Přejít na obsah

repro do octy


Doporučené příspěvky

...pozice těch výškových repro ale není moc ideální...nezapomínejte, že vyšší kmitočty jsou směrové a dost záleží na jejich nesměrování na posluchače...ale toto padá někde do klína...

..no suhlasim, ze nie je idealna, ale bola to najschopnejsia volba pri zohladneni jednoduchosti riesenia. Pouzite sikme adaptery, prichytene dvoma srobmi o plast s povodnym vyskovym. Nesmeruje mi to priamo na hlavu,ale na hrudnik. Urcite je to vsak lepsie ako osadenie povodnych repro. Aj pri takomto prevedeni je pocut vyraznu zmenu k lepsiemu.

to fancarhify: ..to mi chces povedat, ze ak nesmeruje vyskovy reproduktor presne na moje ucho, nebudem ich kvalitne pocut? Tak takto to nemam ani na domacom kine a vysky pocujem zretelne..

Editováno: , autor: rizecek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto bych to určitě nepaušalizoval. každé výšky potřebují něco jiného, záleží i ve spojení s jakým autorádiem hrají, případně s jakým zesilovačem, jaké reprokabely atd.

Vem Focaly nebo MB Quart, dej si to přímo na ucho a obvykle to hraje hodně nepříjemně. Focaly se téměř vždy směřují tak, aby Ti nehrály napřímo, ale abys chytal vedlejí osu. Dost často mají reproduktory vyrovnanější charakteristiku a ne tak agresivní zvuk.

Vždyť ve většině testů v odborných časopisech o autohifi máš vždy frekvenční křivku napřímo a při určitém odklonu osy výšky od posluchače, takže nesouhlasím s tím, co píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka c.1: oplati sa mi menit predne repro O1 combi za Hertz ESK165 ak nechcem menit orig radio symphony , zadne mam Crunch ovaly ?

c.2: pomozu mi MDF podlozky do prednych dvery zvyraznit basy na orig repro ?

Editováno: , autor: pikkii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otazka c.1: oplati sa mi menit predne repro O1 combi za Hertz ESK165 ak nechcem menit orig radio symphony , zadne mam Crunch ovaly ?

c.2: pomozu mi MDF podlozky do prednych dvery zvyraznit basy na orig repro ?

zkusim jen tak odpovedet neber to ode mne zas tak vazne.....origo.repro mas na hnusnych tenkych,rezonujicich podlozkach z plastu a celkove ve dverich mas i tenky vnitrni plech ktery to vsechno jeste dela horsim.Mdf podlozky ti reprak pekne zpevni a zaizoluji nez ten plastovy krouzek...jelikoz to bude pevnejsi z vysi se i kvalita reprodukce takze mozes cekat lepsi basy..mozna bych zkusil dat zatim jen MDF(nevim jak jsi narocny na hudbu...ja jsem si poridil za vetsi peniz tohle akcní set KicX GFQ a fakt nelituju,driv jsem chtel jen neco obyc. ale kamos si udelal hifi v aute a tak me to chytlo...ale to jsem odbocil ;) ) a jestli ti nebude repro stacit neni problem ho dokoupit.....ja mam koupeny a nainstalovany ten set,4 pasy vibraflexu sxp 25 a MDF...vibraflex a mdf zatim jeste budu instalovat musim pockat az kamos bude mit volny vercajk z vistacaru a pak se do toho pustime....ale kdo ti lepe poradi bude Fancarhifi a nebo Mil4n z prohifi.cz ti poznaji co pozadujes.... ;) zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím páni,

tak som sa aj ja rozhodol pre základní upgrade audia na mojom kombajne, chcel by som však ibá zakldaný upgrade MDF + repro do predu,

podložky už sú objednané u MilanaII, teraz sa obzerám po komponent. repro do predu. Chcel by som však nejaké vhodné pri ktorých nebude potrebné nijak upravovať sťahovačky...

