Přejít na obsah

odcházejí H4


Pavel Čížek

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi mám O1 1,9 tdi rv 2000 mr 2001 asi rok , za tu dobu jsem v předních světlech vyměnil už asi 6 žárovek H4 a to v obouch světlech . Nevíte co s tím ? Dal jsem tam i lepší od OSRAM asi 600Kč za dvě a ty vydržely asi měsíc ,což je u mě tak 40 hodin jízdy .Chtěl bych tam dát nějakou tu přestavbu na xenony ,máte s nějakou sadou zkušenost a jak funguje tlumené a dálkové?Nebo radši origo světlomety s xenony .Za kolik se nechají sehnat ? Nemáte někdo na prodej? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém asi nebude v žárovkách, ale ve velikosti palubního napětí, tzn. v regulátoru dobíjení. Obdobné problémy zajistila Škodovka všem uživatelům Fabie I, kde je základní nastavení mírně vyšší, než je obvyklé. Životnost žárovek klesá se třetí mocninou přepětí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj ked to pojdes prestavovat, daj si skontrolovat to dobijanie / napatie palubnej siete, ani tomu trafu prepatie nebude robit dobre...

Děkuji za rady hned to zítra změřím jsem dráteník tak to zvládnu volty to je moje :rolleyes: jen je mi divné že odchází jen ty nejdražší žárovky na autě a máte někdo přestavbu na xenonovou sadu jaké máte zkušenosti ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za rady hned to zítra změřím jsem dráteník tak to zvládnu volty to je moje :rolleyes: jen je mi divné že odchází jen ty nejdražší žárovky na autě a máte někdo přestavbu na xenonovou sadu jaké máte zkušenosti ?

No, napětí samozřejmě přeměř, ale s žárovkami nemáš moc pravdu. Právě že ty dražší s větší svítivostí vydrží méně, než obyč H4 od Helly nebo Narvy. Určitě čím vyšší cena nemá žárovka delší životnost.

Editováno: , autor: David-pv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na, napětí samozřejmě přeměř, ale s žárovkami nemáš moc pravdu. Právě že ty dražší s větší svítivostí vydrží méně, než obyč H4 od Helly nebo Narvy. Určitě čím vyšší cena nemá žárovka delší životnost.

Napětí jsem změřil se zátěží (topení vyhřívání světla) i bez to tam valí 14,4 V na žárovkách psali že májí o 50% delší životnost tak jsem tomu uvěřil před tím tam byly obyč a taky odešli tak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...