Přejít na obsah

bouračka


Majký

Doporučené příspěvky

Nazdárek, na křižovatce do mě narazila jedna fabka a ujel mám ale spz a byla přivolána PČR - auto patřilo pod NBU a dotaz zní dá se někde zjistit zda se na případu pracuje nebo zda nechávají 30 dní a potom to zametou pod koberec? Díky moc za radu

Máš jako zúčastněný možnost nahlédnout do spisu.

Ale jestli mají SPZ, tak by to měla být záležitost pár hodin..................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl svědkem jedné nehody, kdy viník zjevně opilý z místa ujel. Ale nevšiml si, že mu upadla přední reg. značka. Tak jsem ji předal policajtům... Auto měli po pár hodinách, ale už rok se táhne vyšetřování ohledně usvědčení řidiče. Tak přeju opačný průběh a pevné nervy!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl svědkem jedné nehody, kdy viník zjevně opilý z místa ujel. Ale nevšiml si, že mu upadla přední reg. značka. Tak jsem ji předal policajtům... Auto měli po pár hodinách, ale už rok se táhne vyšetřování ohledně usvědčení řidiče. Tak přeju opačný průběh a pevné nervy!!!

ta upadlá značka je snad pravidlem, když řidič ujede. Byl jsme svědkem nehody, kdy to jeden našil do zadku druhýho, ten nebyl připoutanej a zazvonil si o přední sklo, chvilku se nic nedělo a najednou ten co to do něj poslal začal brát paly, škoda, že tam nechal půlku předku i s SPZ.

Přeji Ti, aby to vyřešili co nejrychleji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hoši díky

stalo se to v Havl. Brodě a bylo to předáno do Prahy - 2. účastník co ujel má auto hlášeno taky v Praze (Národní bezpečnostní úřad) :disgust: a po 3 týdnech stále nic - dle mého to je taky jasné ale záleží kdy a zda najdou řidiče.

jinak jek je možné nahlédnout zavolat na dopravní inspektorát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to bylo jak říkáš vozidlo NBÚ, tzn. služební vozidlo, tak i tato banda xindlů musí na služební vozidla vést knihu jízd. Z ní je jednoznačně patrno, kdo byl za volantem. Pokud by byl problém i tak (není kniha jízd, není ten den vyplněna, chybí list zrovna na den nehody…) velmi rád se této skutečnosti chytí příslušný finanční úřad. Takže tak. Ale přeju hodně štěstí. A okamžitě si vezmi právníka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud to bylo jak říkáš vozidlo NBÚ, tzn. služební vozidlo, tak i tato banda xindlů musí na služební vozidla vést knihu jízd. Z ní je jednoznačně patrno, kdo byl za volantem. Pokud by byl problém i tak (není kniha jízd, není ten den vyplněna, chybí list zrovna na den nehody…) velmi rád se této skutečnosti chytí příslušný finanční úřad. Takže tak. Ale přeju hodně štěstí. A okamžitě si vezmi právníka.

ovsem mohla by nastat i tato situace: v knize jizd je sice napsan ridic, ale udelalo se mu tak nevolno, ze rizeni predal osobe blizke, kterou sice zna, ale .... dal to znate....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš SPZ tak za ním policie jede hnedka a vidí nabourané auto ...jestli se na to vysrali tak je to v prdeli a bude to trvat dlouho. Mě se stalo to samé a hnedka ten den za ním jeli a ofotili se nabourané auto ...ale já jsem se to dověděl až u přelíčení ...myslím že pokud jsi jim dal SPZ tak ho maj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

majitel nebo provozovatel tam musí napsat něco, co je schopen doložit FÚ. A osoba blízká za volantem? Jen v případě, že to tomu zmr..vi umožňuje prac. smlouva, eventuelně dohoda o použití služebního vozidla. Ale na finančáky slyší každý. A nakonec rád…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky lidičky, tak čtu tto téma a musím se smát :-)

Jelikož jsem z oboru tak vám teď popíši co a jak to funguje. Takže je sice pravdou, že provozovatel služebního vozidla tkzv. SDP

