Přejít na obsah

Riadiaca jednotka airbagu O1


upwell

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém na mojej octavii, rok 1999. Keď som ju cca pred pol rokom kúpil, svietila kontrolka airbagu, nejak som to neriešil, ale blíži sa STK a preto by som to chcel dať dokopy. Zohnal som si kábel a VCDS a zistil, že stará RJ airbagov vypisuje tieto chyby:

 

  1. Address 15: Airbags Labels: 1J0-909-60x-VW3.LBL
  2. Controller: 1J0 909 603 AS
  3. Component: AIRBAG VW3 - V04
  4. Coding: 16723
  5. Shop #: WSC 31480
  6. 2 Faults Found:
  7. 65535 - Internal Control Module Memory Error
  8. 00-00 - -
  9. 00532 - Supply Voltage B+
  10. 07-10 - Signal too Low - Intermittent

 

Hľadal som po fórach, aj zahraničných, a zistil že to je chyba rj airbagu a teda mi asi nezostáva nič iné ako ju vymeniť.  Zohnal som teda z vrakoviska takú istú: 1J0 909 603, 5WK4 163. Po výmene mi VCDS vypisuje, že táto jednotka nie je kompatibilná s týmto vozidlom. Zistil som že softvérové kódovanie je iné ako na tej starej. Samozrejme som ho skúsil zmeniť, ale vraj to na použitých RJ airbagu už meniť nejde. 

 

Vedeli by ste mi poradiť, ako to mám riešiť? Som celkom v koncoch a kúpa novej RJ u škody by asi vyšla na niekoľko stoviek eur, auto však už nemá takú hodnotu a vôbec by sa to neoplatilo. Predom vďaka za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...