Přejít na obsah

Svítit či nesvítit


Willi1

Doporučené příspěvky

Jak nekdo muze uvazovat nad tim,ze je denni blba nebo zbytecna vec..Je pravda,jak rika Mischicka,ze je treba,abysvitili vsichni,ale to je jako to,ze by se u nas meli lidi naucit zip a jezdit na kruhacich...

Ja bych zatrhl i nejaky svetla pro denni sviceni...Proste ma sviti cely auto a hotovo.Kdyz svitite za tmy,tak taky vsim,ne? ;)

Taky jsem pro denní svícení,ale v tomhle s Tebou vůbec nesouhlasím.Jaký smysl má svícení parkovačkama a osvětlení RZ ve dne?Přeci to nelze srovnávat se svícením v noci.

Mimochodem,třeba to bude znít úsměvně,ale krom bezpečnosti mají denní světla za úkol při zvýšení bezpečnosti co největší úsporu paliva oproti standardnímu osvětlení.Samozřejmě tím nemyslím úsporu jednotlivce,ale paliva jako ropného produktu všeobecně.

Jasne to nerikam,uspora paliva atd..Parkovacky a osvetleni RZ to neresim,to nepotrebuju videt.. :D Ale kolikrat myslim,ze i jsou pripady,kdy je dobre,kdyz ve dne sviti i zadek.... ;) Nebo ani te tak ve dne,jako v podvecer,kdyz je sero a spousta lidi jezdi jeste na "denni sviceni"..tak jsem to myslel.. ;)

Všechno má svá pro i proti.Upřímně Ti řeknu,že denní od Helly mám v první řadě proto,že se mi líbí.Neřeším ani výbojky(i když je pravda,že od jara do podzimu toho moc nenasvítí)a už vůbec naftu.To s tou úsporou je citace Ing.Pecháčka z naší TÜV-SÜD a je myšlena v celoevropském měřítku.Všimnul jsem si jedné skutečnosti a to auta,která mají výrazné světlo zadních obrysovek,tak blinkr s nimi splývá,to samé,když je integrován v parabole blízko tlumených světel.Napak u denních se to stát nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nekdo muze uvazovat nad tim,ze je denni blba nebo zbytecna vec..Je pravda,jak rika Mischicka,ze je treba,abysvitili vsichni,ale to je jako to,ze by se u nas meli lidi naucit zip a jezdit na kruhacich...

Ja bych zatrhl i nejaky svetla pro denni sviceni...Proste ma sviti cely auto a hotovo.Kdyz svitite za tmy,tak taky vsim,ne? ;)

Co na kruháčích, ale u hypermarketů se naučit dávat přednost zprava!!! Jsem snad jediný, kdo to dodržuje. :aggressive:

To je dalsi kapitola.. :) Zrovna prevcirem sem byl na zlicine u metropole a kdyz sem daval prednost z prava,tak frajer cumel,jak blbej..A kdyz sem odjizdel...LUP a dve baby byly v sobe.. :D Ja myslim,ze si celkove spousta lidi na prednost zprava "odvyklo"..Nebo spis si neuvedomujou,ze kde neni cedule,tak tam to plati.

v tom souhlasím, lidi parkoviště berou jako svojí zahradu, už několikrát jsem u hypermarketů viděl jet lidi v protisměru, jednou dokonce kousek od nás vyjížděl chlápek z řady a nejednou lup to do něj blázen, co jel alespoň 50km, to, že zničili ještě dvě auto v řadě je jasný. A další hrozba těchto parkovišť jsou lidi s nákupníma vozejkama, nikdy nevíš, kdo ti tam vleze a zůstane za prdelí, když vycouváváš.

to matys06: asi nejhoší kruháč co znám je právě v Olmíku na konci R35 z Mohelnice, u Globusu, dálnice, najednou konec, 70km/h, zůžení a kruháč (mjn tam nabourala i "Šantal Pulén" býv. manželka Polívky) už dvakrát se mi stalo, když jsem jel z centra do Globusu, že ten kruháč někdo ze směru od Mohelnice proletěl kousek před mojim čumákem.

a podruhé to bylo zašera, tmavý auto a bez SVĚTEL! Ten pocit byl hroznej, když mi proletěl kousek od nárazníku, fuj

Tak se všema souhlasím.