( služební dopravní prostředek) je ze zákona povinen vést knihu provozu, a v případě spáchání dopravního přestupku nebo dopravní nehody sdělit správním orgánům kdo v danou dobu vozidlo řídil. Jsou ale i zákonné vyjímky, tedy ne na vedení knihy ale na sdělení řidiče patřičným úřadům. Na otzáku osoby blízské bych nesázel, ze zákona totiž není možné aby osoba blízská řídila služební vozidlo ozbrojených složek, a to ať je to vozidlo NBÚ nebo třeba PČR. Dále bych rád uvedl, že zrovna NBÚ jakožto složka rozvědky má tu vyjímku, kdy není povinna sdělit řidiče vozidla, tak to prostě je anikdo stím nic nemůže udělat. Pokud ale byla spáchána prokazatelná DN, to znamená že na místě byl minimálně jeden nezaujatý svědek ( nepočítají se osoby ve vozidle poškozeného a osoby rodinné ) nebo třeba existuje záznam z kamerového systému města tak je velká šance že by mohlo ze strany viníka nehody dojít k plnění. Na ty kamery bych ale radil zajít sám, protože když se jedná o rozvědku mohl by se záznam nakrásno ztratit, takže získat záznam, udělat kopii a tu předat PČR. SDP jusou ze zákona pojištěny tak jako auto každého znás, ale ne u pojišťovny ale uzavřenou dohodou s ministerstvem financí, takže pokud jde o plnění tak je to zdlouhavější, ale neříkám že to nepůjde, jen to prostě není Česká, která plní do 5ti dnů :-)))))) Takže ti chlape držím palce, to že si to PČR předává je povinnost ze zákona, a v tomto případě by se o nic nemělo jendat, protože každý přestuperk nebo i tr. čin se vyšetřuje, tam kde byl spáchán, pokud toto nenmí přesně známo, vyšetřuje se tam kde má trv. bydliště pachatel, nebo sídlo společnost která třeba to auto vlastní v našem případě Praha. No jo, ale když to šlo do Prahy tak to znamená, že jednalo o dožádání o podání vysvětlení které dělá příslušná složka PČR v místě sídla společnosti ( jde o výslech za účelem zjistit kdo v daném případě vozidlo řídil, pořízení kopie z knihy jízd a tak). Po provedení výslechu neboli podání vysvětlení, se tento postupuje k útvaru který DN vyšetřuje. Předpokládám, že bude využita vyjímka, takže NBÚ nic neřekne a to ani kdo auto řídil ani to zda tam to auto vůbec bylo. Takže na závěr doporučuji sehnat svědka, nebo záznam z kamer a tento oficielně předat PČR. Oni totiž také nemohou nic dělat když nemají důkazy, každej nadává na poldy, ale když není z čeho vařit a neexistuje zákonný důvod tak co stím??????

No a na úplný závěr každému doporučuji:

POKUD SE TI STANE DOPRAVNÍ NEHODA ZADRŽET ŘIDIČE KTERÝ TI TO UDĚLAL, NA TO MÁŠ ZÁKONNÝ DŮVOD, JELIKOŽ TI BYLA KONKRÉTNÍ OSOBOU ZPŮSOBENA ÚJMA A TO BUĎ NA MAJETKU NEBO NA ZDRAVÍ, ZAJISTIT NA MÍSTĚ NEZÁVISLÉHO SVĚDKA, NEMUSÍŠ HO TAM DRŽET STAČÍ KDYŽ SI OPÍŠEŠ TELEFON , JMÉNO PŘÍJMENÍ, DAT. NAROZENÍ- BEZ KONCOVKY R.Č. A ADRESU KDE TEN ČLOVĚK BYDLÍ, DÁLE PŘIVOLAT NA MÍSTO PČR A TO I KDYŽ SE JEDNÁ O ŠKODU TŘEBA JEN 1000,-KČ, JSOU POVINNI PŘIJET A NEHODU ZAPROTOKOLOVAT ( POKUD BY ŘÍKALI ŽE NE, TAK SI OPIŠ JEJICH ČÍSLA, ONI NEJSOU ODBORNÍCI ABY DALI POSUDEK NA CENU OPRAVY NEMAJI NA TO ANI ŠKOLENÍ), DÁLE TO NAHLÁSIT TVOJÍ POJIŠŤOVNĚ A NÁSLEDNĚ NA NETU ZJISTIT DLE SPZ POJIŠŤOVNU VINÍKA A TAM TO TAKÉ NAHLAŠ TY, NEČEKEJ AŽ TO UDĚLÁ ON, NO A PAK JSI NIC NEZANEDBAL A DLE ZÁKONA TI BUDE POJIŠŤOVNA PLNIT. Držím palce bayste jezdili všichni bez nehod, ale vzhledem k provozu to je asi jenom sen. Pokud by měl někdo konkrétní dotaz nebo problém, dejte vědět je tu moje ICQ, mail a tak........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky lidičky, tak čtu tto téma a musím se smát :-)

