Přejít na obsah

Repro do kombíku


Doporučené příspěvky

mám to asi o 15cm,už si nepamatuju přesně, ale potom jsem sháněl repro a s malo montážní hloubkou není moc velký výběr. Jsou tan DLS W610. Raději si nejdříve vyber repro a potom začni budovat ozvučnici. Já jsem třeba nedodržel litráž, protože jsem tam měl původně repro DEXON a ty byly na menší litráž. Nechtělo semi to zase předělávat, tak jsem to nechal.

...jj to je jediný mínus...nedodržení objemu ozvučnice.Pokud ba to mělo mít hloubku jen 15cm tak bych doporučil 2 woofery od Carpower RAPTOR-6.Ten se spokojí s 10L pro BR.Jeho RMS je 100W takže není potřeba silný zesilovač (e)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

redkombík:já mám ve svým kombu tu zdvojenou podlahu,ta by ti možná pomohla vyřešit stávající problém s vysokými repro,je tam mezi asi 7cm místo zkus si jí někde změřit jak to vychází popř.si jí odkup,částečně by to mohlo nahradit i bednu,ale pokud využíváš kufr jak si psal výše není toto dobrá cesta.Volil bych spíše ty boční kastlíky a ty dvířka zesílit plechem o síle asi 1,5 mm,to by mohlo stačit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

redkombík:já mám ve svým kombu tu zdvojenou podlahu,ta by ti možná pomohla vyřešit stávající problém s vysokými repro,je tam mezi asi 7cm místo zkus si jí někde změřit jak to vychází popř.si jí odkup,částečně by to mohlo nahradit i bednu,ale pokud využíváš kufr jak si psal výše není toto dobrá cesta.Volil bych spíše ty boční kastlíky a ty dvířka zesílit plechem o síle asi 1,5 mm,to by mohlo stačit.

Myslíš ty odklápěcí papundekly na všechno co je potřeba ukrýt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jj to je jediný mínus...nedodržení objemu ozvučnice.Pokud ba to mělo mít hloubku jen 15cm tak bych doporučil 2 woofery od Carpower RAPTOR-6.Ten se spokojí s 10L pro BR.Jeho RMS je 100W takže není potřeba silný zesilovač (e)

Chtěl jsem to zvednout jenom o kousek a využít ten prostor s rezervou jako ozvučnici, jako to dělají ty RACHOTi. Myslíš, že by to bylo málo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...jj to je jediný mínus...nedodržení objemu ozvučnice.Pokud ba to mělo mít hloubku jen 15cm tak bych doporučil 2 woofery od Carpower RAPTOR-6.Ten se spokojí s 10L pro BR.Jeho RMS je 100W takže není potřeba silný zesilovač (e)

Chtěl jsem to zvednout jenom o kousek a využít ten prostor s rezervou jako ozvučnici, jako to dělají ty RACHOTi. Myslíš, že by to bylo málo?

...v tom případě ne, ale můj komentář byl k tomu obrázku...veliký důraz se musí klást na dobré polepení antirezonančním materiálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

redkombík:já mám ve svým kombu tu zdvojenou podlahu,ta by ti možná pomohla vyřešit stávající problém s vysokými repro,je tam mezi asi 7cm místo zkus si jí někde změřit jak to vychází popř.si jí odkup,částečně by to mohlo nahradit i bednu,ale pokud využíváš kufr jak si psal výše není toto dobrá cesta.Volil bych spíše ty boční kastlíky a ty dvířka zesílit plechem o síle asi 1,5 mm,to by mohlo stačit.

Myslíš ty odklápěcí papundekly na všechno co je potřeba ukrýt?

jo jo to mám na mysli,nebylby to špatný nápad ne?akorát ne u mne já využívám kufr plně takže moje volby zřejmě budou ty dvířka ale až bude víc penízků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

redkombík:já mám ve svým kombu tu zdvojenou podlahu,ta by ti možná pomohla vyřešit stávající problém s vysokými repro,je tam mezi asi 7cm místo zkus si jí někde změřit jak to vychází popř.si jí odkup,částečně by to mohlo nahradit i bednu,ale pokud využíváš kufr jak si psal výše není toto dobrá cesta.Volil bych spíše ty boční kastlíky a ty dvířka zesílit plechem o síle asi 1,5 mm,to by mohlo stačit.

Myslíš ty odklápěcí papundekly na všechno co je potřeba ukrýt?

jo jo to mám na mysli,nebylby to špatný nápad ne?akorát ne u mne já využívám kufr plně takže moje volby zřejmě budou ty dvířka ale až bude víc penízků.

A ty máš tu dvojitou podlahu origo, nebo dělanou...

