Přejít na obsah

spravne nasadenie kol


1patak1

Doporučené příspěvky

dnes ma kamarat postrasil ze mam naopak nahodene kola , teda pravu stranu prehodenu s lavou, kola mi menili v mikone a ked som kukol na obrazky kol s gumamy continental sport 2 tak tie boli setky zobrazene opacne jak ich mam nahodene ja ? je to blbost alebo mi ich fakt nahodili opacne ???

post-7-1173898656_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na boku pneu by měla být šipka - "course of rotation" (směr rotace)

Tak na to mrkni.

Jinak se pneumatiky při přezouvání nedoporučuje přehazovat z jedné strany na druhou, prý se kordy trochu zase jinak namáhají a rády praskají.

Podle mě je stačí vyměnit.. přední-zadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na boku pneu by měla být šipka - "course of rotation" (směr rotace)

Tak na to mrkni.

Jinak se pneumatiky při přezouvání nedoporučuje přehazovat z jedné strany na druhou, prý se kordy trochu zase jinak namáhají a rády praskají.

Podle mě je stačí vyměnit.. přední-zadní.

Nee,šipka je na směrových pneumatikách,většínou šípy(Goodyear F1).U asymetrických se značí vnitřní a vnější strana pláště,na směru otáčení nezáleží.Ta na fotce je Con.SportContact 2 a je asym.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mi vysvetli predsa outside bude vzdy outside ci predne lave koleso ostane na lavej strane alebo ho dam na pravu stranu mne ide skor o to ci tie drazky na kolese su spravne a sipky smeru tam niesu . . .

No tak potom pokud je máš dobře nazuté na disku, tak nemáš co řešit. Tak neváhej, zaklekni a podívej se co tam píšou, hm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mi vysvetli predsa outside bude vzdy outside ci predne lave koleso ostane na lavej strane alebo ho dam na pravu stranu mne ide skor o to ci tie drazky na kolese su spravne a sipky smeru tam niesu . . .

Jestli máš při pohledu z vnější strany kola vidět nápis Outside je to OK.Jestli je vidět Inside musí se otočit plášť na ráfku.Přehazování z jedný strany auta na druhou samozřejmě nepomůže.Jak už jsem psal,šipky tam nejsou,protože to není směrový plášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto je tzv. "asymetrický dezén". Laikovi by se mohlo zdát, že je jedna půlka auta obráceně, že si (při výraznějších šikmých drážkách, tady to není až tak výrazné) žene vodu doprostřed kola. Možné to je, ale od toho tam jsou velké drážky. U asymetrické gumy je dezén rozdělěn na části, z nichž ta vnější řada má zajistit dobrý průjezd zatáčkou (viz obrázek - masivní první řada) a zbytek to ostatní. Takže venkovní strana vždy ven - outside. Taky ta guma mívá ochranu ráfku jen z jedné (té vnější) strany a z té vnitřní má zpravidla mnohem méně textu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Typický příklad pneu, u které se může na levé straně auta zdát, že je naopak.

Třeba tím někomu ukončím pochybnosti o tomto typu pneu. Dodnes jsou mechanici, co kouknou na fyzický směr dezénu a nasadí gumu opačně.

Co je asymetrický plášť vím,ale nechápu Tvoje vysvětlení,že na levé straně se zdá být naopak :unsure:

post-7-1173965355_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viz foto - jukni pozorně na gumy

-_-

Jak jsem psal výše a schválně jsem to foto otočil,vím co je asym.,ale nepřijde mi to,že by kola dělala dojem,že jsou obráceně.Ten rozdíl ve směru drážek je jasný.

Na me teda ten dojem delaji, i kdyz vim ze obracene nejsou.

Podivej se kam smeruji ty sikme linky. Na vrchnim obrazku smeruji od stredu smerem dolu, zatimco na dolnim od stredu smerem nahoru.

Takto (pohled na dve kola zepredu)

|/ - /|

Zatimco dle logiky by to melo byt takto:

|/ - \|

nebo takto:

|\ - /|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

|/ - /|

Zatimco dle logiky by to melo byt takto:

|/ - \|

nebo takto:

|\ - /|

Když se podívám na plášť uvedeného typu,tzn.asymetricý s drážkami svírajícími jiný úhel než pravýs podélnou osou,ani ho nemusím prohlížet na autě a je zcela logické,že na jedné straně budou po a na druhé proti směru otáčení.

1patak1 odpovědi které potřeboval dostal a my se tu nebudeme přesvědčovat o tom,co je podle koho logický.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnej si to se zadním kolem traktora, kam mu směřuje šíp vzorku. Tam je to vidět líp. :)

Pravé má šíp jako traktor, levé je obráceně

No, ale správnej traktor má ještě na přední nápravě kola prohozená, tzn. šíp jde naopak :smich: Je to první věc co se dělá když se doveze nový traktor -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...