Přejít na obsah

Rezavé bubny-má smysl s tím něco dělat?


tondaz

Doporučené příspěvky

Rucku nemam, postup vim ale nejdou dolu - jsou prirezly. Podobne napr. nejdou dolu hlinikace kdyz je nechas zareznout do bubnu, ale tam jde jezdit s povolenym kolem nebo do nej kopat az odskoci. Buben nemam ani za co vzit ani jak ho kloudne obtukat - nema zadni lem, pres ktery bych ho vzal. Uz jsem to resil s Cosbym a rikat mlatit pres prkno az odskoci, nuz mlatil jsem o vikendu zas a bez efektu. Vy co mate novy auta tak to asi jde samo, ja mam 4.5 roku a tam uz to bude chtit dobre mirenej uder - zatim hrozi akorat za shodim auto ze spalku a nic.... Opakovani matka moudrosti, takze o vidkendu zas???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som pozeral na mechoša, ako daval dole zadny bubon.

zobral velky srobovak, zalozil do srobu, pobuchal.

potom srob odsroboval.

zobral kladivo a zacal buchal do bubna.

na striedacku trieskal raz pri hornom okraji,

druhy krat pri dolnom okraji.

po stvrtom, piatom udere bubon sam odskocil.

ale bubny boli doteraz kazdy rok dolu.

;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Honzík - ja mám vzadu kotúče, ale zadok sa aj napriek tomu nejako výrazne nešpiní. Takže ten bubon zase až taká výhra nie je. Okrem toho sa ľahko kontroluje výška obloženia a plánovaná výmena zadného obloženia je niekedy okolo 160.000 km. Takže je to vlastne tiež bezúdržbové.

Kamoš má na Fabii elektróny, pravidelne ich strieda (zima/leto) a aj napriek tomu mu koleso tak prihrdzavelo, že ho nedokázal demontovať. Dostal defekt. Skúšal všetko, ísť s uvolneným kolesom, kopal do toho, brzdil či zatáčal s uvolnenými skrutkami, a nič. Tak to stále dofukoval a tak došiel do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

2 Honzik: Mam tu samou barvu auta a rovnez se to chystam dat bubnyi trmeny do zelene barvy. Muzes mi prosim dat nejake rady, tipy a triky ohledne natirani + nejake foto trmenu a kotoucu, co vsechno natrit a nenatrit, jak dlouho nenandavat kola atd... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajda - že ti to vydržalo 5000 km je jedna vec. Ale brzdil si s tým už aj pár krát za sebou "oživot"? Až vtedy sa brzdy zahrejú skutočne poriadne.

To máš pravdu, ale jezdim tak že zbytečně nebrzdim a párkrát sem na ní taky stál a zatim v poho :) nic méně mám v plánu čipování takže do zadu půjde kotoučovka. :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bobik: ja natrelvpredu ken ten plovouci trmen,ostatni jsem nechal tak,zadek komplet bubny,natiral jsem 2 vrstvama hamerite,potom jsem den nechal uschnout a dalsi den normalne jel,zadny problem neni,jo jeste ten druhy den jsem vzal silikonovou pastu a vse natrene namazal a pote vytrel do sucha-vznikne vodoodpudiva vrstva a tak to vydrzi dyl....

diamant: ja vim v cem je kotouc lepsi,jen se nejak snazim presvedcit ze tech 30 tkc za novou napravu utratim jinde...buben ma napr tu vlastnost ze se naplni voudou pak chvlili nebrzdi vubec a pak se zakousne - znama vlastnost od skody 1000MB s bubnama vpredu,ale da se s tim zit a ja nesjem zavodnik :-) resp.kdyz vis co te ceka se neleknes :-)

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik. Uz je natreno. Na trmeny sem dal 3 vrstvy hemose a po cca 15 hodninach sem si dal trosku vostrejc serpentynky a barva se supr vypalila. Pristi veekend vlitnu na bubny bude to B)-_-:DB)-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Zajda - že ti to vydržalo 5000 km je jedna vec. Ale brzdil si s tým už aj pár krát za sebou "oživot"? Až vtedy sa brzdy zahrejú skutočne poriadne.

To máš pravdu, ale jezdim tak že zbytečně nebrzdim a párkrát sem na ní taky stál a zatim v poho :) nic méně mám v plánu čipování takže do zadu půjde kotoučovka. :t

Taky sem se s tim minuly rok drbal, bubny sem flexou ojel az na kov a natrel cernou akrylatkou. Ale neni to ono, po zime jsou bubny na nekolika mistech oloupany a zase rezavy. Letos jdu do Hammerite ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...