Jelikož jsem z oboru tak vám teď popíši co a jak to funguje. Takže je sice pravdou, že provozovatel služebního vozidla tkzv. SDP

( služební dopravní prostředek) je ze zákona povinen vést knihu provozu, a v případě spáchání dopravního přestupku nebo dopravní nehody sdělit správním orgánům kdo v danou dobu vozidlo řídil. Jsou ale i zákonné vyjímky, tedy ne na vedení knihy ale na sdělení řidiče patřičným úřadům. Na otzáku osoby blízské bych nesázel, ze zákona totiž není možné aby osoba blízská řídila služební vozidlo ozbrojených složek, a to ať je to vozidlo NBÚ nebo třeba PČR. Dále bych rád uvedl, že zrovna NBÚ jakožto složka rozvědky má tu vyjímku, kdy není povinna sdělit řidiče vozidla, tak to prostě je anikdo stím nic nemůže udělat. Pokud ale byla spáchána prokazatelná DN, to znamená že na místě byl minimálně jeden nezaujatý svědek ( nepočítají se osoby ve vozidle poškozeného a osoby rodinné ) nebo třeba existuje záznam z kamerového systému města tak je velká šance že by mohlo ze strany viníka nehody dojít k plnění. Na ty kamery bych ale radil zajít sám, protože když se jedná o rozvědku mohl by se záznam nakrásno ztratit, takže získat záznam, udělat kopii a tu předat PČR. SDP jusou ze zákona pojištěny tak jako auto každého znás, ale ne u pojišťovny ale uzavřenou dohodou s ministerstvem financí, takže pokud jde o plnění tak je to zdlouhavější, ale neříkám že to nepůjde, jen to prostě není Česká, která plní do 5ti dnů :-)))))) Takže ti chlape držím palce, to že si to PČR předává je povinnost ze zákona, a v tomto případě by se o nic nemělo jendat, protože každý přestuperk nebo i tr. čin se vyšetřuje, tam kde byl spáchán, pokud toto nenmí přesně známo, vyšetřuje se tam kde má trv. bydliště pachatel, nebo sídlo společnost která třeba to auto vlastní v našem případě Praha. No jo, ale když to šlo do Prahy tak to znamená, že jednalo o dožádání o podání vysvětlení které dělá příslušná složka PČR v místě sídla společnosti ( jde o výslech za účelem zjistit kdo v daném případě vozidlo řídil, pořízení kopie z knihy jízd a tak). Po provedení výslechu neboli podání vysvětlení, se tento postupuje k útvaru který DN vyšetřuje. Předpokládám, že bude využita vyjímka, takže NBÚ nic neřekne a to ani kdo auto řídil ani to zda tam to auto vůbec bylo. Takže na závěr doporučuji sehnat svědka, nebo záznam z kamer a tento oficielně předat PČR. Oni totiž také nemohou nic dělat když nemají důkazy, každej nadává na poldy, ale když není z čeho vařit a neexistuje zákonný důvod tak co stím??????

No a na úplný závěr každému doporučuji:

POKUD SE TI STANE DOPRAVNÍ NEHODA ZADRŽET ŘIDIČE KTERÝ TI TO UDĚLAL, NA TO MÁŠ ZÁKONNÝ DŮVOD, JELIKOŽ TI BYLA KONKRÉTNÍ OSOBOU ZPŮSOBENA ÚJMA A TO BUĎ NA MAJETKU NEBO NA ZDRAVÍ, ZAJISTIT NA MÍSTĚ NEZÁVISLÉHO SVĚDKA, NEMUSÍŠ HO TAM DRŽET STAČÍ KDYŽ SI OPÍŠEŠ TELEFON , JMÉNO PŘÍJMENÍ, DAT. NAROZENÍ- BEZ KONCOVKY R.Č. A ADRESU KDE TEN ČLOVĚK BYDLÍ, DÁLE PŘIVOLAT NA MÍSTO PČR A TO I KDYŽ SE JEDNÁ O ŠKODU TŘEBA JEN 1000,-KČ, JSOU POVINNI PŘIJET A NEHODU ZAPROTOKOLOVAT ( POKUD BY ŘÍKALI ŽE NE, TAK SI OPIŠ JEJICH ČÍSLA, ONI NEJSOU ODBORNÍCI ABY DALI POSUDEK NA CENU OPRAVY NEMAJI NA TO ANI ŠKOLENÍ), DÁLE TO NAHLÁSIT TVOJÍ POJIŠŤOVNĚ A NÁSLEDNĚ NA NETU ZJISTIT DLE SPZ POJIŠŤOVNU VINÍKA A TAM TO TAKÉ NAHLAŠ TY, NEČEKEJ AŽ TO UDĚLÁ ON, NO A PAK JSI NIC NEZANEDBAL A DLE ZÁKONA TI BUDE POJIŠŤOVNA PLNIT. Držím palce bayste jezdili všichni bez nehod, ale vzhledem k provozu to je asi jenom sen. Pokud by měl někdo konkrétní dotaz nebo problém, dejte vědět je tu moje ICQ, mail a tak........

