Jump to content

bouchy

Uživatel
 • Posts

  799
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by bouchy

 1. bouchy

  AdBlue

  Díval jsem se na ceny... opravdu se někdo bojí, že Adblue nebude, že ho to zruinuje?... do osobáku přece nemusíte lít celých 10l, při tom nájezdu... totéž u náklaďáků - dolívat dle potřeby, nedělal zásobu dražšího adblue v nádrži...
 2. Pokud máš před technickou, stačí naštelovat proti zdi cca na výšku toho druhého světla, aby to neoslňovalo. Oni to na STK doladěj. Pokud ne, tak do servisu disponujícího regloskopem.
 3. Trvej na výměně. U mne to posrali, jen nalakovali (perleť netrefená, rozstřik nula), mám to propadlé. Stálo to 35k, protože si navymýšleli výměnu jednotek atd.
 4. Zvlášť v noci/ráno musí být znát rozdíl mezi blikajícím xenonem a DRL. Jednou už jsem taky viděl probliknutí. Je to výbojka - vzdálenost elektrod, teplota, napětí - proto to před smrtí může blikat.
 5. A když to čínské webasto začne hořet, tak si prostě koupíš nové auto.
 6. Není důvod. Stačí, když tam bude nějaký countdown, nebo hlídání teploty. Ostatně palivové čerpadlo u OIII slyším taky jen po odemčení auta a prvním otevření dveří. Ne, že bych nějak často lomcoval s dveřmi bez nastartování...
 7. Ano dělali. Bylo doporučeno počkat na cvaknutí. Moj hypotéza je, že žhavit může (byť částečně) i po otevření řidičových dveří.
 8. Přesto to ti matláci jen polili. Žádný rozstřik na okolní díly, nic.
 9. Pokud to nebudeš nějakým způsobem odsávat, proženeš to motorem a přes katalyzátor.
 10. Tak to přitlač. Za pouhé zatmelení a nastříkání tak, že to teď vidí i slepý (barvu a propadnutí), pojisťovna dostala účet 35k.
 11. Beru zpět, volal jsem do jednoho AS, o ničem takovém nevědí. Ale pneuservisy by to mít měly. Zrovna v pneuservisu není problém "vyskladnit" třeba sada 4 nových pneumatik. Ale jsem přesvědčen, že něco takového škodovka má (i na principu sdílení přes celý okres), kvůli ověřování reklamací. Sám, jak jsem onde psal, jsem měl problém se sadou zimních Semeperitů na ocelákách. Jen s nimi mi auto táhlo doprava - 2x geo, 2 servisy vyvážení těch pneu, prohození přední zadní (směrový vzorek). Pomohlo až vyhození. Ale tu je jiný problém.
 12. bouchy

  Autobatéria

  Exide AGM (y) - nakódovat se musí v případě, že se mění typ akumulátoru - normální za EFB a podobně. Pokud je to AGM za AGM, tak to není nutné. Elektronika si to osahá, podvybije a dál je to ten příběh se S/S a rekuperací.
 13. bouchy

  Autobaterie

  To není tak jisté. Za předpokladu, že probíhalo vypalování DPF, tak musela běžet řídicí jednotka a další věci. 250 km není dnes záruka ničeho. 3,5 roku je tak ta hranice, kdy by se mělo pouvažovat o novém akumulátoru. Pokud skutečně šlo o DPF, tak rozhodně nevypínat motor a jezdit na vyšší otáčky (se snadno v ucpaném městě řekne). Furt chybí ta kontrolka, kdy to vlastně probíhá a chybí i ruční spuštění.
 14. Nejprve bych to měřil na sadě certifikovaných pneumatik - používají autoservisy. Ta sada se musí trochu proet, když si vzpomenu, jaké ofuky dělal servisák, když jsem po něm chtěl vyměnit letní kola a udělat geo. Kromě toho si nejsem jistý, že u FII není nastavení na zadní nápravě. U mne se celkem projevilo, pokud nešlo o ovlivnění nápravou přední.
 15. To je tangerine? Tak snad už to vychytali, mně se loupe.
 16. Zatač na to, jestli to ztichne. Rozebírání může znamenat větší vůle.
 17. To je nová informace. Je tedy problém na konkrétním vozidle. Pojistky, studené spoje po cestě - svítí pravá obrysovka na autě? Doděláváné tažné může být zdrojem problémů - z obou světel se musí udělat odbočka, což ne všichni umějí čistě. Pokud nemáš multimetr, chce to žárovku 12V/5W, objímku a dva drátky.
 18. U 7polové zásuvky proměř jeden pin po druhém proti zemi. Schema zde: https://www.elancar.cz/rady-a-tipy/jak-zapojit-zasuvku-na-vlek-/ Není jasné, co myslíš "pravou stranou" vleku. Pokud bude na autě vše OK, propípni cestu od kontaktu zástrčky až k objímce světla. Dovoluji si upozornit na některé záludnosti běžných vleků: 1. Ze zástrčky ke světlu spoj může vést přes více krabiček, rozvodů atd. U laciných vleků je to řešeno 2 svazky "rovnou" ze zástrčky. V každém spoji (dnes dutinky, pružinky...) může být studeňák, nebo rozpojení. 2. Pokud nesvítí pravá obrysovka, tak to může být tím, že již na autě a i v zásuvce tažného má každá obrysovka svůj vodič (a tedy i pojistku) - bezpečnostní důvody. Takže pokud není něco v elektroinstalaci v pořádku, pravá strana nemusí svítit. Pak se taky na polských světlech můžou vyskytnout studeňáky mezi žárovkou a tím kusem plechu, do kterého se na narve (na těsno vůči plastu světla, které pružením zajistí kontakt). Takže rozebrané se může jevit OK, ale po složení je tam mezírka.
 19. Druhá sada Bridgestonů T001 už se asi důchodu nedožije. Auto jezdí celkem dost, ale ne dost, abych neviděl, že při toto nájezdu je guma za 6 let zteřelá, trhají se části dezénu atd. Tvrdá je tedy taky dost. Zvláštní, identický rozměr i značka to předtím pozorovatelně nedělaly.
 20. V boxu u OIII maj blbě ty výkony a vychvalovat diesel v RS? No comment :) Ona už není 4x4 DSG TSI?
 21. A není to třeba tím, že Climatronic v automatu preferuje sklo + nohy? Moc nechápu, proč je to tak udělané (v zimě to není úplně praktické)...
 22. Červená by podle mně (a mojí paměti) měla snad indikovat, že funkce posilovače řízení je nedostupná. To oranžová (stejná) kontrolka by měla ukazovat "omezenou funkčnost" posilovače... Ale je to jen vzpomínání na návod. Třeba každá kontrolka indikuje další problémy, jen nepřímo spjaté s posilovačem řízení. Asi by chtělo vědět, jestli je v SIII hydromechanický (s hydr. kapalinou), nebo jiný, elektrický/přímočinný...
×
×
 • Create New...