Přejít na obsah

17" nebo 18" kola na léto?


banditas

Doporučené příspěvky

Zdravím,rád bych si příští rok pořídil 17" nebo 18" palcová kola.Jaké s tím máte zkušenosti?Osobně se mi líbí 18" palcová kola z Audi A8,dají se sehnat i kvalitní napodobeniny za docela solidní korunu.Změní se nějak rapidně jízdní komfort a jak je to se spotřebou,je znát valivý odpor na širších gumách? :huh:

post-16-1163538186.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no na tom obrázku to jsou nejmín 18tky ale spíš 19tky... jinak 17tky jsou pohodlný dost ale nesmíš tam dát profil pneu 35 :D jinak 18tky jsou už tvrdší ale stojí to za to... já jezdim 19tky a spotřeba je o cca 1,5l/100km vyžší a brzdný účinek je tak o cca 25% nižší a je to tvrdá lavice ale stojí to za to neměnil bych protože to můžes v klidu poslat do zatáčky ve 130km/h... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se přidat k SUPovi ... já sem tam letos hvízdnul 18" a s gumama 225/40 to sedí o 100% líp než na seriovejch 16"!!!

Dle mýho pocitu ani nijak necítím, že by se o tolik zhoršil jízdní komfort, spíš při přejíždění příčných nerovností to trochu víc odskakuje, ale není to nijak zvlášť rušivý. Co se spotřeby týká tak to nemohu sloužit, protože současně s přezutím na větší kola sem i prásknul čip na motor takže dohromady to teď žere tak o litr víc než předtím, ale nevím jestli je to spíš čipem nebo kolama...

Možná bych ještě vyzdvihnul to, že se ti to auto s velkejma kolama bude daleko víc líbit což je jeden ze základních předpokladů, aby se ti s tím hezky jezdilo..člověk z toho má pak úplně jinej pocit, než když jede se serií!! B)

Jo a bejt tebou vážně bych zauvažoval nad 19" kolama (což aktuálně dělám i já) protože kdo jednou zkusí velký kola neví kdy má přestat a můžeš se dostat do situace jako já, že už si koupíš 18" a pak budeš chtít spíš 19" :))

Sup je velký auto a potřebuje velký kola!!

Tak zdar a hod sem pak foto!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo :D sou to krasavci... ten modrej je na můj vkus až skoro moc brutální... mě se líbí spíš decentní tuning... ale ta prdelka se 4 vejfukama je lahodná... Jestli o tom chceš vědět víc napiš VaseKK ten to má zmáklý i kde to dělaj za málo peněz..někde tady na to byla separátní žíla... tuším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola jsou krásná, ja mám jen 16" a uvažuji o 17", nejvíce se mi líbí kola Solid. Ale asi se zeptám hloupě- větší kola znamenají více cm na jednu otočku kola nepoplete to pak počítač , myslím údaje o spotřebě atd.- nebo se to nějak nastavuje?

No to si musíš zpočítat jak to vychází. pokud dáš větší kolo, tak máš zase slabší gumu. Při 17ce 225/45 bude průměr kola cca 63,43cm ((225*0.45)*2 + 17*2.54) a při 16ce 205/55 bude cca 63,19cm ((205*0.55)*2 + 16*2.54) . Takže to je dost nepatrný rozdíl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no hlavně to nejde přesně takhle počítat ale přibližně ano... ona totiž část gumy zaleze do disku... a potom u nižších profilů hodně záleží na šíři disku jak se ta guma natáhne...

velikosti gum na supa si nepamatuji... ale třeba na fabii odpovídají zhruba velikosti takto...

185/60R14 s diskem 6*14"

195/50R15 s diskem 6,5*15"

205/45R16 s diskem 7*16"

205/40R17 s diskem 7,5*17"

215/35R18 s diskem 8**18"

na Coctu je myslim 7,5*17" s gumou 215/45R17

no a v 19 tomu odpovídá těch 225/35R19

jakou gumu má sup v 17???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...