Přejít na obsah

Jaký motor zvolit do Fabie I


DEZENT

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Souhlas , je to dobry delnik a bez zadnych kur***ek.

Jedine co sem tam odejde je tesneni pod hlavou (ja ji mel dokonce prasklou tu hlavu) ale oprava za par kacek oproti konkurenci.

Pak mi jiz 2x odesla lambda sonda. Takze bohuzel....

Ale na to  , ze najezdim cca 20tisic km za rok tak spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Jen pro zajímavost, v práci jsem před rokem dostal "nový" služebák místo feldy vanplus shnilé na prach a to fabii I 1,4 TDI 55 kW, rok 2005. Dovoz z D.

Auto mělo v době koupě natočeno 230 tkm a podle natočených motohodin serva by to mohlo i sedět. Cena byla 63 tkč a hned po koupi jsem do něj cca 20 tkč zainvestoval.

Na auto šly nový rozvody, oleje, filtry, zadní tlumiče, zadní silentbloky ramen přední nápravy a poloosy (vibrace při tahu). Pak jsem měnil pp ložisko. Po těchto opravách auto jezdí bez problémů, za rok jsem najel 30tkm a vypočítaná spotřeba podle najetých km a natankovaných litrů za tu dobu je 5,5 l/100km. Je třeba říct, že se s autem jezdí dost svižně, protože skoro pořád spěchám a je tam velký procento krátkých tras, ale skoro žádná dálnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím všechny. Po dvou letech u jiné značky se chci vrátit ke Škodě. Mám na ni do 100tis a tak přemýšlím o fabii I z posledních let. Určitě benzín, jsem benzínový. S 2.0 mpi mám zkušenost z octavky, krásný motor, ale nepřenesl jsem přes srdce spotřebu oleje. Do fabie bych si představoval 59kW verzi, ale zkušeností jsem tu moc nenašel. Toto vlákno jsem pročetl asi z poloviny. Jak jste s ním spokojení? Dle křivek od Diamanta by měl být živější než 55kW mpi, ale ne tak točivý jako 74kW. Poradíte? Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
před 17 minutami, Losky83 napsal:

Mě připadá, že i tsi 63kw za městem nejede:) Teda aspoň když jsem ten motor měl

To nejede, když to má jen 63 kW. S 1.4 16V 74 kW se ve městě moc dobře nejezdilo, navíc docela žrala. Podívej se spíš po variantě 55 nebo 59 kW. Ale na ježdění kolem komína bude stačit i HTP. Tady se opravdu nic nedovíš, každý tady bude prosazovat svůj názor. Na to platí jediná rada - to auto si vyzkoušej sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...