Prešiel som vlákno a našiel som vhodný doporučovaný typ ALPINE SXE-1750S, existuje ešte nejký iný variant, alebo postačujú spomínané ALPINE..??

v predu zatial origo repro + plastový zázrak..,

v zadu ovály Carpower CRB-915PP,

radio PIONEER KEH-P601RB s CD meničom,

neplánujem do budúcna zosik..

no a muzika zväčša :rock:

ďakujem

:help:

Editováno: , autor: caldii
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

.. tak som to tu ešte x-krát prebehol a narazil som na jeden asi vhodnejší typ Kicx STC 6.2,

na rockovu muziku niekto (myslím že profihifi) spomínal, že sú lepšie výškové repro - hodvábne, kvôli ženským vokálom, mne dosť vadia "vyššie" frekvencie, tak nech mi to nešlaha do hlavy..

Mám ešte na vás pár otázok:

- pri týchto repro je nutné orezávať držiak sťahovačky??

- má niekto s týmito repro skúsenosti?

- budu výškové repro pasovať do original pozícií?

(možno sa už dám nahovoriť aj na úpravu sťahovačky, a tlmiť možno neskôr, rodinný rozpočet je krutý, uvidim čo na to manželka :prc::D )

ďakujem

Zdravím páni,

tak som sa aj ja rozhodol pre základní upgrade audia na mojom kombajne, chcel by som však ibá zakldaný upgrade MDF + repro do predu,

podložky už sú objednané u MilanaII, teraz sa obzerám po komponent. repro do predu. Chcel by som však nejaké vhodné pri ktorých nebude potrebné nijak upravovať sťahovačky...

Prešiel som vlákno a našiel som vhodný doporučovaný typ ALPINE SXE-1750S, existuje ešte nejký iný variant, alebo postačujú spomínané ALPINE..??

v predu zatial origo repro + plastový zázrak..,

v zadu ovály Carpower CRB-915PP,

radio PIONEER KEH-P601RB s CD meničom,

neplánujem do budúcna zosik..

no a muzika zväčša :rock:

ďakujem

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. tak som to tu ešte x-krát prebehol a narazil som na jeden asi vhodnejší typ Kicx STC 6.2,

na rockovu muziku niekto (myslím že profihifi) spomínal, že sú lepšie výškové repro - hodvábne, kvôli ženským vokálom, mne dosť vadia "vyššie" frekvencie, tak nech mi to nešlaha do hlavy..

Mám ešte na vás pár otázok:

- pri týchto repro je nutné orezávať držiak sťahovačky??

- má niekto s týmito repro skúsenosti?

- budu výškové repro pasovať do original pozícií?

(možno sa už dám nahovoriť aj na úpravu sťahovačky, a tlmiť možno neskôr, rodinný rozpočet je krutý, uvidim čo na to manželka :prc::D )

ďakujem

STC jsou za sve penize hodne dobre. Zvaz priplatit za vyssi ICQ 6.2, ale samozrejme chapu omezeny rozpocet:

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/kicx-icq-6-2

Je hloupe mit sice prima zvuk, ale nemit na jidlo a okusovat omitku :)

Ruzek stahovacky tusim bude opet potreba ohnout.

Zkusenosti s nimi mame - na to, ze jsou to jedny z nejlevnejsich 165 mm komponentnich reproduktoru, umi zahrat moc prijemne.

Original vyskace maji tusim 20 mm, zatimco tyto maji 25 mm, takze je jenom jednoduse nevymenis, ale neni problem to prizpusobit, aby zustaly v puvodnim umisteni a vse pusobilo jako original.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

profihifi, diki za info,

takže predpokladám správne že bude lepšia volba spomínané STC s úpravami ako inštalačne bezproblémové ALPINE SXC-1750S?

O aké úpravy pre výškové repro by konkrétne šlo ? Predpokladám že pájkovačka a "trochu" toxických výparov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Caute, taky hodlam moji octavii upgradovat hraje mi snad uz jen predni levy :) ..zadni snad nehrajou vubec. Je to Octavia combi asi facelit (r.v. 2003)

A tak se ptam na doporuceni. Casem chco dokoupit jeste dozadu peknej bassak. Hudbu by jsem ocenil trosku kvalitnejsi.

