Přejít na obsah

Alu AZ-Sport


Jeff

Doporučené příspěvky

Tak jsem rozhodnuty pro 16". Sice to bude zezacatku vyssi investice za gumy, ponevadz jsou tak o 500-1000 kc drazsi nez 15kove gumy.

S Fru Fru jsme si psali a rika, ze nema tem kolum absolutne co vytknout. Co me ale jeste trosku neni jasne jeto, ze rikal, ze kola maji vetsi prumer stredove diry a je treba koupit vymezovaci krouzky nebo podlozky, srouby je pry mozne pouzit origo Skoda.

Bylzde> Prosim mohl by jsi mne napsat, jake rozmery krouzku koupit, moc se v tom jeste neorientuji a nerad bych mel obavy, aby se kolo za jizdy nahodou neuvolnilo, nebo se neco nestalo z hlediska bezpecnosti.

Tam, kde budu kupovat kola je maji bez prislusenstvi, ale cena za 16" je 2200, coz se mne zda vyhodne.

Kolik zhruba stoji vymezovaci krouzky, podlozky bych nerad daval.

Sirka rafku je 7" gumu dam 205/45R16, nebude to skrtat ve vodorovnem smeru?

EDIT:

Dozvedel jsem se nove informace od firmy, kde budu kola pravdepodobne brat, ze vymezovaci krouzky jiz kola obsahuji, pouze je potreba rict, ze je to na Fabii.

Origo srouby Skoda by mely pasovat, pokud mam dosedaci plochu kuzel.

Ma Fabia dosedaci plochu kuzel?

gumy jsou trochu dražší než na 15 (protože 15ky gumy už sou hodně levný a třeba zrovna 205/45/16 je drahej rozměr)

se šroubama to je tak že origo jsou s čočko hlavou a u neorigo kol je většinou kužel ;)

vymezovací kroužky ti daj ke kolum při objednávce(a to buďto rovnou víc rozměrů, nebo přímo na auto kerý chceš-škoda 57,1mm)-pokud bys je musel dokupovat mužou za ně chtít i 500,-kč/ks :fakac:

pokud dáš 205/45/16 a neboudou mít kola brutus nízký ET-nebo brutus vysoký :) (jakože mít nebudou) tak dřít nebudeš

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem origo sroubum:

Bobik pise ,ze origo Skoda Fabia srouby maji dosedaci plochu kuzel

Klaca pise ,ze origo Skoda Fabia srouby jsou s cocko hlavou.

Komu ma tedy vic verit? -_-

Jaka je tedy dosedaci plocha origo sroubu Skoda?

Prodejce srouby v cene alu kol nezahrnuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste k tem origo sroubum:

Bobik pise ,ze origo Skoda Fabia srouby maji dosedaci plochu kuzel

Klaca pise ,ze origo Skoda Fabia srouby jsou s cocko hlavou.

Komu ma tedy vic verit? -_-

Jaka je tedy dosedaci plocha origo sroubu Skoda?

Prodejce srouby v cene alu kol nezahrnuje.

tak si vyšroubuj šroub ze svího kola a uvidíš kdo má pravdu :p , prostě je kulatej ;)

šrouby ke kolum většinou nejsou(co vim z vlastní zkušenosti-pokud samo nejsou nějaký spešl ke kolum ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za pomoc, uz vim, ze pasnou bez problemu origo srouby Skoda, prodejce sice rikal, ze je potreba pouzit srouby s dosedaci plochou kuzel, ale tomu nemusim verit, ze to tak opravdu je.

Bylzde mne psal, ze ma origo srouby a zadny problem. Ma ty kola take, takze neni co resit -_-

Kola jsou uz odjednane :t:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci diky za pomoc, uz vim, ze pasnou bez problemu origo srouby Skoda, prodejce sice rikal, ze je potreba pouzit srouby s dosedaci plochou kuzel, ale tomu nemusim verit, ze to tak opravdu je.

Bylzde mne psal, ze ma origo srouby a zadny problem. Ma ty kola take, takze neni co resit -_-

Kola jsou uz odjednane :t:D

no nato dej bacha, ať si tam dáš šrouby co tam patřej, to poznáš podle kol(nebo to poznaj ty v pneuservise ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klaco ted nevim, jaks to myslel.

Predpokladam, ze kdyz uz ma kola Bylzde nejaky ten patek a ma tam origo srouby a nema s ti m problem, ze to bude ok.

Nebo jsi to myslel tak, ze mne poradi v pneuservisu az to pojedu prehazovat a nabidnou mne pripadne ty srouby, ktere budou nejvhodnejsi?

Vis ja jsem na bezpecnost velmi zatizeny a nerad bych, aby se mne to nejak pos*alo.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechceš se snám svěřit kdes je objednával??? Taky koukam po nějakejch litákách a nemůžu se rozhodnout zda origo škoda nebo jiný. zda 15 nebo 16, nevim jak to pak bude s techničákem atd.....řekni prosim kde

Objednaval jsem je tady: http://www.tuningshop.cz/AZ-Wheels_d3346.html

Jinak je maji jeste tady : http://www.cartechgroup.cz/?eshop&kid=16-quot-_574

tu jsou ale o 600 drazsi.

S technicakem jsem v pohode, mam tam jiz od Skody napsano jako alternativni 16" ,sirku rafku neresim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem s tachomerem? Nevidim duvod. Pokud mas stejny obvod kola, tak musi ukazovat tacho porad stejne.

Problem by byl, kdybys tam dal jine pneu, s jinou vyskou dezenu, jinak ne.

Ceny vypadaji dobre, taky kvuli cene jsem sel do 16".

ty 16´´ mají obvod trochu větší :D-_-

Mas pravdu oneco ano, tak sorry za mystifikaci :)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...