Přejít na obsah

Zamok prednych dveri - cim a ako mazat ?


JuDu

Doporučené příspěvky

Ahojte,

V poslednom case mam problem, lebo sa zamok v prednych dverach (hlavne u vodica) sa otvara trosku tazsie. Cez leto som pri otvarani pocul, ako sa to vo vnutri pohybuje. Bol to zvuk ako ked otvarate dvere so starym klucom a mechanika nie je natreta.

Dnes som bol v servise a tam chlapik to vyskusal. Odpoved znela: vsetko je OK.

Podla vsetkeho nechceli tym nic robit, vsak auto je este v zaruke... Pytal som sa na manualne namazanie: nie je to mozne, kedze je to jeden celok a je tam umelohmotny kryt.

Otvaranie a zatvaranie dveri ide, ale kluc sa tazsie otaca a pocut, ako sa namahaju nenamazane suciastky.

Niekto uz ma take skusensti ? Ide to namazat ? Treba na to nejaky spray (WD40, ...), alebo staci tuk z namazaneho chleba :D ?

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas sa mi ten zamok tiež akoby zadieral vždy stačilo prestreknutie s WD40.Teraz sa mi ale celkom rosypal neviem či to s tym ma nejaku spojitosť, ale zlomili sa mi tam dva take kružky.Je podozrive,že oba naraz pritom nebol žiaden problem zo zadrhavanim vložky.Možno to chcel niekto aj vypačiť.Zohnal som použitu vložku a s tej som kružky nasadil na moju pôvodnu(kvôli klučom) všetko facha ako ma iba je tam taka pružinka,ktora drži kluč v stredovej polohe a tu neviem riadne osadiť.MATE S TYM NIEKTO SKUSENOŤ?

už som sa nato pytal v inom vlakne ale žiadna odpoved tak to skusim ešte raz tu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... pozor

najprv riadne vycistit, to zn. najlepsie ruzovou ihlou a striekackou vystriekat zamok zvnutra nejakym rozpustadlom, ja som to konkretne robil benzinalkoholom potom nechat vyparit a az nasledne striekat silikony a podobny sajrajt. lebo .. pokial to nevycistite, tak sa ten vas olejcek nalepi na kopu spiny a prachu vo vnutri a bude to fungovat tak tyzden.

mato

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nedávno jsem to mazal. Nejlepší je vyjmout celou vložku zámku ze dveří! Je potřeba promazat kroužky v zadní části zámku, kam se jinak nedá dostat. Práce je to tak na 15 minut. Vytáhnout madlo dveří, povolit dva šroubky(myslím 15 torx) ve falci dveří a vyjmout vložku společně s plastovým krytem. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem to mazal. Nejlepší je vyjmout celou vložku zámku ze dveří! Je potřeba promazat kroužky v zadní části zámku, kam se jinak nedá dostat. Práce je to tak na 15 minut. Vytáhnout madlo dveří, povolit dva šroubky(myslím 15 torx) ve falci dveří a vyjmout vložku společně s plastovým krytem. ;)

uf uf, to asi nezvládnu..

díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotiahol som to uplne do extremu a rozobral som celu vlozku zamku. az tak ze som povytahoval take medene pliesky co v sluci mate jarok. vsetko riadne vycistil v liehu a namastil grafitovou vazelinou. uff tak teraz je to absolutna pohoda ani najmensi zadrhel pri otacani zamku. vrele odporucam. m

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas sa mi ten zamok tiež akoby zadieral vždy stačilo prestreknutie s WD40.Teraz sa mi ale celkom rosypal neviem či to s tym ma nejaku spojitosť, ale zlomili sa mi tam dva take kružky.Je podozrive,že oba naraz pritom nebol žiaden problem zo zadrhavanim vložky.Možno to chcel niekto aj vypačiť.Zohnal som použitu vložku a s tej som kružky nasadil na moju pôvodnu(kvôli klučom) všetko facha ako ma iba je tam taka pružinka,ktora drži kluč v stredovej polohe a tu neviem riadne osadiť.MATE S TYM NIEKTO SKUSENOŤ?

už som sa nato pytal v inom vlakne ale žiadna odpoved tak to skusim ešte raz tu. :)

to. multipas a s tymto by si mi nevedel poradiť? :rolleyes:

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tou pruzinou som aj ja chvilu bojoval, treba ju nasadit tak ze kluc musi byt vo vlozke zamku a v polohe ako ked ho vlozis do auta. tu strunku najprv vlozit do vlozky a ta tenka blbost vypada to ako sroubovak co vlastne otaca zamykacim zariadenim vo vnutri dveri sa musi pootocenim nasadit na vlozku tak aby ta strunka bola napnuta, ide to dost blbo ale da sa. skus ak na druhej strane mas tu vlozku dobru, tak podla nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no s tou pruzinou som aj ja chvilu bojoval, treba ju nasadit tak ze kluc musi byt vo vlozke zamku a v polohe ako ked ho vlozis do auta. tu strunku najprv vlozit do vlozky a ta tenka blbost vypada to ako sroubovak co vlastne otaca zamykacim zariadenim vo vnutri dveri sa musi pootocenim nasadit na vlozku tak aby ta strunka bola napnuta, ide to dost blbo ale da sa. skus ak na druhej strane mas tu vlozku dobru, tak podla nej.

Velka vdaka :worthy skusim to! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...