Přejít na obsah

Zatékání Felicia


monak

Doporučené příspěvky

Zdravím,Zatéká mně do Feldy a už jsem z toho na nervy :wacko: Asi před dvěma lety dostala šupu na PP roh.Odnesl to jen blatník světlo a rovnání lyžiny.Teď začlo do auta téct.Když vyndám kastlík,tak je tam sucho,ale když sáhnu do prava dolů,tak je nasáklá protihluková pěna a to tak,že z ní při dešti kape.Zastříknul jsem studnařskou pěnou vše možné v prostoru kapsy blatníku a PP sloupku.Pěna se dostala až do sloupku,takže na ni zevnitř sloupkem dosáhnu.Teče tam pořád stejně.V odtokovém žlábku u okna je sucho.Kde by mohl být problém?Voda vytéká jakoby ze spáry z pohledu zespoda za palubní desku a protihlukovou pěnu.Je možné,že by se tam voda dostala kolem skla?

Díky za odpovědi. :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se ti ucpal odtokovej kanálek od předního okna a pak teče od okna, já to čistil, když jsem měnil okno a zrovna jsem ty odtokový díry i zvětšil a byl klid

nebo je už špatně guma kolem okna

Zdravím,Zatéká mně do Feldy a už jsem z toho na nervy :wacko: Asi před dvěma lety dostala šupu na PP roh.Odnesl to jen blatník světlo a rovnání lyžiny.Teď začlo do auta téct.Když vyndám kastlík,tak je tam sucho,ale když sáhnu do prava dolů,tak je nasáklá protihluková pěna a to tak,že z ní při dešti kape.Zastříknul jsem studnařskou pěnou vše možné v prostoru kapsy blatníku a PP sloupku.Pěna se dostala až do sloupku,takže na ni zevnitř sloupkem dosáhnu.Teče tam pořád stejně.V odtokovém žlábku u okna je sucho.Kde by mohl být problém?Voda vytéká jakoby ze spáry z pohledu zespoda za palubní desku a protihlukovou pěnu.Je možné,že by se tam voda dostala kolem skla?

Díky za odpovědi. :wacko:

Editováno: , autor: kadlec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je možný,že by to teklo někde mezi plechama až dolů za palubní desku?Protože protihluková izolace je pod oknem suchá.Je nutné vyndat okno,když chci vyčistit kanálky?Asi ano,že.Mám to stát deset let venku nedaleko bříz,takže bordelu je na autě vždycky dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je možný,že by to teklo někde mezi plechama až dolů za palubní desku?Protože protihluková izolace je pod oknem suchá.Je nutné vyndat okno,když chci vyčistit kanálky?Asi ano,že.Mám to stát deset let venku nedaleko bříz,takže bordelu je na autě vždycky dost.

to by me take zajimalo,presne tak tam tece tatovi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptal jsem se na cenu výměny té gumy.Guma-350,- + práce 250,-Takže všehovšudy 600,- to zase není tolik.

Když jsem se díval zevnitř mezi sklo a venkovní gumu,tak jsem zjistil,že tam je voda,takže tu výměnu podstoupím.Po včerejším lijáku cca půl litru vody.

Navíc jsem našel vodu u LP dveří,takže ještě vyměním gumu kolem dveří.

To rolbar:Taky Trautenau ;)

Editováno: , autor: monak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Soused tu ma felinu z roku 95 - taky mu tam pekne chcije - ted nedavno kdyz jel tak mu za deste neco syčelo a zjistil ze mu to syci pojistkova skrinka - proste cela mokra - tak hned odmontoval po rychlem prijezdu domu baterku a susil fenem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahojte, po trocha silnejšom daždi mám napršané na podlahe spolujazdca, vodu som mal aj v poistkovej skrinke, vybilo mi to dokonca batériu. Neviete nekto ako sa tam tá voda dostane? Okná mám samozrejme zavreté, okolo dverí to tiež nejde. začínam byť zúfalí a častejšie sledujem predpoveď počasia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten samý problém, když jsem musel jet odtáhnout manželku z fabriky po odpolední směně ... taky tam byl hodně vydatný slejvák, zaplavená pojistková a vyšťavená baterka. Měl (teda stále mám) připojištěné čelní sklo, tak jsem si "vyrobil" ťukanec od kamenu na skle, sklo nechal vyměnit na pojišťovnu a pod nové těsnění jsem natlačil po obvodě silikon a je klid :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Dobrý den. Mám taký problém už dlhšiu dobu my zateká do kufra , pod nohy šoféra a tak isto aj pod nohy spolujazdca, čítal som že je to koli zle vlepenému čelnému sklu, ale zistil som aj že ked polejem čelné sklo, tak aj na vonkajších blatníkoch, na tom mieste kde sa vyberajú smerovky čurká tam voda, neviem či je to normálne aby pri baterke bol odto kvody. Dakujem za radu, a chcel by som sa opýtať, či nevie niekto kde sú odtokové otvory vo felícii. rád by som ich vičistl, ale zatia netuším kde sú .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý deň. Pred týždňom som dostal vodičský, a otec mi pred 3 dnami kúpil Felíciu 1,6 98r.

