Jump to content

bouchy

Uživatel
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

6 Neutral

About bouchy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bouchy

  Jak odstranit škrábance a poškození laku

  První fotka vypadá na nános nějakého plastu. Lze vyčistit odstraňovačem asfaltu. Už jsem takto pár šrámů vyčistil. Zásadně parkovat podélně, u obchodních centrem daleko a zásadně na čáru. Auto mám rok a zatím (patrně i přes důslednost) jen jeden hlubší sekanec/drápanec. Auto jsem ještě po zimě nemyl, takže zatím další nejsou vidět. Na folie jsem se nedostal. Druhé auto má desítky takových šrámů, většinou na základ a s prohnutím, čili leštěnkou neřešitelné. Tam proběhne zásadnější oprava včetně odpadlého transparentu. Bohužel ani hrubá síla na dobytky neplatí, ještě z toho mají náramnou srandu.
 2. bouchy

  LED denní svícení - nefunkční

  Tak to je na reklamaci, nebo výměnu světlometu, někde poblíž už se to řešilo.
 3. bouchy

  LED denní svícení - nefunkční

  LED? Svítí?
 4. bouchy

  Cistenie motoru wapkou

  Radši ne, i za cenu toho, že zůstane bláto na nosnících a všude tam, kam ruka nedosáhne. Nevím teda, jak to dělají ti hoši, co mají pokaždé motor napulírovaný za všech stran, ale riziko problému je vysoké. Navíc na veřejných myčkách je to zakázané.
 5. Teď o víkendu jsem se dost přesvědčil, jak na gumách záleží. Přezouval jsem zřejmě dost tvrdé zimní Blizzaky na plechu za Turanzy na alu. Dřív byla prakticky jediná změna jiný chod motoru při rozjezdu (na 90% plech x alu), jiné hučení kol při jízdě do 60km/h a možná spotřeba. Tentokrát už jsem s tím autem skoro nemohl vydržet, jak vše rezonovalo (při skákání v lokonách na 1-2), hlavně z hloubi palubky a pak všechny ty plasty okolo - dveře, zrcátko. Po výměně kol to zatím nevrzlo ani jednou. Změnil se charakter bouchání od kol/náprav. Auto je po důkladné prohlídce včetně stolice na kola, nic načatého tam není. Mezitím se trochu změnilo počasí a taky 3/4 výfuku. Výfuk sám rezonuje, ale ne tak, jako se zimníma. Čili ne kvůli výfuku. A už nevržou nějaká uložení vzadu při přejetí houpnutí na silnici. Nafoukáno bylo "jako obvykle", kvůli teplotě v zimě na víc o nějakou desetinu, ale ne nad 2.4. Ještě jednu zimu přetrpím a pak půjdou dolů, po 7 letech a na 4mm. A koupím si nějakého nástupce (bohužel stále Made in Poland), protože ta guma opravdu funguje.
 6. bouchy

  Stěrače

  Že odmastění to spíš zhorší, tomu bych rozuměl, ale na sklo bych si mazadlo nedával. Vzrání a matlání lze odstranit jedině nastavením sil s pomocí přístroje/nástroje. Málokdo ho má, většinou tvrdí, že nic nastavit nelze.
 7. bouchy

  Stěrače

  Přibližné datum výroby by tam mohlo být... nezkoumal jsem. Možná ukryto v nějakém delším kódu. Neveřím, žy by byly až tak staré, přecejen je to spotřební zboží... @LukášCBR Aerotwiny už mám druhé, nesrovnatelně delší životnost, než Valea z výroby. Akorát moc nedoléhají úplně vpravo (špatmě stíraný proužek asi 1x10cm) a vlevo u "obloučku", kde se to taky trochu maže. Asi daň za univerzalitu. Na vrzání si nemůžu stěžovat.
 8. bouchy

  Radiť do N-ka alebo nie?

  D s brzdou nesnáším, je to bezohledné vůči řidičům jedoucím za takovým autem.
 9. Teď jsem si všiml, že při naladění DAB se objevují dva "multiplexy" - Teleko DAB a CRo DAB+. Je to tak správně? Východní Čechy. Vše běží, většinou se dublují stanice ČRo, ale jsou tam 2 záložky.
 10. Btw, zdá se, že u FIII je dostupný jen jeden motor, navíc jen s 5M...
 11. bouchy

  Voda stříkající z výfuku, auto nejede

  Voda z chladiče nemizí? Nejsou po startu i nějaké kouřové efekty? Tohle na kondenzát nevypadá, spíš na netěsnost systému. Chtělo by to někde prověřit v servisu - tlaky válců, čistota oleje, příčina běhu na tři válce... Taky jezdím i jen pár km, kor v zimě, ale s takovým množstvím jsem se nikdy nesetkal. Myslím, že emisní problém by se nějak projevil.
 12. Skákání při zapnutí spotřebiče bych čekal spíš dolů - zde je ovšem nepříliš velké rozlišení (do grafu nutno nacpat hodinu jízdy a víc). Toto vypadá na rekuperaci (jakoby v prostřední části bylo klesání, či zpomalování. Naopak bych chtěl vědět, proč ke špičkám nedocházelo ze začátku - SW úmysl, nebo jen cesta do kopce/v konstatní žátěží, čili bez míst, kde by bylo možno rekuperovat během brzdění mororem aj. Ono na tom něco je, mít víc podobných aut s různě řešenou fcí rekup. na stejné trase, ideálně v podobnou dobu (provoz, teplota)..
 13. Já tam vidím minimum někde 13.3V, čili se nekoná neslavné vybíjení za jízdy (klidně) Pha - Brno na 11-12V, jak dříve psáno. Píky jako dobíjení při brzdění motorem odstraňovat netřeba, v tom nevidím problém.
 14. @sk0d@ Taky by to chtělo komentář k tomu grafu. Minimální hodnota okolo 13.5V je dobře nebo špatně? Totéž vy výkyvy směrem nahoru. Rekuperace při brzdění je tam správně/žádoucí? Tyhle skoky nejsou vidět v první čtvrtině - důvod?
 15. bouchy

  Výběr motoru

  Kvůli pružnějšímu zrychlení asi potřeba podřadit bude. Navíc DSG "eko"řadí, takže se tam snaží cpát co nejvyšší stupeň, který bych tam ručně nedal. Něco asi udělá turbolag, benzín "nepotáhne vocpoda" tolik. Na takový km už diesel smysl má, imo. Taky záleží, jak dlouho si auto chceš nechat...
×