Přejít na obsah

klima


Dear

Doporučené příspěvky

Zdravim vsetkych! Chcem sa spytat ci ste nemali niekto podobny problem..mam manualnu klimatizaciu vo Fabii 1.9 TDI no po zapnuti sa niekedy vobec nezapne a pocas jazdy sa aj zapne ale nie na dlhu dobu..zacne chladit a prestane. Pri zatvorenych oknach je absolutne neucinna a neda sa v tom teple vydrzat,pretoze sa stale vypina...neviete niekto kde moze byt problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je urcite rozbita... ;)

Ne, ted vazne - jak stary je to auto a kolik jsi venoval klimatizaci pece? Je potreba se o ni starat, pokud to nedelas, stane se to, co ted tobe.

Jinak jak bylo receno - sam s tim asi nic neudelas, tzn. servis (nebo nekdo znamy), VAG a pripadne dalsi ukony.

Mozno lamrska otazka ale co znamena starat sa o klimu.

Ja ju asi 5km pred cielom vzdy vypnem aby vyparnik trochu vyschol a potom uz len pravidlene navsetvy servisu a prehliadky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozno lamrska otazka ale co znamena starat sa o klimu.

Ja ju asi 5km pred cielom vzdy vypnem aby vyparnik trochu vyschol a potom uz len pravidlene navsetvy servisu a prehliadky.

Vsak o to jde - take vypinam klima cca 5 minut pred dojezdem do cile a pripadne zvysim rychlost vetraku, aby se jednak vysusil vyparnik a jednak aby nekondenzovala vlhkost v rozvodech vzduchu. Tot jedna strana mince.

Druha strana mince je pravidelna (idealne kazdy rok, ale staci jednou za dva roky) kontrola mnozstvi (tlaku) media a tesnosti systemu.

Pokud se nemylim, ve standardnich ukonech pri servisni prohlidce to zaneseno neni. Tudiz je potreba to v servisu pozadovat, jinak se o to nikdo starat nebude.

No a nasledky jsou pak vice nez jasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ide o to ze auto mam od 7.5.07 rocnik 2004 a netusim ci majitel pred tym sa o to staral ale asi nie ked teraz nefunguje :) cize navsteva servisu a dat skontrolovat tesnost,tlak media? Co to asi v slovenskych korunach bude stat :)

na zaciatku jari som bol v autorizovanom servise v tt - nefunkcna klima, dovodom sice bola zle nakodovana centralna jednotka, ale preventivne bol odmerany tlak, doplnene medium - tusim 30-40g, diagnostika, spravne nakodovanie centr. jednotky, otestovanie, prevezenie sa na aute technikom a odskusanie funkcie, cca skoro 3h tam bolo auto - 600sk...

Editováno: , autor: camilo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ide o to ze auto mam od 7.5.07 rocnik 2004 a netusim ci majitel pred tym sa o to staral ale asi nie ked teraz nefunguje :) cize navsteva servisu a dat skontrolovat tesnost,tlak media? Co to asi v slovenskych korunach bude stat :)

na zaciatku jari som bol v autorizovanom servise v tt - nefunkcna klima, dovodom sice bola zle nakodovana centralna jednotka, ale preventivne bol odmerany tlak, doplnene medium, diagnostika, spravne nakodovanie centr. jednotky, otestovanie, prevezenie sa na aute technikom a aodskusanie funkcie, cca skoro 3h tam bolo auto - 600sk...

No tak to je vyborna cena ale ked prides do Kosic a autorizovaneho servisu tak to bude asi aj 3 nasobok :) ale dik odnesiem auto a uvidim co mi povedia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám taky problém s klimoškou, auto mám dva roky a do teď všechno v pohodě, ale teď jak začlo být hezky, jsem ji zase začal používat, funguje bez problémů, ale když ji vypnu, tak fouká z výdechů takovej divnej smrad, před tím mi to nedělalo, nevíte někdo, jestli je to normální? Díky a sorry že jsem si tu přihřál polívčičku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaculik: To je presne ono... Davnejsie si ju asi nevypol, len odstavil auto a vnutri sa zkondenzovala voda, ktora zatuchla. Skus klimu poriadne vysusit, ak to nezaberie, tak nechat precistit a vydezinfikovat.

Plati vo vseobecnosti to, co tu uz bolo popisane - klimu vcas vypnut a nechat vysusit par minut. Potom smrad nebude -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vaculik: To je presne ono... Davnejsie si ju asi nevypol, len odstavil auto a vnutri sa zkondenzovala voda, ktora zatuchla. Skus klimu poriadne vysusit, ak to nezaberie, tak nechat precistit a vydezinfikovat.

Plati vo vseobecnosti to, co tu uz bolo popisane - klimu vcas vypnut a nechat vysusit par minut. Potom smrad nebude -_-

díky moc vyzkouším to snad pomůže jen to vysušení. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tuším, že tento problém bude způsoben čidlem na výparníku, klasická nemoc Fabií, která se přesně takhle projevuje. Nejdřív klima zlobí, pak se zapne kdy chce... zapíná se stále méně často až se nebude zapínat vůbec. Ale jestli to bude čidlo, tak to VAG napíše a v servisu budou vědět. Je to takovej malej hajzlík přímo uprostřed pod palubovkou, takže musí celá dolu...

Smrad je samozřejmě různejma breberkama, co se jim v klimatizaci líbí, jelikož tam maj ideální podmínky - hlavně vlhko. Nejen že smrdí, navíc neni ani dvakrát zdravý je vdechovat. Rozhodně to chce vydesinfikovat. Já klimatizaci před dojezdem nevypínám, jelikož bych si to stejně pokaždý neohlídal a i posledních několik km jízdy chci jet v chládku :-) (ale chápu, že to řešení je), ale nechávám ji pravidelně desinfikovat a kontrolovat a je OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samurai : Take me takto zacina zlobit klima. Mel jsem to v servisu, plyn je doplnen. Nekdy ji ale nemuzu zapnout vubec, nekdy funguje O.K. a nekdy se sama vypina. Tobe menili to cidlo ve vyparniku? Jak dlouho to asi tak trva a kolik to muze stat. Dik za odpoved.

Ahoj!

Jo, taky jsem si myslel, že bude stačit doplnit. Co bys měl udělat jako první a za co nic nedáš je to píchnout na VAG a ujistit se. Ale jak jsem psal, stává se to často, stejně jako problém s klapkama v klimatizaci, to mě asi ještě čeká. :)

A zapne se někdy jen tak, sama od sebe, třeba když se otevřou a zavřou dveře? To mi dělala, zřejmě kvůli změně napětí v síti (odemknul se centrál, rozsvítilo se) ji to nakoplo a chvíli jela... Pokud se stejně tak sama zapíná, jako sama vypíná, tak by to mohlo bejt ono... Jak řikám, VAG to zjistí jistě. :)

Měnili mi ho v servisu, já bych se do toho nepouštěl. Práce to byla asi na den a mechanik řikal, že už to zas dlouho nechce dělat. :) Asi na tom teda celej den nestrávil, ale řikal, že je to otravná práce, všechno musí ven... Čidlo samo neni drahý, řekl bych tak 800 Kč, ale ta práce...můj mechanik si vzal 1500 Kč za vše, origo škoda servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...