Přejít na obsah

Rezonance řadicí páky u OI


Martin.VIP

Doporučené příspěvky

Ahoj, nevím kam tento problém zařadit tak ho šoupnu sem. Mám OI 81kw, rv 99, motor AHF... delší dobu mě zlobí řazení, při jízdě a zrychlování mi od zhruba 1700 vibruje řadící páka. Nevím čím to je, taky jsem si všiml že při zařazené rychlosti jakékoliv kromě zpátečky je na řadící páce dost velká vůle v pohybu do stran...

Jinak ještě podotýkám že odpovědi - špatný setrvák nebo tak jsem už dávno vyloučil - vyměnil jsem setrvák za jednohmotu...

můžete někdo poradit, nebo máte někdo nápad co by to mohlo být...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nevím kam tento problém zařadit tak ho šoupnu sem. Mám OI 81kw, rv 99, motor AHF... delší dobu mě zlobí řazení, při jízdě a zrychlování mi od zhruba 1700 vibruje řadící páka. Nevím čím to je, taky jsem si všiml že při zařazené rychlosti jakékoliv kromě zpátečky je na řadící páce dost velká vůle v pohybu do stran...

Jinak ještě podotýkám že odpovědi - špatný setrvák nebo tak jsem už dávno vyloučil - vyměnil jsem setrvák za jednohmotu...

můžete někdo poradit, nebo máte někdo nápad co by to mohlo být...

Díky

Co silentbloky na motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná má něco podobného, dělá to pbčas a když jí nepatrně vychýlím stranou tak dá pokoj

já bych tipnul na nějaký uložený tý řadičky

ale nedělá mi to tak často, takže jsem to eště neřešil

dělá mi to pravidelně když je motor v zátahu - od těch asi 1700 - 2300 ot/min. potom už nevibruje... nevím jestli by to mohli být ty táhla... dělalo mi to i před výměnou a myslím si že při výměně neměl nikdo důvod hrát si s táhly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělá mi to pravidelně když je motor v zátahu - od těch asi 1700 - 2300 ot/min. potom už nevibruje... nevím jestli by to mohli být ty táhla... dělalo mi to i před výměnou a myslím si že při výměně neměl nikdo důvod hrát si s táhly...

poradí někdo další???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poradí někdo další???

Dělám ve firmě, která vyrábí řadící systémy a například pro Fabii děláme komplet systém i s kabely. Hodně často se vibrace řeší tak, že se na kabel připevní závaží (zalisuje nebo přišroubuje). Já se to chystám vyzkoušet, protože mi to vibruje na 5st. mezi 90-100. Chtěl bych to dát na řadící páku. Zkusím pak poreferovat.

Editováno: , autor: Rada81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Dělám ve firmě, která vyrábí řadící systémy a například pro Fabii děláme komplet systém i s kabely. Hodně často se vibrace řeší tak, že se na kabel připevní závaží (zalisuje nebo přišroubuje). Já se to chystám vyzkoušet, protože mi to vibruje na 5st. mezi 90-100. Chtěl bych to dát na řadící páku. Zkusím pak poreferovat.

Ano mas pravdu je tam proti zavazi - Octavia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...