Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Chtělo by to nějaké nezávislé testy...

To máš těžký, jak motor reaguje na palivo (nebo aditiva), včetně složení, se dá zjistit celkem snadno. Taky palivo hned vyhoří a je po ptákách.

Kvalita oleje se musí posuzovat v celé době jeho životnosti.

A teď vyber nezávislou skupinu, která ti najede na třeba 20 kusech stejných motorů (dejme tomu ve standartních laboratorních podmínkách) třeba opakovaně 15 -30 tisíc kiláků, aby ti nakonec mohli dát resumé. KDO TO ZAPLATÍ ?

Olejáři se pachtujou s výrobcema a makaj na tom průběžně celá léta aby našli kompromisní a zároveň optimální složení, investice se jim bohatě vrátí.

Jinak jsem stejného názoru jako Ferino, firmy s dlouhodobou tradicí si můžou těžko dovolit nějakou osírku, to by se jim vrátilo jak bumerang. Názory a především "přání" konečných uživatelů můžou však podléhat různým představám....

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som zistil ze tam bol davany Castrol SLX 5W-30 mam tam davat ten isty alebo radsej dam 5w-40? nechcem 30.000km interval ... radsej budem menit olej 2x do roka, rocne urobim tak do 20.000km a chcel by som ho menit po 10.000km myslim ze motoru to len pomoze ... mozem prejst v pohode na 5w-40? alebo zostat pri 5w-30?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...chjo, to je pořád dokola. Kdyby ses podíval do specifikací, které jsem uváděl výše na straně 21, tak bys odpověď nalezl hned.

Castrol Edge je LongLife (i motory PD), tedy ten nutně nepotřebuješ (dle svých slov ani nechceš).

Castrol Magnatec Diesel je určený speciálně pro dieslové motory (pro jaké je přímo v textu na uvedené stránce, vpodstatě všechny krom PD).

Castrol Magnatec je určen pro benzínové motory, přičemž zároveň i pro naftové viz norma 505.00

Všechno to tam máš... !!!

To je fuška :wacko:

p.s.

a jestli zůstat u Castrolu, to už bylo taky napsáno - je to čistě tvoje věc. Pakliže bude olej splňovat specifikaci tvého motoru !505.00! a vybranou viskozitní třídu !5W-40!, tak kup třeba "JOHNSON´S BABY", když ti to udělá dobře... -_-

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud se teda nakonec rozhodneš pro castrol nebo jakýkoliv jiný olej splňující specifikace pro tvoje auto, tak dodržuj základní pravidla: pravidelně ho měň po určitém počtu najetých km, vždy měň zároveň aspoň i vložku olejového filtru a občas zkontroluj i jeho hladinu v olejové vaně, toť vše a hodně šťastných km :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Napíšu moji zkušenost se zde doporučeným olejem Mogul GX/FE 10W-40 pro 1,6/74kW po najetých 15tis.km. Takže oproti oleji předtím(castrol 5W-30, za 15tis. nesežral snad ani kapku) se snížil výkon a motor ho za tu dobu sežral od horní rysky až pod spodní, takže ten hnuj už tam nikdy nenaleju a radši si připlatím několikanásobek za pořádnej olej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napíšu moji zkušenost se zde doporučeným olejem Mogul GX/FE 10W-40 pro 1,6/74kW po najetých 15tis.km. Takže oproti oleji předtím(castrol 5W-30, za 15tis. nesežral snad ani kapku) se snížil výkon a motor ho za tu dobu sežral od horní rysky až pod spodní, takže ten hnuj už tam nikdy nenaleju a radši si připlatím několikanásobek za pořádnej olej.

a co sis myslel? z 5w30 skočíš rovnou na 10w40, no to je pro motor šok jak prase, jiná aditivace, jiná viskozita, jiná hustota při různých teplotách motoru ( myslím tím při 40 a 100 st. což jsou klíčové teploty pro stanovení viskozity), rovněž se jedná o výkonově zcela odlišné oleje, hodnocení bych nechal až po řekněme druhé nebo třetí výměně, kdy si motor na nový olej "zvykne"a usadí se, ale já bych takové experimenty nedělal kol114 , jinak pro někoho, kdo tento olej používá stále, nemusí být zase až tak špatný, jenom tak trochu v kostce jsem to shrnul, co mně zrovna napadlo :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar. tak olej mam uspesne vymeneny resp. cely servis vsetko O.K. moze byt ze ak som presiel z 5w-30 castrol long life na castrol magnatec diesel 5w-40 ze motor ide hlucejsie alebo sa mi to iba zda??? resp. moc si to vsimam .... dik spotreba ok resp. to iste ako predtym v sevise mi tiez povedali ze kludne mozem prejst na tu 5w-40ku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar. tak olej mam uspesne vymeneny resp. cely servis vsetko O.K. moze byt ze ak som presiel z 5w-30 castrol long life na castrol magnatec diesel 5w-40 ze motor ide hlucejsie alebo sa mi to iba zda??? resp. moc si to vsimam .... dik spotreba ok resp. to iste ako predtym v sevise mi tiez povedali ze kludne mozem prejst na tu 5w-40ku ...

asi se ti to nezdá, motor překonává vyšší viskozitu oleje,větší odpor, větší tření, více práce, proto je motor hlučnější ! a tím, že jsi přešel na QC2 jsi nemohl pro motor udělat nic lepšího!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze je to vsetko O.K. a je to iba moj pocit ze ide motor hlucnejsie ako predtym ked tam bol long life castrol 5w-30 ...

Zdravim, až tak na oleji nezáleží- jestli schell castrol a pod. spíš bych bral zřetel jak často ho chceš měnit, kde nevice jezdiš- město okrsky dálnice. Já při koupi oktávky-2,0 kubatury, jsem řešil stejné dilema. Bývalý majitel tam lil shell longlife a měnil po 30 tis!!!!!!!!!Tak tomu jsem se hned vyvaroval, je to muj pocit, ale neveřím takovému dlouhemu intervalu. takl jsem interval skrátil na 15tiskm a dával teda plnou syn. shell. Ale pakpalo mi to olejiček :aggressive: tak jsem přešel na polosyn. ale shell je drahá tak dávám Q8. Jinak nekde sem se dočetl že výmena oleje by měla být ohledněna na stav najetých km- což znamená- nad 100000 km skrátit interval o 10%... nad 200 tis zkrátit o 20% nad 300tis skrátit o 30%....a radeji ho budu měnit 2x do roka a budu tam dávat pruměrný olej.....než abych ho menil 1x za dva roky a dávat tam předražený long life!!! Tod muj názor. Už se těším na kritiku :plol:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...