Přejít na obsah

Corner Light pro O1


MaD

Doporučené příspěvky

Takže páni pre tích ktorí nad touto užitočnou vecou rozmýšlajú poskytnem zopár užitočných infošiek.

Používajú sa na to dve RJ

5J0 907 357 A čo je vlastne okresaná len pre cornering cena cca 4700SK

5J0 907 357 ktorá vie aj po LIN-BUS ovládať bending svetlá na roome a FII ak sú nimi vybavené.

Pre naše účely stačí len RJ s indexom A.

Ale pozor!!! Vozidlá bez ESP môžu na cornering zabudnúť, resp to musia urobiť ako ja a kúpiť snímač pod volant 1J0 959 654 AG

na obrázku 1 je konektor na snímači pod volant pre ESP a jeho pinout je

1 - KOSTRA

2 - CAN LOW

3 - CAN HIGH

4 - vedenie 30 (cez poistku 15)

5 - vedenie 15 (cez poistku 9)

6 - NC

Protikus ktorý treba kúpiť má číslo 4B0 971 636 A - cena 156SK

konektor pre airbag a trunu je ten isty

Na obrázku 2 sú konektory riadiacej jednotky pre Corner - 18 pinový a 6 pinový

PINOUT 18 pinového

1 - ZEM

4 - zo spínača svetiel výstup na predné hmlovky - vedenie 55 - nepoužijeme ak ako svetlá budú použité iné ako hmlovky pôvodné inak by nám rozsvietilo aj tie

10 - vedenie 15 spínané 12V (cez poistku 9)

13 - CAN LOW

14 - CAN HIGH

15 - vedenie 56 - zapnuté svetlá (zapína Corner funkciu)

ostatné sú neobsadené

protikus (konektor) má číslo 3D0 035 131 - cena 174SK POZOR tento PINy nemá a sú tam tie isté ako na konektoroch prístrojovky N 105 975 01 tuším

PINOUT 6 pinového

1 - vedenie 15

2 - vedenie 15

3 - NC

4 - NC

5 - Corner pravá strana

6 - Corner lavá strana

protikus (konektor) má číslo 5J0 959 869 cena 37SK, pasujú normálne ISO PINy

Z pinov 1 a 2 - 6 pinového konektora som potiahol dva 1,5mm a napojil ich za relé pre X kontakt.

Z pinu 10 - 18 pinového konektora som potiahol 0,5ku káblik zasa na relé pre X kontakt cez malú 5A poistku na pozícii 9

Z pinov 5 a 6 - 6 pinového konektora som na vedenie dal poistky do prázdnych pozícií na poistkovej skrini - malé 10A

Odtial vedú vodiče do konektoru medzisteny a v motorovom priestore sa vedenie z 1,5mm vodičov rozdeluje na pravú a lavú stranu k "hmlovkám" u mňa k HELLA corner hmlovkám. Kostru som zobral z najbližších kostriacich bodov.

CAN vedenie vedieme z RJ Corner a smínača natočenia volantu do káblobvého zväzku tzv "twisted pair" káblom a napojíme na motorový CAN. Tieto kábliky som dal do bužírky priemeru 2mm "pre istotu". Všetky vedenia som fixoval eskapáskami a omotal čiernou páskou

RJ bez indexu sa dá diagnostikovať (s indexom som nemal možnosť vyskúšať) ale žial len na Roome s CAN GATEWAY so soft verziou 2S36 (celá BSG), ja mám verziu 1S34 a nejde to resp gateway požiadavku VAG-COMu na adresu 55 nepozná a nepreloží ju na CAN ako to robí napr u servoriadenia

UF tak sa pýtajte ak niečo :D

post-3171-1186662706_thumb.jpg

post-3171-1186663581_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky moc. Zase námět na co šetřit. :)

Jen podle těch čísel nemůžu v etce najít ty konektory. Píše, že tyto data nejsou v kmenových datech. A to mám ceník z dubna tohohle roku.

Editováno: , autor: MaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je zaujímavé s tými konektormi, ja som môjmu servisákovi poslal mailom tie čísla ktoré som vykoumal a poslal mi naspäť ceny ktoré som tu dal...skús sa informovať v servise, ja som to bral asi pred mesiacom...snád ti v servise nepovedia že nevedia, to sa potom zas opýtam u nás...