CHVALIM, ZA 1*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj díky za rady v místě nehody zrovna žádná kamera není - to mě taky napadlo jak přijela PČR no ale je o křižovatku dřív nebo 2 tak se pokusím zjistit zda je zálohují a jak dlouho zda to bude něčemu platné. jinak dle vyhledávače je jeho pojišťovna KOOPERATIVA ( https://ic.ckp.cz/ic_www/servlet?_page=searchSPZ&lngID=1 ) jinak to znáte všichni okolo najednou utečou a nezeptají se zda je vše ok či ne. přítomná byla jen přítelkyně co seděla vedle a mě je na ...

ten parchant věděl že zda odjede nic se nestane

Díky za rady stalo se to 22.07. tak brzo dostanu dopis od :kol-85:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Majký, já bych postupoval asi takto:

1) poslal bych na NBÚ doporučený dopis, s popisem škodní události (jak se nehoda stala, popis vozu, RZ, místo nehody, atp.),

SPOLU S PROTOKOLEM POLICIE ČR (máš-li nějaký) a výtkou, že řidič od nehody ujel, aniž byste spolu shlédli eventuální škody a domluvili se na eventuálním plnění.

A teď pozor: na základě zjištění, že se jedná o služební vozidlo NBU žádáš dle knihy jízd, kterou jsou povinni vést, o PÍSEMNÉ VYJÁDŘENÍ ŘIDIČE, který nehodu způsobil, event. o písemné vyjádření tiskového mluvčího k této věci.

2) teď pozor poduhé: "jak pěkně zatopit tomu řidiči": odhaduješ škodu vyšší než 5.000,- ? (lakování, rovnání, výměna čehokoliv?) V tomto případě bych nemeškal, a na řidiče podal tr. oznámení k náhradě škody (Policisté si tě jistě budou snažit obměkčit a rozmlouvat ti to, nicméně trvej na tom, že ti byla způsobena škoda, řidič od nehody ujel a věc úmyslně neřešil).

NA KONCI PROTOKOLU ZAŠKRTNI VOLBU: "TRVÁM NA PÍSEMNÉM VYROZUMĚNÍ POLICIE DO 30 DNŮ O PROVEDENÝCH PROTIOPATŘENÍCH" - čímž Policie bude muset celou věc prověřit mnohem důsledněji a důkladneji - tedy zjistit onoho řidiče, sepsat s ním protokol (jeho vyjádření) - a pak bych nemeškal a nechal si nahlédnout do Vyšetřovacího spisu (máš nárok). Okopíruj si to a šupajdi na pojišťovnu !

3) dál bych nechal pracovat pojišťovnu s tím, že viník nehody z místa nehody ujel, a věř tomu, že pojišťovna páky na úřady má, na rozdíl od tebe, jakožto jedince ajednotlivce. :palec2:

Vsadil bych se, že se s tebou spojí a náhradu provedou, protože takhle tomu člověku zatopíš tak dokonale, že o vozidlo preavděpodobně přijde, a ještě bude mít oplétačky s Policií.. Je-li to obyčejný pucflek na NBU, tak ho pěkně vymasírují, vč. potrestání, je-li to jakýkoliv jejich prověřovací "agent", bude mít smolíka - ON sám musí mít čistý TR + prověrku + další kladná hodnocení.

Ujetí od dopravní nehody hraničí s tr. činem a věř mi, že je-li to zase jen malý pucflek agentík, nikdo ho krýt nebude..

p.s. mě naboural kdysi policista v civilu i se služebním autem (on jen světlo, já víc) a i ON UJEL! Po provedení bodu 3 pak musel opustit řady Policie. Ujetí od nehody bylo naprosto dětinské.

Důvod ediatce: odstranění 1 hrubky ;)

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...