Přejít na obsah

Motor 1.4 16V 63 kW


biliv

Doporučené příspěvky

To, co popisuješ s pomalým spadáváním otáček, bylo normálním jevem u mého předchozího auta (hyundai elantra 1,6 beznín). Tam se mi na to těžko zvykalo, člověk chtěl normálně přeřadit a otáčky vylítly nahoru, jako bys nesundal nohu z plynu - celé to bylo údajně kvůli emisím. Ale roomu 1,4 spadávají otáčky normálně rychle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thief1 - tím chceš říct, že CML si hlídá, jestli po ubrání plynu vykopávám spojku a pokud ne (brždění motorem), "odstavuje plyn" pomaleji, než když do spojky kopnu za účelem přeřazení? Není to nesmysl - narážím na zmínku HonzyR, že je to údajně kvůli emisím? Vždyť když povolím pedál, zavře se škrticí klapka = naroste podtlak v sání a pokud se ve stejném poměru NEJPOZDĚJI OKAMŽITĚ nesníží i vstřikovaná dávka, bude v motoru silně obohacená směs, která může dohořívat ještě za výfukovým ventilem nebo dokonce v katalyzátoru! No, určitě se na to v servise zeptám - předpokládám, že i ten potenciálně vadný spínač na spojce by mělo jít najít VAG-comem, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den , mám stejný problém s chvěním motoru na volnoběh. Motor šlapal do nějakých 20 000km bez nějakých problémů . V servise nic nenašli a vyrukovaji na mně s nějakým interním dopisem ,kde se píše že je to OK a nejde o závadu.Nic méně přehráli softver doporučili změnit benzinku (tankováno u schel),najet 500km aby se načetly data a pak se uvidí. vstřikování tvrdili že je v pořádku.

Editováno: , autor: luk59k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam tiez podobny problem, rano ked nastartujem tak nabehne sytic a vtedy autom zacne triast, ked pridam akokeby to prestalo.

Ked sytic vypne tak to nerobi, len po starte. Mam dojem ci to nie je sposobene vlhkostou v mot. priestore, resp. vodou lebo teraz u nas v BA tri dni prsi a robi mi to odvtedy.

Idem do servisu v stredu, ale jak som tam volal tak asi toho moc nevyriesim... Soft mi uz menili, aspon tak mi tvrdili asi pred rokom....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bud ti ide na 3 valce lol .. alebo to moze byt tym ze sice syti palivo ale nie dostatocne tak su tam jemne vibracie .. ? ked pridas plyn a pustis .. nejde potom na torchu vyssie otacky nez predtym ???

okrem toho momentalne je sice vlhko - dazd ale je rano tak ze ani zima ani teplo ....

daj sem potom info co v serivse povedali ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inac s tym volnobehom ked je zapnuty sytic a ked su vzssie teploty to nikdy nebolo celkom ok, vzdy som pri rozbiehani citil ze to nechce ist do otacok, ked sa motor zohrial na prevadzkovu teplotu tak to uz bolo v poriadku...

v stredu idem do servisu, mam aj dalsiu vec a to radio Dance, ked je autoradio studene, resp. nie je zahriate tak mi nechce nacitat CD, napalovane, tak uvidim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja uvaha> bol som sa dnes previest po BA obchvate, ale len na benzin... nakolko mam aj LPG, zastal som na pumpe motor zohriaty na prevadzkovu teplotu, pri jemnom pridani plynu som ustalil otacky na cca 1000 - 1100 tak som citil jemne trasenie ( nepravidelny chod), ak prepnem v tom okamziku na LPG tak to trasenie hned prestane, vlastne na LPG ide ten motor bez ziadnych vibracii, ak rozmyslam ze LPG ma vlastne vstrekovacie trysky, tak moznosti mojho problemu mozu byt: spinave benzinove trysky al. vadny soft RJ.Co vy na to???

Editováno: , autor: petoL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moja uvaha> bol som sa dnes previest po BA obchvate, ale len na benzin... nakolko mam aj LPG, zastal som na pumpe motor zohriaty na prevadzkovu teplotu, pri jemnom pridani plynu som ustalil otacky na cca 1000 - 1100 tak som citil jemne trasenie ( nepravidelny chod), ak prepnem v tom okamziku na LPG tak to trasenie hned prestane, vlastne na LPG ide ten motor bez ziadnych vibracii, ak rozmyslam ze LPG ma vlastne vstrekovacie trysky, tak moznosti mojho problemu mozu byt: spinave benzinove trysky al. vadny soft RJ.Co vy na to???

mas sviecky na plyn?....tam moze byt aj v tom najeka ta vada...niekde som to cital...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

davidenqo: znovu ? po jako case asi ? resp. po kolkych km ?

ja mam momnentalne 30 tis.. a vsetko ide ok ..

u mna nahravali soft ked bolo cca. 20 tis...

bol som na garancke ked som mal 30000 tam mi robili viacero veci a jedna znich bol ten SW, som sa pytal a ze to je tento problem u fabii 1,4 63kw "normalne" ze po nahrati noveho SW sa ta chyba odstrani ....no ale ako vidim tak asi ani velmi nie...musim tam ist este do leta kym mam zaruku...

aj vy po nastartovani citite benzin?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...