Já si myslel, že bych jí zvedl jenom na úroveň položených zadních sedaček a byla by celá nosná s nějakým děrovaným plechem a látkou v místě rezervy a do ní píchlej ten bass...To by přeci ten kufr moc neusurpovalo, né?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak,snad vidíš to co jsi chtěl,jen dodám:nevím kolik za ní chtějí páč já jí tam měl tak jsem se neptal,mám tu jen odkaz na vrakárnu:vrakoviště octavia Praha Vršovice tel.:603441742 to jsem někde na foru opsal ale nevím snad to ještě platí.Dále bych chtěl podotknout že toto má jednoduchou montáž i demontáž,navíc je ta mezipodlaha dělená 2 vrstvami zřejmě kvůli 2 čalounění,tzn.že první díl bys vyřízl větší než ten spodní čímž by si získal pěkné zapuštění a na vrch bys dal z tvrdého materiálu nějaké to síto díky čemuž bys i nadále mohl požívat kufr v původní velikosti.Ta podlaha jak je dělená na 2 části má na sílu 2 cm tzn.že vrchní i spodní část mají shodně po 1 cm síly kde tedy bys reproduktor zapustil 1cm.Co ale s tím nářadím?Navrhuji:přerovnat nářadí do bočních kastlíků atd.posunout rezervu směrem vzad a nechat nabodovat novou matici na dotažení,respektive si sehnat to tzv.pomocné kolo tuším jej používá Golf III a IV.Budeš se s tím ale muset zjevně poprat sám hlavně nám dej potom vědět jak si dopadl,většinou si tu nechají poradit a pak se s námi nepodělí o své úpravy a zkušenosti!Doufám že jsem ti tak nějak pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hola, hola, děkuji pěkně, taková super osvěta do tajů dvojité podlahy, už jsem myslel, že se budu muset pídit jinde. No, určitě nepůjdu cestou posunování tý rezervy a taky se mi zdá ta výška devíti centimetrů dost, já jsem opravdu myslel, jenom tu podlahu srovnat s tím sedačkovým rantlíkem a bylo by vyřešený i případný spaní! Jenom musím ještě poptat Fancara, jestli ten prostor u rezervy s takhle minimálním zvednutím bude stačit pro ozvučnici na nějakej 250mm bass.

Musím tu podlahu někde pořádně okouknout, ale stejně půjdu cestou samodomo lakované (kvůli vlhkosti) MDFky (2 x 18 mm ) a nějakého zátěžáku, nebo filcu jako vršek. Uvidím jak to bude vycházet a podle toho doladím tu tloušťku MDF. Asi se nevyhnu dát i něco slabého pod tu desku, aby to někde nerezonovalo a spodek celej vytlumím. Reprák do desky zapustím, z vrchu osadím nějakou tu mřížku, celé to něcím potáhnu. Podle váhy to pak rozdělím na dva, nebo tři díly, kvůli snadné manipulaci. Když vyházím ten polystyrém na nářadí, nebo nějak upravím, tak tam ten hever někam dostanu, lékárna je stejně v boční kapse i se žárovkama, 3úhelník je celkem skladnej a zbytek vyházím.... :D

Neboj, až dozraje čas (to jsem zvědav kdy), vletím na to a určitě si to nenechám jenom pro sebe.

Díky za kukačku!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za málo jsem rád že jsem ti pomohl,ještě máš tedy místo v tom velkým kastlu za rezervou tak ten hever hod tam a do rezervy zapust ten repro pokud má 250 mm tak těch 280mm s tou zdvojenou pdlahou postačí,jen to udělej nějak variabilní(sklopné) at ti to nepřekáží při vyjmutí rezervy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...no hlavně je VELMI důležitý aby byl prostor, který je kolem rezervy utěsněný a vytvořila se tak uzavřená ozvučnice pro woofer.

Pokud je tam výškový prostor 9cm tak udělej z MDF takový rantl, který bude mít výšku těch 9cm a rozměry , který budou kopírovat velikost rezervy.Tím tak vlastně utěsníš prostor aby vytlačovaný vzduch wooferem tak neutíkal pryč.Styčné plochy mezi MDF a podlahou je potřeba vymazat tmelem.

Horní část, která bude vlastně tvořit podlahu udělej z 18mm MDF.Do prostoru o velikosti toho rámečku vyřež otvor tak aby nad rezervou vznikl takový poklop.

Na vyřezaný kus nalep ještě jeden plát a tím ti vznikne poklop o síle 36mm.Ještě před lepením do jedho dílu vyřež otvor, který bude mít průměr pro samotnou montáž wooferu a do druhého otvor, který bude mít venkovní rozměr wooferu aby se nad něj dal položit ještě ochranný gril wooferu.Ten tak vlasně bude tvořit jednu rovinu s podlahou a woofer tak bude chráněný před poškozením.

S tlumení je víc jak nutné počítat.Dno a boky rezervy polepíš bitumenovými pláty a ještě jehličkovým molitanem ANS (i spodní část desky s wooferem) aby se zabránilo přenášením vybrací na karoserii a tím se tak zabrání snížení účinnosti wooferu.

Můžeš pro tuto montáž použít i 30cm woofer.Jen je potřeba vybrat takový, který se spokojí s malou litráží pro uzavřený prostor.No a samozřejmě do jaké výše by se měl woofer pohybovat.No a na to navazuje i zesilovač.

S potahovým kobercem není problém.Mám koberec přesně laděný na kobercoviny v Octavii.Jeho použití je ale bohužel omezené jen pro kufr.Na plata není dobrý (vypaluje se) Je široký 2m a bm stojí cca 350,-

http://www.fancarhifi.unas.cz/montazni_material.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...