+ mam Sony XPLOD, budou mi repro Xplod hrat s timto radiem lepe ? ... Octavia je kombik, takze bych chtel vymenit vse co vydava nejaky zvuk :).

Problem je v tom ze zadny moc velky kutil nejsem, a nerad bych tam trhal nejake plasty, ale asi se tomu nevyhnu ze ? Diky za rady...

PS: zatim jsem dostal tip na tyto, co na ne rikate?

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/audiobahn-abc600v

Editováno: , autor: NeRozum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, taky hodlam moji octavii upgradovat hraje mi snad uz jen predni levy :) ..zadni snad nehrajou vubec. Je to Octavia combi asi facelit (r.v. 2003)

A tak se ptam na doporuceni. Casem chco dokoupit jeste dozadu peknej bassak. Hudbu by jsem ocenil trosku kvalitnejsi.

+ mam Sony XPLOD, budou mi repro Xplod hrat s timto radiem lepe ? ... Octavia je kombik, takze bych chtel vymenit vse co vydava nejaky zvuk :).

Problem je v tom ze zadny moc velky kutil nejsem, a nerad bych tam trhal nejake plasty, ale asi se tomu nevyhnu ze ? Diky za rady...

PS: zatim jsem dostal tip na tyto, co na ne rikate?

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-auta/audiobahn-abc600v

No tak jestli je chceš jet na samotné rádio, tak myslím že asi špatná volba, jestli přes zesík, tak proč by né, je to tvá volba, možná nejideálnější je si někam skočit kde mají audiopanel s autorepro a nějaké si odposlouchat. Jinak pokud chceš nějaké čistě na rádio jen formou výměny za původní, raději bych volil repro do 50W rms!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...musíš mít ujasněnou koncepci...tzn. konfiguraci zesilovače(ů)

1) použití 4ch zesilovače, 1+2ch přední repro, 3+4ch můstkové zapojení pro SW.Tato varianta vyžaduje vyšší výkon v můstkovém zapojení protože většina SW má zatížení cca 200-500W/RMS.U těchto zesilovačů musíš počítat s vyšší cenou.

2) použití 4ch zesilovače pro přední+zadní repro a 2ch (monoblok) pro SW.Tato sestava je sice finančně náročnější, ale ideální jak pro buzení reproduktorů tak i možnost dostatečného výkonu pro SW.

3) za méně peněz a snadnější instalaci je použití reproduktorů, které svým výkonem zvládne i rádio a na doplnění basové složky si vybrat jeden z SW setů, které většinou obsahují i instalační materiál pro zapojení zesilovače.Tam jsou jak napájecí tak i signálové kabely, pojistkové pouzdro, pojistka a kabelové očka pro připojení kabelů k baterii.

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...SW-set-Renegade

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

chlapi,

mam O1, r.v. 2005 a origo papierove predne repro. chcem ich vymenit, mam doma jednu sadu reprakov, priemer 165mm, ale niesu to autorepraky, teda, su dost hlboke, tak by som chcel vediet, ze aky hlboky reprak mi vleze do dveri?

hladal som to tu, ale bud som to tu nenasiel, alebo prehliadol, tak prosim, poradte.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím hifisti,prosím o radu.

Chci vyměnit přední repro ty papírové,budu dávat MDF podložky,ale nechce se mě upravovat něco na těch výškáčích.Moc se v zapojení přes nějaké výhybky atd.. nevyznám.Tak jsem myslel jenom co dát místo těch originálů.Co byste doporučili aby to trochu slušně hrálo,nejsem fajšmekr!!!Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz...5/39-ESX-SE6-2W

...vyměníš pouze středobas...výškový zůstane originální...možno dodat i s podložkami MDF ;)

A co kdybych tam chtěl dát tyto:http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/2-1-Bull-Audio/9-2-reproduktory/5/22-Bull-Audio-CS-650-75

japak se to napojuje nebylo by schéma?Jsem na vážkách co je lepší?Ale podložky MDF tam dám 100%!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...