Přejít na obsah

Katalyzátor


petto

Doporučené příspěvky

zdar chlapy!! dnes jsem byl poprvé s autim ho napojit na počítač a ten ukázal chybu v signálu s lambdy a ten tipek mi říkal, že je to buď vykuchanej katalysator, nebo špatná lambda, že se to pozná na emisích!!ale podle zvuku to vypadá na ten kat, že je kuchlej!!ve škoda servise mi řekli 21000,-KČ, což je vcelku pálka, tak mě zajímá čemu všemu to škodí na autě?? jedinej problém kterej je s tím způsobenej je cukání motoru při volnoběhu, tak by mě zajímalo co se sere dál!! poopřípadě jak ušetřit, jestli se to dá sehnat někde levnějš nebo 21K se mi dávat nechce!! :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar chlapy!! dnes jsem byl poprvé s autim ho napojit na počítač a ten ukázal chybu v signálu s lambdy a ten tipek mi říkal, že je to buď vykuchanej katalysator, nebo špatná lambda, že se to pozná na emisích!!ale podle zvuku to vypadá na ten kat, že je kuchlej!!ve škoda servise mi řekli 21000,-KČ, což je vcelku pálka, tak mě zajímá čemu všemu to škodí na autě?? jedinej problém kterej je s tím způsobenej je cukání motoru při volnoběhu, tak by mě zajímalo co se sere dál!! poopřípadě jak ušetřit, jestli se to dá sehnat někde levnějš nebo 21K se mi dávat nechce!! :ph34r:

Cau, viz tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

zdravim

nedavno som menil stredovy tlmic vyfuku bol uz hrdzavy deravy myslel som ze kvoli nemu mam za studena taky ostry zvuk motora tych paar minut co su vyssie otacky, ale nic sa nezmenilo ten ostry zvuk je stale taky isty a zda sa mi ze to ide odtial ako je katalyzator ale vyzera byt zdravy hm kolko ma taky katalyzator zivotnost? a je v nom aj nejaky tlmic?

:ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som cital ze kat. ma zivotnost okolo 150 000 km ja ho mam 200 a nic mu neni. je v nom take nieco co ako tehla :) v zivote som ho nevidel rozobraty takze za to nedam ruku do ohna. ale ak ho mas zly tak by ti to hlasila druha lambda sonda, teda ak ju mas. drzim palce.

Editováno: , autor: danone
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Mam take ostrejsi zvuk, ale az se ohreje ihned je ticho. Nevim trva to par minut

presne tak to mam aj ja par minut co su vyssie otacky to je take ostreee...

takze asik je to okis -_-

:palec2: vsechno je v poradku - mam cerstve emise :t

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dotaz. Mam O1 1,6/74 r.v. 12/98. Schvalili u nas emisnu kontrolu aj pre auta s katalyzatorom. Viem , ze v ČR to funguje uz nejaky rok. K nam to prislo len teraz 2007.

Takze k teme. Tato O1 ma riadeny alebo neriadeny KAT ? A dalsia vec, kde je tam lamda sonda? Katalyzator je vo vyfukovom potruby cca v strede. Kde je ta sonda? Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Caute,

ja mam taky dotaz, mam OI 1,6 75 kW, odisiel mi katalyzator a v servise (znackovy Bosch)

mi povedali ze na tento typ oktavky sa neda dat univerzalny katalyzator ktory stoji cca. 5000 Sk ale len original, ktory stoji cca. 20 000 sk.

(este taka poznamka, majitel sa osobne dobre pozna s mojim otcom, cize predpokladam ze ma nechcu osklbat)

Robia si zo mna prdel alebo je to fakt pravda ?

Diky za radi kedze v auguste mam STK musim sa rozhodnut co spravit.

-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak když to tu čtu, katalyzátor řízený nebo neřízený neexistuje, to je jen takový označení pro auta co maj lambdu u katu, potom 74kW verze má lambdu jen před katem a ta nepozná jestli je kat pryč nebo ne, samozřejmě to potom může dělat problémy na emisích, 75kW verze má lambdu před i za katem a tam jak je kat v háji tak by to měla jednotka hlásit jako chybu. Z toho plyne že jděte na emise a uvidíte jak na tom kat je, už jsem slyšel že tu někdo prošel i bez katu a ani na to nepřišli...

Editováno: , autor: stihacka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

ja mam taky dotaz, mam OI 1,6 75 kW, odisiel mi katalyzator a v servise (znackovy Bosch)

mi povedali ze na tento typ oktavky sa neda dat univerzalny katalyzator ktory stoji cca. 5000 Sk ale len original, ktory stoji cca. 20 000 sk.

(este taka poznamka, majitel sa osobne dobre pozna s mojim otcom, cize predpokladam ze ma nechcu osklbat)

Robia si zo mna prdel alebo je to fakt pravda ?

Diky za radi kedze v auguste mam STK musim sa rozhodnut co spravit.

-_-

Normálně zkus na ty emise jít tak jak to je a když to nebudou chtít pustit tak to řeš, dřív to nemá smysl, než vyhodit 20tisíc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute,

ja mam taky dotaz, mam OI 1,6 75 kW, odisiel mi katalyzator a v servise (znackovy Bosch)

mi povedali ze na tento typ oktavky sa neda dat univerzalny katalyzator ktory stoji cca. 5000 Sk ale len original, ktory stoji cca. 20 000 sk.

(este taka poznamka, majitel sa osobne dobre pozna s mojim otcom, cize predpokladam ze ma nechcu osklbat)

Robia si zo mna prdel alebo je to fakt pravda ?

Diky za radi kedze v auguste mam STK musim sa rozhodnut co spravit.

-_-

Normálně zkus na ty emise jít tak jak to je a když to nebudou chtít pustit tak to řeš, dřív to nemá smysl, než vyhodit 20tisíc...

Dik,

asi skusim stastie na tych emisiach a potom ubvidim co dal ..

Cus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...