Chcel by som sa vás spýtať, tak ako všetky Felície, aj Škodovky majú vo zvyku hniť. Zadné blatníky som už dal vyvariť, pomaly aj 5 dvere, potom predné blatníky, ale až dneska som zistil, že keď prší, tak by ku baterke a tak isto aj na opačnej strane, tak kde idú hadičky do ostrekovača dnu, na tom mieste kde sa dá vybrať smerovka na blatníku tečie z tamtoho otvoru voda, neviem či je to normále, ak áno tak v poho, ale nezdá sa mi to, ako keby to bol iba nejaký odtok, ak sa hlavný upchá, a preto by som sa vás chcel spýtať, či je to normálne, alebo to riešiť ak áno, tak ako. A tak isto aj zatekanie čelného skla, pomôže podľa vás ak na tú časť, kde je ten plastový kryt a tesnenie okná dám priesvitný silikón a či tomu nepoškodím.Ako , alebo skadiaľ sa môže dostať ešte voda do kufra, keď je vymenené tesnenie. Ďalej v kufri som našiel od-lomenú rúčku z tiahla a neviem ako ho dať dole, skúšal som to aj trúbkou a nejde to, ak by niekto vedel, že ako s tým pohnúť, a dať to dole , bol by som vďačný. Za odpovede vopred Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týká odtoků v blatníku, tak to je normálka, proto tam jsou, aby se ti nedržela voda okolo baterky apod. Co se týká předního skla, silikon dej všude okolo a to jak mezi gumu a karoserii, tak i mezi gumu a sklo. Co se týká vody v kufru, tak pokud jsi vyměnil pireli (těsnění na karoserii), zaměřil bych se na okno pátých dveří, popř.sundat tapec z pátých dveří, vlézt si do kufru, nechat se tam zavřít a venku ať někdo lije vodu z konve a ty pozoruj.;)

Editováno: , autor: Malta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týká odtoků v blatníku, tak to je normálka, proto tam jsou, aby se ti nedržela voda okolo baterky apod. Co se týká předního skla, silikon dej všude okolo a to jak mezi gumu a karoserii, tak i mezi gumu a sklo. Co se týká vody v kufru, tak pokud jsi vyměnil pireli (těsnění na karoserii), zaměřil bych se na okno pátých dveří, popř.sundat tapec z pátých dveří, vlézt si do kufru, nechat se tam zavřít a venku ať někdo lije vodu z konve a ty pozoruj.;)

Diky. moc čo sa týka toho zatekania do kufra mal si pravdu, na spodnej časti prepuštálo tesnenie skla. dal som tam silikón a prestalo.Na predné sklo som dal silikón aj na ten plast, aj na skolo, a aj tam už my to netečie. A to čo tečie pri baterke, praveže mne stojí voda pri baterke, otvori skadial z vnútra sa vysúvajú blatnikové smerovky tamadial my tečie ku baterke voda. a ten zaizolovaný kábel, čo ide do vnútra karosérie ku poistkovej skrine je stále ponorený vo vode, neviem či je prestne kôli tomu je zaizolovaný, že tamadial ma tiecť voda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z vlastnej skusenosti viem, ze silikon okolo predneho okna, je len docasne riesenie. nedavno som riesil ten isty problem, dal som vymenit celu gumu (original ma vysla na 11€). po vybrati okna a gumy bola na falcoch hrdza, ktoru treba poriadne ocistit a niecim natriet, lebo inac ti bude zatekat zas a znova...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z vlastnej skusenosti viem, ze silikon okolo predneho okna, je len docasne riesenie. nedavno som riesil ten isty problem, dal som vymenit celu gumu (original ma vysla na 11€). po vybrati okna a gumy bola na falcoch hrdza, ktoru treba poriadne ocistit a niecim natriet, lebo inac ti bude zatekat zas a znova...

S tým aj rátam, že to je len dočastné, ale teraz viac súria 5 dvere, už sú zo zelnej, červené, na spodnej časti, a predné blatníky, a tesnenie pod hlavou, a penazí nieje na všetko naraz..tak dúfam že nejaké tie 3,4 mesiace to podrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...