Přejít na obsah

Parkovací kamera - funkční tlačítka


petersony

Doporučené příspěvky

Dobrý den, mám dotaz k funkčnímu tlačítku v menu parkovací kamery (Scala). V manuálu se uvádí, že jde o aktivaci/deaktivaci automatického brzdění (viz obrázek). Obraz kamery s menu se zobrazí při zařazení zpětného chodu. K čemu ale tato funkce slouží při zařazení zpětného chodu? Pravděpodobně nepůjde o funkci automatického brzdění podporovanou ve Front Assist, která se aktivuje/deaktivuje tlačítkem na volantu nebo v příslušném menu v infotainmentu. Díky.

kamera.jpg

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měl za to, že automatické brzdění se týká pouze předku vozidla a to na základě měření vzdálenosti radarem. O tom, že mají zadní senzory vliv na brzdění a zastavení vozidla jsem ještě nikde nečetl. Prostě zadní senzory pískají, grafický indikátor vzdálenosti mění barvu až do nárazu vozidla za sebou ať je položka v menu aktivní nebo ne. Zřejmě je něco jiného v online manuálu než v manuálu v papírové podobě, už to chápu, dle obrázku z online manuálu se jedná o popis u Park pilota. Toho o všem já nemám a tudíž jsem toto nečetl. mám jen obyčejnou kameru a tam toto vysvětlení není.

Editováno: , autor: petersony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zkoušel jsem tuto funkci asistenta, ale mě nebrzdí. 

Funguje mi tak že pokud začnu couvat nebo zpomalím a parkuji tak je asistent brzdění vždy vypnutý (kontrolka na displeji je oranžová)při couvaní i při jizdě dopředu. Musím jej ručně aktivovat na displeji, ale i po zapnutí mě nechá narazit. Nezabrzdí. V menu infotaimentu mám asistenta brzdení zapnutého. 

V manuálu jsem vyčetl:

Pokud řidič na upozornění nereaguje, spustí systém
při rychlosti nižší než 8 km/h automatické nouzové
brzdění, aby minimalizoval následky nárazu. Automatické
brzdění je možné aktivovat a deaktivovat na infotainmentu.

 

Automatické zapnutí při jízdě vpřed
Při přiblížení se k překážce rychlostí nižší než
10 km/h.
Při automatickém zapnutí není aktivované automatické
brzdění.

 

Nevím co je špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Dobrý den , potřeboval bych informaci k čemu je ikona na obrazovce infotainmentu úplně vlevo dole při zobrazené couvací kameře. Podle popisu v návodu je uvedeno - Plné zobrazení pomoci při parkování -. Možno vidět zde na úplně prvním příspěvku. Ono totiž trvale na té ikoně svítí červeně jakoby pravý zadní roh. Tak jestli by někdo objasnil k čemu to je. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v tom navode len tak nahodou nie je spomenute aj to, ze prave ta ikonka kde jedna ta akoby ciarka svieti na cerveno je normal stav(parkovacie senzory)? Mne sa ten navod otvarat nechce ale uz sa na to fakt pytalo dost vela ludi. inak odporucam ked tak si na FB najst skupinu scala CZ/SK a to iste kamiq a tam sa taketo veci bezne preberaju lebo ludia nepouziju ani lupu ze by sa pozreli ci sa to uz niekto nepytal :D kazdopadne fotku si nedal ale ak je to to co si myslim ze to je tak je šicko OK 🙂 

 

image.thumb.png.23c1add6df85960111be08bc7e6366d9.png

Editováno: , autor: fsociety19x
foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si nečetl návod k obsluze na scalu , tak nepiš že je tam uvedeno parkovací senzory normální stav - není to tam. A fotku nevím proč bych dával , když jasně píšu , že je v prvním příspěvku u tohoto tématu. A taky nevím proč bych měl hledat na nějakém FB , když je zde forum o scalách. Já se ptám k čemu to tam je a co to znamená , pokud neumíš odpovědět , tak sem raději takové příspěvky nepiš , poněvadž já opravdu nevím co to znamená a v návodu je pouze napsáno to co jsem popsal dle fotky v návodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 hours ago, bennoch69 said:

Pokud si nečetl návod k obsluze na scalu , tak nepiš že je tam uvedeno parkovací senzory normální stav - není to tam. A fotku nevím proč bych dával , když jasně píšu , že je v prvním příspěvku u tohoto tématu. A taky nevím proč bych měl hledat na nějakém FB , když je zde forum o scalách. Já se ptám k čemu to tam je a co to znamená , pokud neumíš odpovědět , tak sem raději takové příspěvky nepiš , poněvadž já opravdu nevím co to znamená a v návodu je pouze napsáno to co jsem popsal dle fotky v návodu.

Ty si len evidentne nepochopil návod keďže vysvetlené to tam je a ešte si to aj z návodu odcitoval. Plus je tam farebná foto kde je tá jedna čiarka červená a preto som písal že to je normal stav. Čiže evidentne nechápeš návod ani foto v návode ani moju odpoveď ktorá presne na to poukazovala.  Ja sa porucam.

Screenshot_2024-05-30-08-05-23-16_e2d5b3f32b79de1d45acd1fad96fbb0f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...