Přejít na obsah
 • Vytvořit účet

Jarda-k

Uživatel
 • Počet příspěvků

  401
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Popularita

63 Výborná

O uživateli Jarda-k

 • Hodnost
  Profesional
 • Narozeniny 25.10.1977

Návštěvy profilu

1 186 zobrazení profilu
 1. Chtělo by vědět co přesně píše diag. Může být KO snímací magnetický kroužek v ložisku.
 2. Jarda-k

  Vysoká spotřeba oleje OII 1.6 MPI

  Osobně bych taky písty nekupoval dopředu (pokud tedy není nějaká extrémně dlouhá dodací doba) a počkal bych v jakém stavu budou ty stávající. Přece jenom jsou do svých válců zaběhnutý a mají stejnou váhu. Navíc pokud budou písty KO, tak válce na tom nebudou taky nic moc a je otázka, jestli má cenu do toho cpát prachy.
 3. Jarda-k

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Podle mě je to totéž zboží. Většinou beru přes Cardo (a jiné eshopy), ale taky někdy přes Elit, kde mi známej udělá takovou cenu, že cenovej rozdíl už není propastnej (sleva 50 - 60%) a jednou se mi sešly tytéž díly z Carda a Elitu a zkoumal jsem je opravdu důkladně a nenašel jsem rozdíl.
 4. Jarda-k

  Brzdy - ABS - problém

  Magnetický kroužky jsou součástí ložiska a tedy i náboje kola, protože to tvoří jeden celek. Pokud to chceš opravit doma bez diag. tak vyndej pojistku od ABS a má to "opraveno"a zadarmo. Vše ostatní je střílení naslepo a ve výsledku tě to bude stát víc než když to budeš opravovat systematicky.
 5. Jarda-k

  Brzdy - ABS - problém

  Uvědomuješ si, že tutéž závadu můžou způsobovat vadný magnetický kroužky v ložiskách který snímají ty čidla? To neznáš nikoho ve svém okolí s vagem aby ti to načetl? Jinak demontáž toho čidla většinou znamená jeho destrukci. Už jsem ho musel i odvrtávat.
 6. Jarda-k

  Brzdy - ABS - problém

  Prvně je třeba to napíchnout. Měnit preventivně čidla je nesmysl. Navíc co mám zkušenost, tak pokud je některý čidlo KO, nebo nedává signál, tak se kontrolka ABS rozsvítí po rozjetí i když se brzda nepoužije. Řídící jednotka ABS to považuje za nevěrohodný signál a rozsvítí kontrolku, zapíše chybu a vyřadí ABS z činnosti.
 7. Jarda-k

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Petr Slezák: je navíc třeba si uvědomit, že servis co bere v Elitu, nebo Kelly má ty rozvody za podobný peníze jako jsou na tom Cardu a zbytek je vejvar. Já opravuju auta po práci jako melouch, takže si můžu dovolit si za výměnu rozvodů vzít 1500 kč i když si sadu doveze majitel auta a nic z ní tedy nemám.
 8. Jarda-k

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Jestli si to můžeš dovolit musíš vědět ty sám. Co čekáš, že ti tu poradíme? Osobně si myslím, že to v pohodě dají. Do materiálu ale nevidím a když se rozloupne kladka, tak po mě budeš chtít zaplatit opravu motoru když jsem ti napsal, že to vydrží? Přesně to samý řeší kolega z práce na fusionu. Tak je taky interval 10 let a 150 tkm. Najeto má 65 tkm ale autu je 10 let. Říkám mu to samý co teď tobě.
 9. Jarda-k

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Sada rozvodů INA vč pumpy na Cardu stojí necelých 2600 kč. Před týdnem jsem to někomu měnil. Je to práce na necelý 4 hodiny vč pauzy na kafe a zkušební jízdy…. Jinak po 70 tkm jim pohledově nic nebude, ale stářím může prasknout plast na kladce a materiál řemene taky stářím nelepší své vlastnosti.
 10. Jarda-k

  Klepání v motoru při přidání plynu_1.4 16 V 63 kw FII

  Jj tomuto motoru asi víc vyhovuje když se drží pod krkem. Teď jsem se hrabal ve starých číslech SM a v čísle 47/04 je kompletní demontáž tedy jedničkový fabie s tímto motorem, když s ním před tím redaktoři brutálním způsobem (podle vlastních slov) najeli 100 tkm. Opotřebení motoru bylo naprosto minimální a jsou tam i fota pístů a ty jsou jako nový. V práci máme služební fabii s tímto motorem do 300 tkm jí moc neschází a motor běží tiše. Na spotřebu s tím ale nikdo nejezdí...
 11. Jarda-k

  1.4TDI 51KW BNM, setrvačník spojky

  Je tam obyčejný pevný setrvák, tedy jednohmota.
 12. Jarda-k

  Rozvody 1.4 16V 63 kW

  Olej s výměnou rozvodů nijak nesouvisí.
 13. Jarda-k

  Fabia III 1.4 TDi - vysoká teplota

  Takovej dotaz: ten kroužek co překrývá oběžný kolo je v jaké pozici když není přiveden ovládací proud?
 14. Jarda-k

  Hučení a vibrace od předního pravého kola

  A co ložisko na druhý straně? Někdy to dost klame. Zkus zvednout předek auta a zatočit jednotlivými koly. Pokud je hučení výraznější jde to takhle krásně identifikovat. Řešil jsem takhe nedávno p 206. Po zkušební jízdě jsme se majitel i já shodly, že hučí PP ložisko. Po zvednutí auta zatočím pravým kolem a říkám tady je ložisko OK. Zvednu druhou stranu a ložisko hučí jako prase. A když jsem ho vyměnil bylo to OK.
 15. Jarda-k

  Silné vibrace od zadní nápravy ve vyšší rychlosti

  Ale co jinýho by to bylo, než nevyvážený, nebo koplý kolo.... Třeba upadlo nějaký závaží.
×