Inak ako si to predstavuješ že to urobíš s tými svetlami? máš nejakú konkrétnu predstavu? ono hmlovky sú na to naprd, to som ani nevidel že mi zasvietilo keď som to mal ešte na RS hmlovkách a teda zaujímalo by ma to ako to chceš na OI vykoumať. ono by naj asi bolo nejak napasovať tie hranaté z roomsteru, u nás jedna stojí tuším 1800SK s daňou..

Tu je ich foto, je tam vidieť na z pohladu ľavej strane dlhšiu odrazovú plochu ktorá odráža svetlo viac do strán

post-3171-1186692113_thumb.jpg

post-3171-1186692137_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je zaujímavé s tými konektormi, ja som môjmu servisákovi poslal mailom tie čísla ktoré som vykoumal a poslal mi naspäť ceny ktoré som tu dal...skús sa informovať v servise, ja som to bral asi pred mesiacom...snád ti v servise nepovedia že nevedia, to sa potom zas opýtam u nás...

Inak ako si to predstavuješ že to urobíš s tými svetlami? máš nejakú konkrétnu predstavu? ono hmlovky sú na to naprd, to som ani nevidel že mi zasvietilo keď som to mal ešte na RS hmlovkách a teda zaujímalo by ma to ako to chceš na OI vykoumať. ono by naj asi bolo nejak napasovať tie hranaté z roomsteru, u nás jedna stojí tuším 1800SK s daňou..

Tu je ich foto, je tam vidieť na z pohladu ľavej strane dlhšiu odrazovú plochu ktorá odráža svetlo viac do strán

Jsem právě uvažoval, že tam šoupnu nějaké mlhovky dolů do nárazníku. Ale musím se kouknout, jak jsou ty Roomsterový uchycený, případně, které automobilky mají na autech mlhovky s cornerem, které by byly tvarově přijatelnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z koncernu žiadne iné nie sú, všetko to má VW a to v hlavných svetlách...

no hop hop dáko to vymysli !!!!

No to je zaujímavé s tými konektormi, ja som môjmu servisákovi poslal mailom tie čísla ktoré som vykoumal a poslal mi naspäť ceny ktoré som tu dal...skús sa informovať v servise, ja som to bral asi pred mesiacom...snád ti v servise nepovedia že nevedia, to sa potom zas opýtam u nás...

Inak ako si to predstavuješ že to urobíš s tými svetlami? máš nejakú konkrétnu predstavu? ono hmlovky sú na to naprd, to som ani nevidel že mi zasvietilo keď som to mal ešte na RS hmlovkách a teda zaujímalo by ma to ako to chceš na OI vykoumať. ono by naj asi bolo nejak napasovať tie hranaté z roomsteru, u nás jedna stojí tuším 1800SK s daňou..

Tu je ich foto, je tam vidieť na z pohladu ľavej strane dlhšiu odrazovú plochu ktorá odráža svetlo viac do strán

Jsem právě uvažoval, že tam šoupnu nějaké mlhovky dolů do nárazníku. Ale musím se kouknout, jak jsou ty Roomsterový uchycený, případně, které automobilky mají na autech mlhovky s cornerem, které by byly tvarově přijatelnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na ty roomovský a moc mi tam tvarově do O1 nárazníku nejdou. Budu asi muset někde sehnat room mlhovku a vyzkoušet to in natura nebo dát obyčejnou z fabky I a trošku ji vyosit.

Jinak světla za roh má v mlze snad i volvo V50, ale nikde to nemůžu pořádně dohledat, jestli je to opravdu v mlze, nebo jako u Clia v hlavním reflektoru.

Editováno: , autor: MaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Ib&a že to su podla mojej mienky smerovky....

Ale prd je to tam napsaný že je to fono. Na tý krytce je podle mě žárovka a pod ní normálně blinkr.

Tohle je klasickej blinkr s černým zrcadlem. Pochybuju velice, že je tam někde schovaná ještě jedna žárovka na corner funkci a ani zrcadlo tomu neodpovídá. Prostě jen pro toho, kdo chce být jiný a mít jiný přední blikače.

Editováno: , autor: MaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

nezkousel jste nekdo pridat do plastove vyndavaci mrizky narazniku nejakou mlhovku, ktera by tam rozumne pasovala, treba hranata z fabie, nebo nejakou kulatou

chci je pouzit na corner, a popripade pridat ke stavajicim mlhovym, namontoval bych je hodne sikmo, aby svitily co nejvic bokem

post-35633-1266322065_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...