Jump to content

Clerfayt

Uživatel
 • Content Count

  1,697
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Clerfayt last won the day on July 5

Clerfayt had the most liked content!

Community Reputation

498 Excellent

About Clerfayt

 • Rank
  Profesional

Recent Profile Visitors

2,593 profile views
 1. Tipuji, že u O IV budou světla lepší než motory.....
 2. Stáhnout? Řekl bych sundavat a odsponkovávat a při montáži zase důkladně sponkovat. ;-) Ale jinak dobrý tip na řešení problému.
 3. To jsem rád, že nemám BMW. S Matrixama bych si nehrál. I když tipuji, že v základním módu se budou nastavovat stejně. RUN FLATY? Jako že nemám jezdit do pneuservisu s vymrzlýlma gumama? Jednou jsem je měl na fábii a když jsem je chtěl dát dolu, pneuservisák nadával jak špaček, že to nejde. Už je to dost let dozadu.
 4. Ještě si dovolím vysvětlit pojem kalibrovaná rovina. To je, když si podlahu v garáži nevyspáduješ ke kanálku, protože holt nemáš v garáži zavedený odpad. Na betonování se nevysereš jako líný vohnout, ale rovinu si šlaufkou vyměříš. Pak si dáš záležet, nenamícháš beton řídký jak lačnou stolici, vezmeš rovné a dostatečně dlouhé prkno a beton do roviny strhneš. A nakonec si rovinu neposereš při gletování. Když nejsi lempl, ušetříš za samonivelační stěrku.
 5. Poloha do které nekecá ona blbě fungující (to je vlastnost, ne závada) nivelace, ASF a pod. Světla z této polohy za provozu vycházejí, proto by se měla diagnostikou nastavit před seřízením světel. Aby si světla v této "vynulované" poloze dobře nastavil, měl bys splnit uvedené podmínky co psal Stanmar, páč s autem nakřivo těžko světla nastavíš (ještě by bylo dobré nemít unavená a pokleslá péra, nebo např. přední tlumiče kvality starlajn s kdoví jakým tlakem, ale s tím už výrobce nekalkuluje). Pak si je klasicky nastavíš třeba proti zdi. Toť celá věda.
 6. Ale je spojený. Když sepne haldex :-)
 7. Má někdo tento motor s 4x4? Je tam adblue?
 8. Jasně, nikdo kromě tebe neví o co jde. To známe. Mimochodem, na STK je seřízení světel jediný "servis" na autě, co máš v ceně a mají ti ho udělat. Nevím kolik si seřizoval světel, ale diody konkrétně na OIII jdou nastavit skvěle. Vůbec nerozumím tomu, že je zde dehonestován každý, kdo si je seřídí sám, nebo dokonce někdo na STK. Jestli víš hodně o světlech, tak poraď výrobci, jak má udělat, aby nesjížděla stejná auta z linky s naprosto rozdílně nastavenými světly, pak to tu nikdo na fóru řešit nebude. Osobně mám spíš dojem, že nebude problém se světly jako takovými, ale nivelace nějak netrefí pokaždé správný sklon Už jsem viděl OIII, se seřízené v AS, co pálili potkávačkama neuvěřitelně nahoru. Holt asi chtěli mít nespokojeného zákazníka z krku, tak mu vyhověli... Celé je to jako s klokanem u 1.5 TSI. výrobce dobře ví kde problém, ale takticky mlčí a dělá z lidí voly.
 9. Na STK mají světla kontrolovat a případně seřídit. To taky udělali. Tečka. Samosebou to tu moralistům bude vadit, i když sami nemají ani ponětí k čemu ten základní mód je. Ale moc dobře vědí co jediné je správně.
 10. Hlavně nebrzdit a nerozbít si infotainment :-). Jinak moc pěkný interiér. Alcantara a červené prošívání tomu sluší :-)
 11. Já to chci taky? Kde to šmejdi koupili?
 12. Nejdelší předmět, který jsem odvezl byl 3m dlouhý hranol 15x15cm. Jeden konec jsem položil vpravo do rohu na palubku před sedadlem spolujezdce (úplně k čelnímu sklu). Druhý konec zasahoval vlevo dolu do kufru. Rezervu jsem měl asi 2cm :-).
 13. Když jsem předělával interiér v našem Toledu, měl jsem červeno zelený mišmaš :-). Moc mi to nevadilo a manželce také ne. Nakonec se mi to podařilo sjednotit. Kupoval jsem kvůli tomu rádio s červeným podsvícením a zelené jsem prodal. Do dnes toho prodeje lituji. Byl to moc pěkný kousek. Jedno z posledních RNS 315 v plné konfiguraci a zabalený v origo krabici.
 14. Vodítkem Ti může být, že je na nálepce na rádiu MAC adresa BT modulu.
 15. S červeným Ti to bude fungovat taky. Blbě se ty s HF modulem vybírají. Ale k sehnání jsou. Budou i levnější jestli nechceš DAB.
×
×
 • Create New...