To Rolbar: Máš pravdu ten kruháč od Mohelnice je hroznej, ale už asi tak 350m před ním, jsou cedule se 70, což si myslím, že je dostačující, ale lidi tam obvykle jezdí tak 100, protože se tam rychlost neměří. Teď je to asi měsíc, je tam rychlost povolená 110, pak 300-400m 90, dalších 100m 70, 3x zbržďovací pruhy a nakonec 30, což si myslím, že místní znají, ale i tak se v té 30 ještě předjíždí auta, který to hasí tak 60. Nakonec je tam problém v tom, že na tom kruháči je zrušený připojovací pruh, kvůli obchvatu a auta jedou a jak za zatáčkou uvidí konec silnice, tak brzdí, co to dá. Ti co to neznají jezdí středem přes kruháč a většinou si tím zničí auta, ale dobře jim tak, mají jet těch 30. Jinak by se do měsíce měl dokončit obchvat Olomouce z Brna a Ostravy na Mohelnici, což ušetří tak 30 minut normálně a při odpoledních zácpách ještě více minut. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ještě k té přednosti z prava. U hypermarketů dávám na cestu větší pozor, než kde jinde!!! Jsem před 2 dny dával přednost zprava jednomu maníkovy, ten poděkoval a hned na dalším křížení vytroubil jiné auto, že mu tam zprava vjelo. To nechápu.

Totéž včera v ČB u Globi...

By se mělo i todle nějak řešit. Policajti stojí na špatných místech. Je to taky silnice a přestupků víc, než dost. A ne si na place pinkat s kamínkama :smich::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to vubec tezky.Treba u metropole na zlicine jsou na tom parkovisti cedule jak krava s napisem "Dodrzujte prednost zprava" nebo tak neco..Myslim,ze na to lidi moc nekoukaji. A kdyz,tak nevedi,kde ji dodrzovat.Kdyby tam misto toho byly klasicky cedule dej prednost v jizde,tak to bude lepsi..No ale to neurcujeme my,tyhle veci,ze jo...? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to vubec tezky.Treba u metropole na zlicine jsou na tom parkovisti cedule jak krava s napisem "Dodrzujte prednost zprava" nebo tak neco..Myslim,ze na to lidi moc nekoukaji. A kdyz,tak nevedi,kde ji dodrzovat.Kdyby tam misto toho byly klasicky cedule dej prednost v jizde,tak to bude lepsi..No ale to neurcujeme my,tyhle veci,ze jo...? :o

Parkoviště u marketů jsou soukromé pozemky podle zákona 13/1997Sb.,§7,odst.1.Vlastníka vyjde při ceně instalace 5000,-Kč za značku parkoviště s předností zprava podstatně levněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to vubec tezky.Treba u metropole na zlicine jsou na tom parkovisti cedule jak krava s napisem "Dodrzujte prednost zprava" nebo tak neco..Myslim,ze na to lidi moc nekoukaji. A kdyz,tak nevedi,kde ji dodrzovat.Kdyby tam misto toho byly klasicky cedule dej prednost v jizde,tak to bude lepsi..No ale to neurcujeme my,tyhle veci,ze jo...? :o

Parkoviště u marketů jsou soukromé pozemky podle zákona 13/1997Sb.,§7,odst.1.Vlastníka vyjde při ceně instalace 5000,-Kč za značku parkoviště s předností zprava podstatně levněji.

Aaaaaa,tak tim to bude.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to vubec tezky.Treba u metropole na zlicine jsou na tom parkovisti cedule jak krava s napisem "Dodrzujte prednost zprava" nebo tak neco..Myslim,ze na to lidi moc nekoukaji. A kdyz,tak nevedi,kde ji dodrzovat.Kdyby tam misto toho byly klasicky cedule dej prednost v jizde,tak to bude lepsi..No ale to neurcujeme my,tyhle veci,ze jo...? :o

Parkoviště u marketů jsou soukromé pozemky podle zákona 13/1997Sb.,§7,odst.1.Vlastníka vyjde při ceně instalace 5000,-Kč za značku parkoviště s předností zprava podstatně levněji.

Aaaaaa,tak tim to bude.. ;)

A další věc, na západě se začíná prosazovat "čím míň značek a značení vůbec, tím líp", řidiči se pak víc soustředí...vyzkoušeno v Paříži a vážně funguje...a ne jak u nás, že co tři metry značka, že je člověk nestíhá ani registrovat :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě když sem dělal papíry, tak sem vždycky při jízdách rozsvěcel světla - měl sem to odkoukaný od bráchy, tak sem to pak dělal automaticky.. A učitel mi za to vždycky nadával:-) Jsem pro denní svícení, protože když jedeš proti sluníčku, tak protijedoucí vozidlo, který svítí, je líp vidět než když nesvítí! A to že se zvýší spotřeba? Vem si, o kolik by ti třeba spadla spotřeba, kdybys neměl klimu, ABS (to je asi blbost..), rádio, povinnou výbavu atd - myslím to kvůli váze auta.. Je to pro tvoji bezpečnost.. Jsem jednoznačně pro celodenní svícení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě když sem dělal papíry, tak sem vždycky při jízdách rozsvěcel světla - měl sem to odkoukaný od bráchy, tak sem to pak dělal automaticky..

Přesně, já s tím měl ve fofrškole taky problémy :p

Ale teď tak nějak nevidím ten přínos v tom svícení, snad jen, že za určitých světelných podmínek je to auto lépe vidět, ale první řidič co ve šňůře nesvítí to pose*e, takže stejně musíš dávat pozor jak kdyby svícení nebylo povinné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...