Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Zdarek Všem a  příjemný den.

 

Mám Fabuli combi 1,4 Mpi 50kW, 11/2002 najeto 208 800 Km (poctivejch) a doteď ze servem nic. Kabelovej svazek rozmotanej a vyvěšenej servisní akci škoda ihned prvním majitelem.

 

To mi teda vysvětlete že se mi nic neděje. :kol-32:  :kol-32:  :kol-32:

To je provokace  :kol-29:  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já postnu update mé situace:

- nalezen a nouzově opraven kabel na 2. pojistku na baterce (lajdácky napojen, takže mi to vypálilo pojistkovku)

- znovu zapojen snímač úhlu natočení volantu 

- dnes cestou do práce opět úplně jiné chování - tj. servo jelo na zvýšený výkon, takže posilovalo hodně a místama jako šílené, doprovázeno mohutným poblikáváním palubovky, nicméně, dnes i moje auto uznalo, že je něco špatně a konečně se rozsvítila kontrolka serva sama od sebe (sláva po 3 týdnech), asi jsem blázen, ale měla jsem z té kontrolky opravdu radost  :kol-28:

- dnes to už konečně jede k autoelektrikáři, tak mi držte palečky, ať se závada najde :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V menu nastavení řízení (VAG) je vícero režimů, kdy se pro těžší agregát nastavuje intenzivnější posilovací účinek, aby se překonal zvýšený odpor kol vinou váhy - a taky tam existuje režim pojmenovatelný "invalida", kdy posilovač skutečně jede trvale na plno a volantem jde i na místě otáčet skutečně bez citelnýho odporu, takže doslova malíčkem. Nevýhodou takovýho režimu je, že člověk ztrácí dojem zpětný vazby od kol, protože posilovač potlačuje všechny projevy sil zvenčí působících na přední kola při jízdě - člověk "necejtí v rukách kola" ani když najede na nějakou opravdu hrubou nerovnost apod...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 je přece jen o něco těžší než 1,2 tak to bude asi tím. Zeptám se rovnou tady, mám v plánu si zakoupit kabel vag a chci si stáhnout vag do počítače, jen si nejsem jistý jestli to tak je nebo bylo, že byla ke stažení verze zdarma, která měl nějáké základní nastavení a poté plná verze se vším všudy. Je taková možnost? Že bych tam i toto nastavil? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Chystám se o víkendu přehodit senzor úhlu řízení.Servo jde v nouzáku a hlásí chybu 1290.Mám původní čidlo které jsem měnil cca před dvěma lety z důvodu vynechávání činnosti.(Volant si dělal co chtěl a problikávala přístrojovka)Původní čidlo jsem vysušil a na zkoušku namontoval zpět a vše bylo ok.Pak jsem tam ale namontoval nové čidlo a původní mám v šupleti.Snad to bude jen tím čidlem.Bohužel jsem už zapoměl na jakých šroubech čidlo drží.Nerad bych přijel na těžce vyprosenou montážní jámu a zjistil že mám nesprávný vercajk.Můžete mi prosím poradit?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bodejť,oboje bych měl snad někde mít.Tak díky za radu a pak budu referovat zda to bylo tím čidlem.Dnes třeba kontrolka nesvítila a servo šlo jak vítr.Zítra může být zase všechno jinak.Hlavně aby to nebyl ten svazek.Minule bylo čidlo úplně orosené a volantovka ze ktere čidlo snímá signál byla potažená dívným vlhkým šlemem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...