák a né plastová krabice a pak aspoň něco k vidění na fotkách tak Instax SQ6, asi ! Sám jsem zažil, že taková darovaná věc, která se nelíbila, i když byla funkčně na výši šla po velmi krátké době do šuplíku a pak i z domu.  Říká se babo raď, volba je na tobě.

PS: Potom ještě vidím, že existuje SQ20, u které se může rovnou fotit a dělat fotky na místě a ještě navíc můžeš si ty fotky digitálně ukládat a až pak si můžeš třeba po chvilce vybrat, co z toho uloženého ve foťáku vyvoláš na ty vložené papíry, tedy kombinace Instaxu a klasického digitálu, aspoň tak jsem to pochopil já.  Tohle se mi jeví, jako takový ideální a optimální kompromis, ale taky nejdražší, u nás za cca 5000,- Kč.

 

https://www.mall.cz/digitalni-fotoaparaty/fujifilm-instax-square-sq20-black-1296933001

https://www.fujifilm.eu/cz/produkty/instax/p/instax-square-sq20#video

 

 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DušanVmini nie, ten som vylucil. Skor ten Square a Wide. Digital som mal kedysi Nikon S3100 (maly kompakt) aj D3100 (zrkadlo s 2 objektivmi). Zrkadlo sa predalo, nebolo vyuzivane. Vacsinou som fotil na mobil lebo je stale poruke. A P9, P20 a P30 co su moje posledne modely fotky maju celkom pozeratelne. Nie je to vystup zrkadla, no staci. Upravu fotiek osobne neriesil, bud sa podari alebo nie. Vyuzitie hlavne pri psikovi, zena ju rada foti. Dalsie su oslavy, kde babke asi tazko nechame USB s fotkami. Tak by mala foto hned a nemusela by cakat

 

@Pojem dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro ženu pravděpodobně odpovídající barevné provedení, já preferuji černou, nebo klasiku kovovou, každopádně přeji ať ji to vydrží to focení a radost z dárku, což bude případná odměna i pro tebe. 

PS: Taktéž si myslím, že 20ks papíru bude po vánocích pryč a tebe nezbude, než kupovat nové, aby se dal nějak zvěčnit silvestr. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Darcek podla vsetkeho prekvapil. Okrem toho dostala aj poukazku ktore zakryli krabicu od fotaku v darcekov taske. Tie isli bokom a hned zacala vyberat a vybalovat fotak. Najprv popruh, ja som vkladal baterky kym rozbali fotopapier alebo ako nazvat kazetky. Prekvapila ju velkost, prvy rok co sme spolu chodili dostala jednoduchy kompakt. Skuska prebehla este doma

 

IMG_20201224_185217.thumb.jpg.cf8037acfde9b3977ce0d8ab6c282198.jpg

 

Selfie sa s tym foti horsie, podla navodu 40-50 cm treba fotak vzdialit. Ma to sirokouhlu predsadku, na ktorej je aj zrkadielko. Nebol problem sa odfotit hned na prvy pokus. Experimentovat este budeme s nastavenim svetelnosti fotografii vzhladom na svetlo

 

Fotacik nazvala "kabelkou". Je to dost velke, ale je to dan za velkost vyslednych fotiek. Zaujal aj na navsteve u nasich, prvych 5 fotiek je fuc. Ale od toho to je, nech sa pouziva. Najlepsi bol sestrin snubenec, ci ich neodfotime este raz, lebo vraj mu moc vidno bradu :D

 

Polovicka uz planuje ako ho zobereme aj na dovolenku. Snad sa to podari ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...